• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

banzek za piljenje drva

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Uvijek ih ima za prodaju,,,:icon_wink:
I moj je na prodaju samo pitanje je bi li ga ti platio koliko ja cijenim,,,:icon_scratch::(wasntme):

Zapravo do koliko novaca dolaze u obzir? :icon_scratch:
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Uvijek ih ima za prodaju,,,:icon_wink:
I moj je na prodaju samo pitanje je bi li ga ti platio koliko ja cijenim,,,:icon_scratch::(wasntme):

Zapravo do koliko novaca dolaze u obzir? :icon_scratch:

Moze koja slika, velicina, pogon i na kraju cijena
 

Zoka59

Novi član
Tu od
21 Lis 2017
Poruka
1
Pozdrav,
Molio bih vas za pomoć, pilim drva banzekom s auto kotačima i ispilio sam već preko 3000m i imam problem sa pilama dosta mi pucaju a koristim pile korak 8 pa me zanima čije vi pile koristite jer je možda do njih. ja kupujem u Bjelovaru pilu i košta me 100 kn (dužina 4m)već zavarena i naoštrena i ona mi dosta puca,uzimam i Zagrebu pilu od Krona rezni alati s kaljenim zubom ona mi je uspila ispilit bez brušenja 86m ali sam čuo da u sisiku ima kaljena pila koja košta oko 400kn i tu je koristio bivši gazda banzeka i ona bi ispilila preko 300m bez brušenja i onda ju možete bacit jer se nemože oštrit. Hvala

Inače imam identičan banzek ovome,
http://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/banzek-oglas-23079129
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Meni se isto počelo događati a imam gume kao i ti, preko zime ide reparacija i stavljaju se alu kozači, guma se izjaji i nateže i otpušta pilu i po meni one zato pucaju. Kod alu kotača imaš stalno isti krug i to bi ttebalo ići bolje. Ako netko misli da griješim rado ću prihvatiti savjet i zato čekam pametne i dobronamjerne odgovore a pametnjakovići se neka mane pametovanja ...
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Usudio bih se reci da Vi kolege najprije morate poraditii na sebi odnosno nacinu na koji rezete a onda ici u pravcu da nesto mjenjate na banzekima,,,
Auto kotaci imaju veliku toleranciju radi kolicine zaraka koji ammortizira udare na pilu sa krutim kotacima te amortizacije ce nestati i pucat ce Vam pile jos vise,,,

Ja srengam i brusim pilu svakih 10 izrezanih prostornih metara bilo da je tupa ili ostra, maximalno je tjeram do 15m2 i to ako su cista drva,,,
Nikad ne rezem sa tupim alatom,,,
Meni pila izdrzi 200 do 300 m2 i to me sasvim zadovoljava,,,
Inace koristim Humax mađarice, najmekanije koje sam do sad koristio,,,
Je da se dosta brzo zatupe ali ne zabrinjava me to jer ih sam ostrim,,,
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
korištene mađarice, dok se naučilo piliti nisu pucale dok se nisu potrošile od brušenja (spale bi na širinu cca 1cm). Po meni najbitnije je ne siliti drvo na pilu, lagano da pila zareže, e onda guraj kako hoćeš, isto tako koliko je pila zategnuta na kotačima.
Brušene i šrengane nakon cca 25-30m, no sve ovisi kakva su drva, jesu prljava, šlajsana, onda se zna i nakon 5m zatupiti.


Nego, kakva su iskustva kod vas sa uslugom piljenja i cijepanja? da li traže ljudi cijepanje?

Neki dan smo kum i ja pričali sa majstorom o izradi traktorskog banzeka sa hidrauličnim cjepačem, i izgleda da ćemo ga uzeti.
cijena usluge bi bila 55-60kn/m, ovisno jel dva ili tri reza.
inače, od iduće godine naši pilari kreću sa višom cijenom piljenja, 25-30kn/m (2 il 3 reza), do sada bilo 20-25kn/m.
 
