• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ima da se kupi kardan sa štiftom i ležajevima u sebi , i kada ti ne treba na duže prednja vuča ti izvadiš taj štift a ležajevi rade svoje , ako ti zatreba DW samo ubaci štift i tjeraj dalje
takvo nešto nije komplikovano ni za napraviti ali nisam se puno zanimao oko toga jer mi dupla vuča treba stalno , ako uzmemo u obzir da je krst kardana 10e onda neću ni da razmišljam dali se kardani vrte ili ne
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ima da se kupi kardan sa štiftom i ležajevima u sebi , i kada ti ne treba na duže prednja vuča ti izvadiš taj štift a ležajevi rade svoje , ako ti zatreba DW samo ubaci štift i tjeraj dalje
takvo nešto nije komplikovano ni za napraviti ali nisam se puno zanimao oko toga jer mi dupla vuča treba stalno , ako uzmemo u obzir da je krst kardana 10e onda neću ni da razmišljam dali se kardani vrte ili ne


to je dobra ideja......mislio sam da se netroše.......u transportu.......prednja vuča mi treba samo u oranju, za drugo ništa......
 
M

Marka31

Guest
da se i ja malo pojadam, nisam dugo :mad: .
poznato je da sam skršio prednju vuču. prošli tjedan sam traktor odvezo majstoru i u ponedjeljak mi je dao katalog s popisom djelova koji su otišli i poslo me u vinkovce po iste. doneo sam mu ih i sve je bilo ok samo ih postaviti i prednji pogon radi :partyman: . danas oko podne ga zovem da vidim jel gotov više nema tu toliko posla, kaže sastavljen je samo da ga negdje isproba i mogu doći po njega :partyman: . većeras me zove i kaže ona trgovina u koju sam te poslo što prodaju original dijelove prodaju škart djelove :scratch . dali su ti original osovinu koja nevalja i moro sam je odnijeti tokaru :scratch ali taj tokar nema alat za tu vrstu obrade pa sam odnijeo u đuru đaković u alatnicu :prayer:. nažalost ni oni nemaju odgovarajuči alat za obradu te osovine pa je tamo tokar uzeo brusilicu u ruke i obradio je kako i inače rade pa nekada uspije napraviti da valja a nekada kao u tvom slučaju zajebe malo :confused:. stanje ti je znači slijedeće prednji pogon se da uključiti ali se teže isključuje tj. trebaš stiskati ručicu dolje i trznuti gasom da ona sama iskoči. pa ti probaj tako raditi a ako se nenavikneš otiđi opet u vinkovce :scratch u istu trgovinu i uzmi ponovo osovinu i ja ču ti je ugraditi do tada mi ostavi pola para za ruke što smo se dogovorili a to je 750kn :drinkers: . i ja vas pitam tko je tu lud :?:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Nemoj ti njemu davati nikaj,osim tom osovinom po glavi.Ako je on majstor ima da složi da to radi kak treba,bez obzira na vaš odnos i njegove troškove.On je u celoj toj priči krivac,jer te ON poslal da ideš v dućan,ON je to dal "tokariti",i ON je to ugrađival.Ja sam malo jeftinije peripetije imal s autom i nisam iz principa platil nikaj,pa nebuš ti plaćal nečije "pokuse",čovječe!
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
da se i ja malo pojadam, nisam dugo :mad: .
poznato je da sam skršio prednju vuču. prošli tjedan sam traktor odvezo majstoru i u ponedjeljak mi je dao katalog s popisom djelova koji su otišli i poslo me u vinkovce po iste. doneo sam mu ih i sve je bilo ok samo ih postaviti i prednji pogon radi :partyman: . danas oko podne ga zovem da vidim jel gotov više nema tu toliko posla, kaže sastavljen je samo da ga negdje isproba i mogu doći po njega :partyman: . većeras me zove i kaže ona trgovina u koju sam te poslo što prodaju original dijelove prodaju škart djelove :scratch . dali su ti original osovinu koja nevalja i moro sam je odnijeti tokaru :scratch ali taj tokar nema alat za tu vrstu obrade pa sam odnijeo u đuru đaković u alatnicu :prayer:. nažalost ni oni nemaju odgovarajuči alat za obradu te osovine pa je tamo tokar uzeo brusilicu u ruke i obradio je kako i inače rade pa nekada uspije napraviti da valja a nekada kao u tvom slučaju zajebe malo :confused:. stanje ti je znači slijedeće prednji pogon se da uključiti ali se teže isključuje tj. trebaš stiskati ručicu dolje i trznuti gasom da ona sama iskoči. pa ti probaj tako raditi a ako se nenavikneš otiđi opet u vinkovce :scratch u istu trgovinu i uzmi ponovo osovinu i ja ču ti je ugraditi do tada mi ostavi pola para za ruke što smo se dogovorili a to je 750kn :drinkers: . i ja vas pitam tko je tu lud :?:
po meni obadvojica trebo si izvaditi osovinu i u Vinkovce u tgovinu neka ti daju odgovarajuću a majstor što je sastavio nešto što neće dugo raditi ja mu nebi dao tako sastaviti šta kad ti opet rikne a nažalost vjerovatno hoće
 
