• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

banzek za piljenje drva

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Dabio daj koju sliku tog stroja jer lakše razgovaramo kad vidimo "problem" ...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
kolega i ja uzeli prošle godine u ovo vrijeme stroj, njegovi se bave šumom, izradom i prodajom metrica, pa se mi sjetili da bi mogli malo zaraditi sa strane iz hobija.
Nakon što smo obišli preko nekoliko banzeka koji su se nudili na njuškalu, odlučili smo se za izradu novoga kod majstora u Kutini. obojica smo preko 190cm, pa nam je bilo bitno da visina stola odgovara, što se na kraju pokazalo jako bitnim, jer cijeli dan stajati prignut nije baš najzdravije.
motor je dizel, kopija Yanmara 10ks koji u kompletu sa odgovarajućim zamajcom ima sasvim dovoljno snage za bilo koju debljinu drveta, a do sada nikakvih problema sa njim uz redovno održavanje.
u godinu dana rada ispiljeno nešto više od 3500 metara, a u planu je izrada još jednoga u kompletu sa cjepačem.
evo slikica..
dCg3zF9.jpg
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Mrki 88 - reci kako se pokazuje motor s obzirom da svi više manje stavljaju motore od 14 KS kad dođe malo kvrgaviji i deblji komad.

Čovjek od koga si uzeo banzek puno mi je pomogao savjetima kad sam i ja radio svoj, stvarno je lik dobar u tome.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
teže mu je, ali odradi posao... ljudi radi svačega zovu, od granja tanjih od ruke do doslovno klada, promjera 30-35 cm.... na debelima zadimi lijepo, ali ako pila nije već tupa prereže ga čist solidno... ali počeli smo prakticirat da te debele maknemo sa strane, pa kasnije motorkom prerežemo, ne bude toga puno, a lakše je tako nego ga dizati na stol....

eto upoznao si čovjeka, stvarno je majstorčina, a za motor nam je garantirao da sa zamajcem neće ništa teže raditi nego 14 konjski, i bio je u pravu...
drugi pak, tu naš iz Popovače koji nam radi pile, napravio je par banzeka i svi su pogonjeni lombardinijem 14ks... našega je popljuvao zbog motora i rekao da neće sezonu izdržati jer je preslab... al eto, zahebo se.. :)

po našoj računici, da izdrži dvije sezone ( cca 6000m), isplati se opet uzeti ovakav novi (u BiH je oko 3t kuna), nego bacati pare na jači i duplo skuplji...
 

damir82

Član
Tu od
23 Srp 2016
Poruka
67
svaka čast stroj izgleda super, majstorski urađeno, izgled,estetika sve je na mjestu
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
j sam malo radio usluzno rezanje i cijepanje sa kombiniranim strojerm, ali vise ne radim. Jer ljudi kad nemogu rucno onda zovu mene i tako mi dopadne uvijek najgore. Nasmijao sam se kad sam procitao da su za tebe debela drva 30 do 35cm, s obzirom na sto sam ja nailazio.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Naiđemo i mi na deblja, no samo se okrenemo i odemo... nisam ja svoju kicmu nasao na putu...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a kaj ljudi misle , da bi tak preskočili plačanje cjepanja metrice ..ma bi mu ja dizal 30 cm ..znaš kad
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Razbiješ ručno na zemlji po pola pa nemoraš dizati cijelu :icon_madu:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
a kaj ljudi misle , da bi tak preskočili plačanje cjepanja metrice ..ma bi mu ja dizal 30 cm ..znaš kad
Ne znam ja kaj oni misle, al znam da je u sumi, dok srusis lakse odnah iscijepat cjepanice, nego kasnije lupat kratka suha sjekirom...
U pocetku smo pilili, reko sve stariji ljudi, isli si napravit par metri, pa nisu mogli pocijepat... al kasnije sam si pocel miskut da bi i ja volil te godine pozivit, tak da... zahebi..
@savoris, dodji ti pocjepaj, mi idemo iza tebe.. ;)
 

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
Da li je itko pogonio banzek sa Tomom Vinkovićem od 18 ks? Mislim da ne bi trebalo biti problema.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Banzek je na traktorski pogon, al imam remenicu pripremljenu da dodamo elektromotor.
Promjer kotača je 60 cm.
Zanima me kolko okretaja u minuti treba minimalno biti motor da to dobro radi, i kolko kw min staviti elektromotor?

Stavio bi trofazni...
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Meni se najoptimalnije pokazala brzina PILE 29 m/s, e sad vidi koja je brzina motora, promjeri remenica i kotača i dobiješ brzinu koja te zadovoljava ...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Banzek je na traktorski pogon, al imam remenicu pripremljenu da dodamo elektromotor.
Promjer kotača je 60 cm.
Zanima me kolko okretaja u minuti treba minimalno biti motor da to dobro radi, i kolko kw min staviti elektromotor?

Stavio bi trofazni...
to ti je oko 1000 okretaja na vratilu banzeka , za ozbiljno piljenje je 3 kw malo
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ekipa da li netko ima za prodati banzek ili zna nekog, moze i neispravan?
 

Najnoviji postovi

Na vrh