• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Batate

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Sanja nema potrebe zalijevati,bude kiše i prije ,velika promjena vremena poslje 18.09. al o vremenu nije mjesto trenutno :) , i neka Vas ne zamaraju ti veliki gomolji ,bolje je imati 2-5 kom sitnijih nego 1 preko kg.
Veliki gomolj u sebi sadrži više vode te je podložniji bržem kaliranju i kvaranju, koliko je meni poznato nema baš ni kupaca koji kupuju veliki,ok ima ljudi koji neznaju pa kupe.
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
289
Hvala ti Dilingeru na savjetu. Da dolazi nam kiša, a ako Bog da s njom i moja druga velika ljubav .... gljive.
Hvala svima na savjetima, komentarima i podršci. Lijepo je družiti se s vama. Živjeli vi meni!!!!!
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Podravina je zalita jučer solidno,nema bojazni od nedostatka vode, jučer me bujica skoro otplavila sa podravske magistrale na izlazu iz cabune.

Nisam vec dugo vidio takve potoke da teku preko ceste.
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
289
@VuckoH, gledala sam taj oblak na rain-alarmu baš je opako izgledao, očito je opak i bio.
Nadam se da nije napravio štetu poljoprivredi.

@Dillinger. gledam jučer svoj batat i onaj kupljen u Metrou iz Bistrice. Koja razlika. Ovom u Bistrici koža nekako gruba, boja neodređena i koliko vidim počinje truliti ( na nekim dijelovima su se pojavile tamne mrlje ). Stvarno je loše kvalitete, zato je takva i cijena. Bio si potpuno u pravu!!!

Ako se sjetim budem slikala.
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
289
Evo slike onog iz "Bistrice" i iz mog vrta. Oba su bijelog mesa. Ovaj kupljeni je tvrde i grube kože i neodređene boje i dobija tamne mrlje gdje će uskoro početi trunuti ( jedan od 2 kupljena je počeo trunuti )
Istina da je kupljeni lijep i ravan, a moj ima izgled, da oprostite, kao lijepo formirano govance ... ali koga briga, lijep je i zdrav :)

w706ro.jpg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Moj je narancast danas sam naso jedan gomolj je bio prakticki skroz van i pobro sam ga, speko u fritezi i meni to me valja...a ja najvise poeceno jedem...drugi put ce mater probat kuhat pa cemo vidit sta onda kaze, ako ne valja ide na prodaju ehhe vec ima zainteresiranih
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Zašto ti ne valja, je li ti pre slatko ili je nešto drugo?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Da preslatko mi je i meni to ne odgovara ne volim to, mozda kad mater napravi kuhano bude bolje ali ne vjerujem ipak je to preslatko za moj gust
A ovako je to u polju izgledalo i taj dio sam uzeo
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    76.1 KB · Pregleda: 83

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
289
Kad se skuha batat je manje sladak nego kad se peče.
No inače batat narandžastog mesa je dosta jače sladak od batata bijelog mesa pa probaj bjelomesi da vidiš da i ti više odgovara.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Meni kuhan nije dobar, previše je vodenast.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Kad se skuha kao krumpir u koži nije nešto ekstra vodenast,bar ovaj koji sam probao nije bio.
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
289
Meni nije vodenast, i često ga koristim u varivima umjesto običnog krumpira.

Sutra putujem, dragi moji batatoljupci ... tipkamo se za mjesec dana!
Živi i zdravi bili!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Evo kako to izgleda kod mene u plasteniku,u idealnim uvjetima. Prinos po struku je od 4,5 - 6 kg, Pojedini primjerci su i do 2kg. Kad bi ovakvi prinosi bili mogući i u vanjskoj proizvodnji gdje bi nam bio kraj. S time da ovi veliki primjerci ipak nisu poželjni zbog svoje veličine jer ih je teško prodati,ali idu za brašno,na štandu na malo i na kraju se ipak prodaju ali teže nego manji.
uploadimage
free screen capture
free uploader
image uploading site
image hosting over 10mb
image hosting 12mb
 
Posljednje uređivanje:

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Jebeno ovo izgleda !

Koliko sam vidio u plasteniku imaš kap po kap?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Brasno se pravi od ovih vecih. I onda pravis kolace,kruh,itd....Suho lisce za caj,svjeze za kuhanje,kao spinat se moze napravíti. Ja tamanim sve po redu.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Moje batate je spržio mraz onak muški.

Kakva iskustva imate s tim, koliko može izdržat još tako prije vađenja?
 
Na vrh