• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

banzek za piljenje drva

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
957
Postovani forumasi zna i itko. Kako ce e i dali ce se moc pilit drva iz usluge sa banzekom. Mislim moci ce se pilit ai ako se to tretira u zakonu,s obziro da sam nesto citao pa se to trebalo mjenjat,zakon.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
POŠTOVANI KOLEGE FORUMAŠI PUUUNO POZDRAVA OD KARABAJE, evo buduči da tema postoji onda da saopštim- jučer sam kupio banzek na traktorski pogon ali je u raspadnom stanju(treba ba malo popraviti i ušminkati ali sve u svemu za cijenu koju sam dao-isplativo....problem je sljedeči-gornji kotač treba izbalansirati jer pleše???ako tko zna koga da to radi ili kako se to radi slobodno neka kaže!
problem 2. -na kotačima nema "one" gume pa kojima pila vozi(kotači su aluminijski) , pa kakva bih to trebala biti guma i jel može bilo kakva????
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Kako misliš da kotač pleše ? Balansiraš ga vulkanizerskim olovom il šerafima a da ga dobiješ u centar - macola....



Što se tiče gume neki vele da na aluminiskim kotačima netreba ništa...

Moj tast napravio je banzek pred više od 30 god, kotači su metalni a na njih je izrezal i ljepilom učvrstil stari kožni JNA remen . Funkcionira bezprijekorno....

Ubaci slike ak možeš :)
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
@karabaja:
ONO se zove pluto.
to se stavlja jel čuva pilu.
promjeni lagere i daj ga kod tokara da ga pogleda na tokarilici. jel nesme bit "grbav"
ili imaš u Odri(na pol puta između buzina i v.g.) firmu esta bombe, bolje kod njih da ti ljepo srede "kotače"

@stjepa168:
pa ak čemo zakonski trebal bi obrt ili firmu jel to spada u uslužne djelatnosti.
Znam dvojicu koji pile i dalje rade po starom.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
bio majstor tokar i pao je dogovor da ga sredi samo moram NEGDJE nabaviti ili kupiti pluto koji se ljepi sa ČIME
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
PUKNUTI ili netko manje puknut ako može podatak o brzini pile na banzeku m/s (metara u sekundi) ili kako več?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Za piljenje drva 10...25 m/s ili 600...1500 m/min.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
jučer kupio pluto za kotače u kemoboji u Bjelovaru 1m2 cca 180kndebljine 3mmnadam se da je to dovoljno debelo, a kad uhvatim vremena pa to i naljepiti gore samo se nadam da neče bit problema jer mi je opseg kotača cca 2.5m a ovo je dužine 1. metra
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
bnez brige , samo se drži osnovnih pravila ljepljenja
s brzinama ido do granica vibracija stroja ... i tvojih fizičkih mogučnosti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
osnovna pravila ljepljenja???
kotači su 45mm širine i imaju po sebi ine kanaliče ali mislim da to neče biti biti neki problem kod ljepljenja, ezeo sam univerzalno ljepilo 2. veče tube za svaki slučaj, mislim da se u petak budem pozabavio oko njega, a što se tiče zaštite kotača i pile mislio sam s unutarnje strane staviti šperploču a izvana ju okovati sa limom a druga solucija je samo 3mm lim!?!?!?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Jedan predlog kad budeš ljepio plutu,kad naljepiš trake na kotač stegni okolo gurtnu da dobro prilegne pluta na obruč i pustiš da lepak osuši.L.P.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
:(y): planirao sam stegnuti ali vidiš nisam se sijetio za gurtnu:drink:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Namaži tanki sloj ljepila , ostavi da se osuši jedan sat .
Namaži drugi sloj ljepila i ostavi cca 10 minuta .
Isto to mazanje napravi na nekom drugom komadu metala i pluta gdje budeš isprobao da li je dovoljno suho za spajanje , ljepilo je dovoljno suho kad nasloniš ta dva komada i više ga ne možeš "odljepiti" .
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
puknuti car si!
jel treba mazati i pluto i kotač ili samo kotač
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
da imam patatex, uzeo sam dvije tube od 120 ml i neznam hoče mi to biti dosta buduči da treba 2 sloja...sutra če biti ljepljenje pa možda nabacim i kakve slike...
kad se drugi sloj nanese i zaljepi pluta dali uopče ima potrebe da stežem sa gurtnom???
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne treba gurtna ..samo dobro pritisni rukom da pluto nalegne .
Dizat će se jedino ako si prerano pritisnuo
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
danas sam radio na banzeku, poskidao kotače, reduktor, zaštite i ostale gluposti nešto sam i uspio pofarbati sa temeljnom ali je vrijeme šugavo pa se sporo suši...uglavnom- ostala mi je gola konstrukcija i mislim da ču uspijeti u nedilju uhvatiti vremena pa da ju pobrusim i nabacim temelju, gledo sam ulje u reduktoru- ima ga ali mi se čini malo malo a i crno je ko vrag tako da če iči friško u nutra, uspio sam i očistiti jedan kotač i pripremio ga za ljepljenje, ali prvo kod tokara a drugi je ok samo ga počistiti i nabaciti pluto...
imam jednu pilu navodno za željezo-kakva ja ta za pilit drva-kako drži oštrinu??? na njuškalu ima novih pila ali me zanima dali da uzmem širu ili užu i zašto???
...eeee da i na reduktoru ima poklopac na kontra strani od remenice pa mi se nešto mota po glavi transportna traka u budučnosti pa ako ima tko kakvu viziju ili još bolje nekog iskustva:(clap):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
25 x 0.8 , jači šreng za mokra drva .
Užu pilu ako radiš kuhačice i lutkice
Ovu za željezo ostavi tamo di je
 

Najnoviji postovi

Na vrh