• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Sad mi je u potunosti jasno zašto savo toliko hvali i favorizira te ruse. Ode na odpad i kupi 1t djelova kao staro željezo. Jeftina izgleda lako dostupna solucija s rezervnim djelovima.

pravo je čudo da ga cjelog nije odvezao kući.....:rolfer:

iako na njemu ima još dobrih djelova......zašto ga je netko uopće i odvezao na otpad.......:scratch

u pozadini zmaj univerzal......i on je odradio svoje......

a gume, možda original ruske, kao kod mene, samo, moje nisu još toliko čelave.....i piše na mojima made in USSR......8)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
a šta je tona dijelova za rusa , to je samo manji dio preciznih dijelova :mrgreen:

a nije mi potreban cijeli jer i na kilu kada se uzima rus nije baš jeftin zbog svoje težine
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Neko se zajebao pa ga bacio na otpad.Znam ljude koji su kupili nove traktore, a Ruse gurnuli u kraj bašte, k"o ne treba više.E kad ovaj novi "crkne" pa mu treba 3000-4000 eurića za popravku,onda traži Rusa po dvorištu, uloži 200-300 evra u njega i radi posao.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
meni sam da su gume, prošlu subotu šaljem upit za gume, zadnje.....2 komada za nekih 380€ RUMA 6 platni, potpuno novo, bile na skladištu nekih 5,6 godina.......i jave mi da su prodane u subotu u zadar.......nevjerujem :madmana:
meni netreba za šumu, pa 6P su dovoljne, i nije mi bitno što su bile na skladištu, kada su moje stare 20-30god........

a od prije par dana, trebam i auspuh, otpadne mi ona cjev prije prigušivača......:madmana: al dobro dođe nekih 40-50€ kod nas.....ako se dobro sječam.......


novi sam vidio da u srbiji dođe oko 13000€ sa sajamskim popustom......model 820......što uopće i nije puno
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ivanz
ta krivina za auspuh je u Rumi 10 evra , ja kupio meni skoro negdje
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
u krivo sam se izrazio, cijev poslije prigušivača, na suprotnij strani od krivine.....

tako da trebam cjeli auspuh.....i onu šelnu da stegnem na krivinu
 
B

branislav

Guest
Ja sam novi na forumu. Imam probmel sa satom na mtz 820. Pokazujemi moto casove ali mi nepokazuje koliko na sat idem. Zna li neko da mi pomogne:?::?::?::?::?:
 
B

branislav

Guest
jel je samo do sata il je nesto drugo u pitanju?:?::?::?::?::?::?:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ako je onaj drugi (gornji) dio auspuha zavari ga za lonac , ako mislimo na istu stvar
slika bi pomogla
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
hm, nemam to.....a i bilo je zavareno.....jer idem orati, i ispadne mi na putu do njive, mislim, neću stajati, znam gdje je otpalo, jer je vruć.......i vidim cigane gdje prolaze, i sjetim se da ga neću više vidjeti kada se budem vračao, i što da ti pričam......trebalo im je.......mamu im cigansku......:madmana:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mislim da bi ti savoris bolje objasnio, ako vrti brojčanik, onda je vjerojatno dobra sajla i pogon na bloku motora.......jer kažeš da kazaljka nepokazuje.......onda je vjerojatno cjeli sat.....
 
B

branislav

Guest
Vrti mi sad pokazuje mi moto casove, pokazejumi broj obrtaja motora ali nece da mi pokazuje brzinu non stop mi pokazuje 0.3 h. Sta bi moglo to da bude? I zna li neko da mi kaze kako da zamenim plovak u rezervoar nepokazujemi tacno na mtz 820?
 
B

branislav

Guest
Vrti mi sat pokazuje mi moto casove, pokazejumi broj obrtaja motora ali nece da mi pokazuje brzinu non stop mi pokazuje 0.3 h. Sta bi moglo to da bude? I zna li neko da mi kaze kako da zamenim plovak u rezervoar nepokazujemi tacno na mtz 820?
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Vrti mi sat pokazuje mi moto casove, pokazejumi broj obrtaja motora ali nece da mi pokazuje brzinu non stop mi pokazuje 0.3 h. Sta bi moglo to da bude? I zna li neko da mi kaze kako da zamenim plovak u rezervoar nepokazujemi tacno na mtz 820?
kako izgleda taj tvoj sat ako ti pokazuje broj obrtaja morao bi dapokazuje i brzinu
 
B

branislav

Guest
kako izgleda taj tvoj sat ako ti pokazuje broj obrtaja morao bi dapokazuje i brzinu
Kao svaki sat na mtz 820.... Ja stvarno neznam sta moze da bude u pitanju...
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
tu su napravili veliku "rupu" između 8 i 9......vjerojatno je 9 neka transportna brzina......al meni sve brzine odgovaraju.....

ovo misljenje dijelim...i to je dobro da ima jedna brza brzina..koristi se samo za transport i to je ok.Za ono vrijeme kada je traktor proizveden i za podrucje koje je proizveden mislim da je to dobar posao.Nemam iskustva u praksi,no znam da svima na starijim strojevima nedostaje upravo ta transportna brzina i da se po cesti voze sporo.Gdje ne ide vozis se u 8(ne vjerujem da je ta toliko spora) a gdje je ravno imas ekonomicnost i brzinu.Osobno mi se bas to svida.
Pricao si da ide oko 35km/h...izmjereno ili procjena?
Sada ga veci imas duze vrijeme..kako si zadovoljan?Da li si kupio nesto ok ili je bilo nekih skupih popravaka?
Zanima me da li je kabina potpuno zatvorena?Ima grijanje?Znam da si vec pisao vjerojatno neke stvari,no samo kraci rezime svega do sada :-D
 

Najnoviji postovi

Na vrh