M

Marka31

Guest
nisi ti izgleda ništa skonto. on mi je dao točan popis djelova originalnih. znači ta osovina je jedna jedina koja tu paše jer je original ne slična ili nešto već ORIGINAL. ali kada ta original osovina koja jedina u taj model traktora ide iz nekog razloga neodgovara on nezove mene da mi javi ova osovina nevalja već ide do tokara da oni to riješe. i umjesto da je obrade na tokarskom stroju iako opet ponavljam original je dio nema se šta raditi s njom on ide fleksericom po njoj da skine višak materijala. i onda je sjebe i hoče da mu to platim. na kraju mene če to koštati 3000kn i nemam ispranu prednju vuču. i zašto sam ja tu sad lud? ali možda sam toliko poludio da ni sam nisam svjestan da sam lud možda je majstor u pravu možda se original djelovi prodaju da bi ih kojekakvi jebivjetri od mehaničara prepravljali i pravili originalnije. ali nema veze zanima me i šta drugi kažu, ako se još jedan javi i kaže da sam ja lud odoh se još noćas prijaviti na psihijatriju
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Nemoj ti njemu davati nikaj,osim tom osovinom po glavi.Ako je on majstor ima da složi da to radi kak treba,bez obzira na vaš odnos i njegove troškove.On je u celoj toj priči krivac,jer te ON poslal da ideš v dućan,ON je to dal "tokariti",i ON je to ugrađival.Ja sam malo jeftinije peripetije imal s autom i nisam iz principa platil nikaj,pa nebuš ti plaćal nečije "pokuse",čovječe!

upravo tako
znači ako je on tražio dio i ti ga donio , nema veze neka si donio pogrešan dio a ne sa fabričkom greškom (u šta čisto sumnjam) on je morao tebe pozvati i reći ''ovaj dio ne odgovara idi u trgovinu i kupi taj i taj
a to što je on pokušavao da glumi pametnjakovića i da nekim takvim potezom napravi situaciju gdje on ne bi odgovarao za kvalitet svoga posla govori koliki je majstor , ja bih njega malo propustio kroz šake i platio bi on meni a ne ja njemu

najbolje ti je da se napraviš malo lud , sjedni u traktor sa izgovorom da ga probaš i idi lijepo kući pa neka on tebe sutra traži a ne ti njega , maršni ti to lijepo u piiiii maminu i razjebi posao sa takvim kretenom

još da napomenem , kod rusa pri isključivanju je normalno da se vuča teže isključuje ali iz razloga koji se zove razlika predjenog puta prednje i zadnje osovine
i daj mi opiši o kojoj se osovini radi i gdje se nalazi , ako možeš nađi je ovdje u katalogu i stavi sliku
http://www.autosoft.ru/online/acat/?idmodel=168&idmark=25&atype=3

savo kaže se križ:p
izvini ali kod mene se kaže krst , poštuj ti moj riječnik jer poštujem i ja tvoj :prayer:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Evo,još jedan razlog za psihijatriju.Šalim se.Inzistiraj da ti složi kak treba i ne plaćaj nikaj,osim nako nemaš viška.3000 kuna nije baš jeftino za Rusa,ha Savo?
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Uzmi to osovinu i udari ga sa njom po glavi :axe:, da ne zajebe još nekoga.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Evo,još jedan razlog za psihijatriju.Šalim se.Inzistiraj da ti složi kak treba i ne plaćaj nikaj,osim nako nemaš viška.3000 kuna nije baš jeftino za Rusa,ha Savo?

