• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ako netko teba t-40 rusa za dijelove neka se javi imam 2

koliko puta treba da ponovim da se u ovoj temi NE PIŠE O T40 :madmana:
on ima svoju temu pa tamo pišite o njemu :prayer:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
rekao bih da su 15ke
a za naprijed sam siguran da su one šugave kineske 11ke koje treba izbjegavati maksimalno jer nisu ni za Q

nego da ja prenesem vama malo moje muke oko rusa , prije nisam imao vremena

polako mi je duvao sistem hladjejna i ja misleći da je dihtung skinem glavu da ga zamijenim
ali šipak , stubline sa gornje strane su prilično sagorele , glava ima dvije pucije , jedna je bezopasna ali ona druga dolazi ispod dihtunga :madmana:

ajde rekoh dok ne nadjem drugu glavu samo nabacim novi dihtung da se prenesem da pregrmaim sijanje , ali i tu šipak , novi dihtung je izbijen za za pola sata rada

ponovo rasklopim (dva puta za jedan dan) stavim opet novi dihtung , zategnem krvnički i opet dobijem prvobitno stanje , sistem hladjenja se naduvava i prilično brzo izbacuje vodu

za sve ovo je uzrok hladnjak koji mi je puštao i pregrijao sam ga par puta opasno

a u zadnjih mjesec-dva motor je počeo da mi radi nekako brbljavo , da skratim , krivac je bila dizna samo je problem što sam to teško ustanovio
skinem dizne i odnesem na test , 2 imaju pritisak 140 , 1 ima 135 , i 1 ima 200
ovu sa dvjesta naštelujem na 135 i vratim , sve 4 dizne imaju urednu maglu
ali motor opet ne radi ni blizu dobroga :madmana: večeras skinem cijevi od dizni i zaverglam , kompresija iz stublina se vraća kroz diznu nazad u boš pumpu i miješa vazduh i naftu , ujedno nadjača i nepovratne ventile na pumpi

sada moram i pumpu vjerovatno odnijeti na regliranje :madmana:

krenule mu u tri pm :madmana:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,479
Savo jednostavno nemogu da vjerujem da bi kompresija mogla iči u dizu koja je ispravna :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
samo se vi smijete , i ja nisam vjerovao da dizna može duvati nazad dok nisam vidio svojim očima , onaj ko ne vjeruje diznu sam ostavio čitavu da se uvjere nevjerne Tome
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,479
Ne smijem se ja Savo, ali to nisam doživio i malo mi to čudno
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Ne smijem se ja Savo, ali to nisam doživio i malo mi to čudno
malo :lol: meni je malo više čudno , izgleda da povremeno šteka uložak dizne a ja sam ga uhvatio na djelu :axe:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
malo :lol: meni je malo više čudno , izgleda da povremeno šteka uložak dizne a ja sam ga uhvatio na djelu :axe:

Isti slučaj sam i ja imao prije 3 g.
Rješenje: štelanje bosch pumpe i novi ulošci dizni.
Radi 3 g. ko urica, samo me muči moja ljenost :madmana: da kupim pred grijač pa u zimi teže pali.
A i grijači,,,, ona 4 u glavi ti pašu od mercedesa 240 motor original.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
evo ovako stoje stvari
kupio sam drugu glavu za rusa , odnio je na hidro test i poravnjao , takodje su izmijenili jedan sic ventila i ufrezovali i ušlajfali sve ventile
sada samo da nadjem vremena i zamijenim je

inače uz glavu sam uzeo još masu dijelova :hladnjak,automatsko uključenje prednje vuče,vodenu pumpu , kočnice , kompletan prednji reduktor, poluosovine prednje i još punu bruku stvari
našao sam jednog na otpadu i raščerupao ga
na njemu je bio onaj izlaz za prednju vuču od 82ke što ima 3 položaja :isključeno,automatsko i prinudno uključena prednja vuča
sretan sa k'o nova godina :heart:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Uf ježi ga ,,,,,:mad: šta kod mene nema takvih strojeva na otpadima.
A jesi srećkvić,,,, imaš više sreće nego pameti, ili još bolje, tebi krumpiri na cesti rastu :rolfer::rolfer:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
negdje sam pročitao ''sretan k'o tornado modju kamp kućicama'' e upravo sam takav bio kada sam ga zaskočio sa kištrom alata

a evo i dokaza koji je napravio član poljoinfa ''montoya''
bitno je da je čekić u rukama :rolfer: i to ne jedan nego dva komada :rolfer:

2qkpc2p.jpg
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Jel to tvoja malenkost gore?Ove gume su mi zakon.Ako je itko sumnjal v brand Ćeloston,onda ovo pobija sve sumnje.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Sretan ko zornado među kap kućicama,,,,, to ti je potpis od našeg člana @mtd 001 iz Like.

A jest majstor sa dva čekića, jednim lupa drugim drči takt,,,,,,:rolfer::rolfer:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
jeste to sam ja gore , popeo se da raskačim onu spojnicu na šipki volana i pokušavam da skočim a cipele mi se klizaju a on me baš u tom momentu viče kao manijak , samo je falilo da se u tom momentu ''prospem'' pa bi slika bila potpuna :rolfer:

a ovaj ćeleston je stvarno za ginisa , nekih pola sata sam se divio dizajnu šare na gumi :rolfer:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
E,pa hvala Bogu da konačno znam i kak Savoris izgleda.Možda su negde već i bile slike,al eto.Izgledaš ko pravi rus.Da nisi možda regiju promašil za par hiljada kilometara!Nadam se da bude MTZ prodelal kak i treba biti.Ovde kod mene kad spomeneš ruski traktor,to te s pravim čuđenjem gledaju,a za podsmeh da i ne govorim.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,753
Sretan ko zornado među kap kućicama,,,,, to ti je potpis od našeg člana @mtd 001 iz Like.

A jest majstor sa dva čekića, jednim lupa drugim drči takt,,,,,,:rolfer::rolfer:

e moj pele...ccc..
pa gdje sam ti ja od like,miljama daleko....:lol::lol:

a jeste jadnika račerupali,ko krmača masnu krpu...:lol:
 
Posljednje uređivanje:

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Sad mi je u potunosti jasno zašto savo toliko hvali i favorizira te ruse. Ode na odpad i kupi 1t djelova kao staro željezo. Jeftina izgleda lako dostupna solucija s rezervnim djelovima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh