• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Batate

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Ovo je jedno od sklađišta.
Podrumski dio-40m2 Ali nije cijeli u upotrebi tako da mi u ovaj staje nešto manje robe.Imam još 2 ista po 40m2 sveukupno 120m2
15 tona robe stavljam u ovaj na slikama.
Po m2 imam 500kg.
Ono najbitnije je da bilo vani 20 stupnjeva ili -20 imam konstantnu temperaturu a to je 10 stupnjeva.
 

Prilozi

  • m_IMG_6247.jpg
    m_IMG_6247.jpg
    29.9 KB · Pregleda: 29
  • m_IMG_6248.jpg
    m_IMG_6248.jpg
    36.4 KB · Pregleda: 29

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Pozdrav društvo. Ja ove godine prelazim na grijanje na pelet pa će mi se osloboditi jedan veliki prostor koji sam već počeo preuređivati za skladište. Kupio sam i jednu kamionsku hladnjaču u koju stane 20 tona,tako da ću imati skladišta za ukupno oko 50 tona. Ove godine sadimo 4ha batata i svakako će mi trebati skladišni prostor. Također sam dva prostora oko 60m2 složio za proizvodnju rasade,što mi također treba jer ove godine idemo do 500 000 sadnica,tako da će ova godina biti radna do kraja.
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
Lijep pozdrav dane001 :)
Drago mi je vidjeti staru ekipu na okupu.
Ja sam jučer položila par Crvenih na supstrat.
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Malo Caroline.
Prema svim dosadašnjim predispozicijama daleko prelazi bauergard.
No da bi znali ipak ćemo pričekati vađenje.
 

Prilozi

  • m_IMG_6451.jpg
    m_IMG_6451.jpg
    66.3 KB · Pregleda: 42
  • m_IMG_6452.jpg
    m_IMG_6452.jpg
    67.1 KB · Pregleda: 44
  • m_IMG_6453.jpg
    m_IMG_6453.jpg
    68.9 KB · Pregleda: 38

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
Već sam ti rekla na Facebooku, silno joj se veselim. Maziti ću je kao kraljicu :)
A flanci su najblaže rečeno prvoklasni. Respect.
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
C.R.R. skoro pa savršena.
Za ovu sezonu od nje smo napravili najbolje što smo mogli
 

Prilozi

  • m_IMG_6957.jpg
    m_IMG_6957.jpg
    39.9 KB · Pregleda: 20
  • m_IMG_6964.jpg
    m_IMG_6964.jpg
    60 KB · Pregleda: 22
  • m_IMG_6965.jpg
    m_IMG_6965.jpg
    63.2 KB · Pregleda: 21

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
C.R.R. skoro pa savršena.
Za ovu sezonu od nje smo napravili najbolje što smo mogli

Uuuu flanci su savršeni. Nadmašio si sam sebe. Kad čovjek misli da ne možeš bolje ... nadmašiš sam sebe.
Odbrojavanje polako počinje :)

Pokušao sam malo uzojiti sadnice,pa mi se desilo ovo na nekoliko plitica. Šta je to?
Samo na narančastom,na bijelom nema ništa i on je super ispao.

Ja uzgajam samo bijelomesne batate, sa narandžastim nemam iskustva. Dillinger će sigurno znati što se desilo, i pomoći da ga oporavite.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja sam svoje jadne batate, kažem jadne jer su naspram dillingerovih jako loši, posadio u zemlju cca 60kom. Ovih dana je palo jako puno kiše i nadam se da će im to pogodovati. Kupio sam u plodinama korijene i stavio na naklijavanje.
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
Ljudi dragi što je ovo?

prognoza.jpg

Moj flanci batata bijelog mesa su u vrhunskoj formi i naprosto vape da ide u zemlju, a ovdje u ZG smak svijeta. Vjetar lomi i čupa stabla, diže krovove. Ne bi se iznenadila da mi je paradajze u vrtu izčupalo iz zemlje :(

Batat1.jpg batat2.jpg
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
Batat unatoč lošem vrmenu lijepo napreduje.

Pitanje za Dilingera i ostale od moje susjede vezao uz uzgoj batata.
Prvi put sadi batat i zabrinuta je jer nije zemlju ničim gnojila prije sadnje. Misli da zbog toga neće imati gomolje. Ja ne gnojim zemlju prije sadnje, ali toliko je uvjerena u svoju teoriju da je uspjela i mene zbuniti.
Da li vi gnojite zemlju prije sadnje?
Da li susjeda može sad već zasađene presadnice nečim pognojiti? I sa čim?

b1.jpg b2.jpg b3.jpg
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Ne mora biti zabrinuta.
Ja osobno uopće ne gnojim s stajnjakom ili sa NPK gnojivom.
NPK mineralna gnojiva sam izbacio tamo davne 2010-11 iz dva razloga.
1.razlog je manji korijeni bolje prolazi na tržištu.
2.Omjer korijena ( gomolja) i nadzemne mase iznosi 1:3
To znači radi lakšeg objašnjenja uzimamo 1hektar površine na kojem pri vađenju imamo npr.10 tona gomolja nadzemna masa iznosi 30 tona.
Ako imamo 20 tona gomolja nadzemna masa iznosi 60 tona.
Nadzemna masa je u biti sideracija ( zelena gnojidba).
Znaći prije vađenja malčira se nadzemni dio koji ostaje na parceli.
Generalno gledajući tih par 100 tinjak kg npk što se baci je upravo bacanje bez veze.
Jedino što se tiče moje preporuke je folijarna gnojidba megagreenom, ili slavolom ,čim se dobije malo veča lisna masa.
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
Batatić moj najdraži.

1. slika - Crveni batat bijelog mesa (najkasnije sađen pa je nešto manji, ali već ima male gomolje)
2. slika - Klasični narandžasti
I na zadnjoj slici Carolina kojoj se jako veselim jer je sadim prvi put.

Rastite djeco … rastite :)

Crveni bjelog mesa3.jpg Narandžasti.jpg Carolina.jpg
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Ova sezona općenito gledana nije baš pogodna za batat.Jaka zima u SAD velike temperature u Europi kod nas sadnja kišovita,pa temperaturno veća razlika u temperaturi rasta i stagniranju biljke , u Egiptu kasni vađenje mjesec dana sve se to održava na cijenu nažalost.
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
Danas sam probno izvadila dvije cime batata, čisto da vidim kakvo je stanje unutra. Čekalo me je vrlo ugodno iznenađenje. Ispod jedne cime 830 g, a ispod duge 1320 g.
Presretna sam. Jedini problem su voluharice koje su ga već pomalo počele grickati.
Sad još moram provjeriti Carolinu i Bauergard.
 

Prilozi

  • batat1.jpg
    batat1.jpg
    51.2 KB · Pregleda: 16
  • batat2.jpg
    batat2.jpg
    57.5 KB · Pregleda: 16

Najnoviji postovi

Na vrh