za te pare lupam dvije glave a ne jednu ;)
znači baš me interesuje spisak dijelova koje se kupio ili kataloške brojeve ,jer ipak je to puno para za rusa , za tih 400tinjak evra možeš da kupiš kompletan polovan prednji most
 
M

Marka31

Guest
evo ovako stoje stvari.
uzeo sam si svoj traktor takav kakav je i odvezo ga drugom majstoru. naravno napadnut sam ali ne fizički od strane njegovog starog i komšija kako ja nisam normalan, kako je čovjek tri dana šarafo na traktoru za 750kn ko bi mi to radio (slijede slike pa mi recite dali bi vi prstima to porastavljali brže nego on alatom) za te pare. pa napravio je kažu. a to što neradi kako treba nije neki problem naviknut češ se na to. da skratim sjeo sam u svoj traktor i reko da će dobiti razliku u novcima do 1500kn kada odbijem novu osovinu (vidi sliku), platim put ponovo u vinkovce odbijem svoju dnevnicu i platim drugog majstora. na to mi je odgovorio da mu nemoram dati ništa i da gore mušterije nikada nije imo. a ja njemu da je kod njega samo cijena za ruke majstorska a rad obični fuš.
medjuoslonac.png
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
na doljnjoj slici je ta osovina koju je tokar ručnom brusilicom obradio pod brojem 11


Uploaded with ImageShack.us
a evo i račun jer neznam sve djelove gdje se nalaze naslikama a ti savo češ sigurno odmah skontati šta sve nije valjalo


Uploaded with ImageShack.us
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
iskreno ni ja nemožem da se snadjem u ovome računu , vidim samo da si kupio i lamele da staviš u nosač kardana
kažeš da je nešto drndao po osovini 11 , nikako mi nije jasno šta je tu morao da radi
ovo sve ja rastavim,izmijenjam dijelove i sastavim za 3-4 sata uz pranje dijelova čiščenje starih dihtunga i još nekh gluposti koje oduzimaju vrijeme i ja bi ti to sve uradio za 50e i to da te oderem :rolfer:

mislim da je taj majstor derator i bolje mu je da na vrijeme traži drugu profesiju jer se od mehanike neće hljeba najesti :finga:


neznam koliko znaš , ustvari imaš li ikakve veze sa mehanikom jer ruski traktori su toliko jednostavni i nisu zahtjevni u znanju majstora , hoće da kažem svako ko zna zamijeniti točak na biciklu zna popraviti i 90% stvari na rusu
rus uvijek traži da se nešto čačka po njemu , ako ti budeš išao za svaku sitnicu kod majstora a pogotovu ako budeš nalijetao na ovakve onda nećeš imati sreće
bolje ti malo zamaži ruke kada treba i u pomoć pozovi nekoga komčiju.kuma,prijatelja koji ima imalo veze o mehanici i to sve polako uradiš uz meze i 'ladno pivo
za sve detalje koji ti nisu jasni slikaj ovdje postavi i pomoći ću i ja koliko znam , nisam ni ja sveznalica ali znam solidno oko ruskih gvožđušina
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
koje iskustvo.......:mad:


koliko sam i ja vidio, rusi nisu zahtjevni......još ako imaš katalog, da vidiš kako pozicije stoje......onda si car i nema greške......


a na pitanja će ovdje na forumu uvijek netko odgovoriti tko je radio i tko se kuži......tako da i ovdje možeš očekivati pomoć.....

firma, GIBANJ u vinkovcima, mislim da je najbolja za ruske traktore kod nas, i da imaju original djelove.......te firma u vukovaru i osijeku.....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
evo upravo uploadujem radioničko uputstvo za rusa , jedini problem je taj što je na ruskom ali opet može da pomogne
imao sam negdje i na exYu jeziku ali nemožem da nadjem a poljoinfo je u sistemu rpelaska na novi server tako da podsjetite me za par dana za to , inače tamo je član MEŠTER baš obogatio rusku enciklopediju pa ja sada prenosim njegove fajlove

a potražite i skinite negdje DJVu programčič koji će vam trebati da otvorite ovaj fajl , da i njega ne upoadjum pošto je moj internet jako spor :mad:
 

Najnoviji postovi

Na vrh