Posljednje uređivanje:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
U mene je 30 otkako je sve legalizirano,,,:icon_weed:
A ako uspijem odraditi zamisljeno bit ce rezanje na dva reza 20 kn 'nako da malo prcam konkurenciju i one sto rade na crno,,,
Zapravo cilj je raditi samo musterijama sa dvije rezi,,,
c065.gif


Za sad radim jos samo pospremanje a cijepanje ne bih ni za zivu glavu, previse dugo se zadrzavam i ovako,,,
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
hbte, mi smo po 20 i dva i tri reza radili...

a ne znam šta da ti kažem... mislimo pilit i cijepat, ali još nismo 100% sigurni...
morali bih naći nekoga tko ima takav stroj, pa da vidimo vremenski koliko treba za 10m.. do sat i pol je isplativo, do dva sata je isto kao i samo piljenje, a sve preko je pušing što se tiče zarade...
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
20,oo kn za metar prostorni?
Jbte pa gdje jetu isplativost?
Ja imam racunicu da moram 1000 m. prostornih ispilat za drzavu i troskove tih 1000 m. tek nakon toga neka kuna moze meni kapnut u đzep,,,
Racunica;
1000 m2 = 30.000,oo kn
porezi i doprinosi cca 17.000,oo + gorivo za tih 1000m2, 5-6.000,oo, dodavac bez prijave 7000,oo kn i tu smo vec na priblizno 30.000,oo kn, maziva i ostale troskove ne racunam,,,
Naravno ja u tih 1000 m. prostornih kunu nisam zaradio, ja na red dolazim tek kasnije,,,
Naravno u kalkunaciji nisu niti pile niti troskovi odrzavanja traktora kao ni banzeka,,,
Sad dok pogledam Vas sa 20,oo kn po metru pitam se koliko li tek Vi morate ispilat da bi stavili nulu ka nuli a i zadovoljili gladnu drzavu,,,:s::icon_scratch:

Gospodo uracunajte u kalkulaciju i mogucu ozljedu na radu radi koje necete duze vrijeme biti sposobni za privređivanje,,,
Znam da to nitko ne radi ali, nebi vjerovali, događa se i to,,,:s:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Mi ne radimo za drzavu kad ona nece za nas ☺
Nitko ovdje nema prijavljen obrt, jedino covjek sta nam radi pile i brusi... tako da se da i sa 20 zaradit, do jednom.. cca 8-9 kn ostane cistog po metru.

Koliko dajes dodavacu, 7?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Koliko dajes dodavacu, 7?

Kod nas vlada vise ne prasta, kako bi rekla Severina, pa se placat mora,,,

Dodavac obicno bude moja skwo ali ponekad i placam a cijena rada po metru je 6,oo kn sa mojom koštom (citaj jelom i pilom) ili 7 kn bez toga, kako 'ko voli,,,
Na kraju dodavac svejedno ispane 7,oo kn po metru,,,

Buduci da ja ne stizem odraditi sve sto sam si nakalemio u ozbiljnoj sam potrazi za nekim ozbiljnim koga bi zaposlio ali nazalost nekoga tko voli raditi i zaraditi te tko bi pazio na stroj kao da je njegov trenutno nema na vidiku,,,
No danas sutra tko zna,,,
c065.gif
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Nas je 6kn, ali tesko je nac pouzdanog i dobrog radnika. U sezoni se pili do 80-ak m dnevno, pa ih se zna u danu promjenit 2,3...
Najvise volim kad mi u 6 ujutro javi da ne moze danas... vrat bi mu prepilio odmah...
 

puma77

Novi član
Tu od
17 Srp 2015
Poruka
4
Imao sam i ja isti problem.
Znam gdje kupujete pile u BJ. Čovjek je inžinjer strojarstva, u mirovini, ovim se bavi honorarno.
Novu pilu brusim nakon 10 metara, a poslije je tjeram i po 35 metara. Polako dok ne počne rezati a zatim jače gurnem da prereže. Humax pile su inače mekane pile i moguće da na nekoj tvrdoj agaciji se brzo zatupi. Moguće je ponoviti bar 6 brušenja pile.
Inače bez problema na dva reza režemo nekih 15-tak metara drva.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,857
Ja sam na jedan rez platio za 27m drva 300kn..pomagao sam dodavati i imao je još pomoćnika.
Mrki zna o kome se radi jer kod njega brusi pile;)
Po meni super povoljno..
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Dečki jel ko od Vas koristi pile za metal na banzeku, mi ih u firmi prodajemo pa nam već dosta ljudi došlo i reklo da su puno bolje od klasičnih pila za drvo??
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Dokle god me tracna pila ne kosta vise od 10€ i izdrazi preko 200 metara prostornih ne zamaram se sa tim imali sto jeftinije,,,

Usput onako cisto informativno, koja je debljina pile ta metal?
 

Najnoviji postovi

Na vrh