• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imam ja taj brzi alnaser , baš češki , stoji mi u rezervi jer odgovara na sva tri moja traktora
nije to nikakva sreća , on se samo zove ''brzi'' , okreće brže kada je toplo vrijeme napolju ili kada je topal motor ,na -10 se vidi šta je pravi ruski alnaser :finga:
taj češki je 2,9kw a ruski je oko 4 čini mi se , pa ti sad računaj šta je jače :D
prilično je nježan , niko se sa njime nije pohvalio , ja sam ga držao na traktoru samo dok nisam sredio ovaj ruski sa trouglastim četkicama za koji odgovorno tvrdim da je najbolji
inače taj češki sam platio 70 e , a nov ruski sa trouglasim četkicama je 130e



znači, nema sreće u tome......pitam, samo onako, informativno.....ako si platio 70€.....to i nije puno, jer gdje sam ja gledao je više nego duplo skuplji.......a rusko je ipak.....rusko :supz:


imam jedan manji problemčić......curi mi ulje na prednjoj vuči, na desnoj strani......jel netko imao sličan problem????
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
nije neka sreća taj mali alnaser , pazi ako ga budeš kupovao ima isti takav kineski , jedva je primijetna razlika

a gdje ti curi ulje , prednja vuča kod rusa je širok pojam :mrgreen:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
dobro kažeš, širok pojam......pokušat ću objasniti

curi tamo gdje se donji dio okreće kada okrećeš volan, na tom djelu......a u katalogu sam vidio da treba promjeniti samo jedan prsten ili?????
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
znači na onaj poklopčič koji se nalazi nasuprot vertikalne poluosovine

ako sam dobro razumio curi na poklopčič pozicija 52

056.gif
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
curi na poziciji 22 ili 40,41......gornji dio, vodoravni stoji, a onda dio gdje se točak okreće, na tom djelu curi......malo stane i onda odjednom počne.....pa bi to htio rješiti, al čini mi se da se radi samo o tom prstenu, na poziciji koju sam naveo ili????


da je 52, samo bi zamjenio dihtung 51 i gotovo.....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ne vjerujem da ćeš to riješiti ako imaš lufta u ''čizmi''
problem je to što prednji reduktori nemaju oduška i pri većim spoljašnim temperaturama pojavi se pritisak u reduktoru koji izbaci ulje
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
pomislio sam da nema previše ulja, pa ga tu izbaci, i to samo kako kažeš, kad poraste temperatura......probat ću otvoriti čep za ulijevanje ulja, da dobije zraka, pa ću vidjeti da li onda curi......da li imam lufta, to neznam, trebalo bi rastaviti.....jel ta čizma skupa????
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
čizma jeste skupa , neznam tačno cijenu ali nije jeftina , idu dvije cijevi
pozicije 14 i 17
mada ne opterećuj se time , u reduktor ide oko 3 litra ulja , i sa pola litra će da se podmazuje nesmetano
dobro bi možda bilo da se dograti jedan čep sa oduškom negdje na najvisočijoj tački reduktora , ja to nemožem uraditi jer mnogo gazim kroz vodu koja je visočija čak i od cijlog prednjeg točka , tako da otprilike svake 1-2 godine mijenjam ležajeve
ali nije strašno jer stavljam jeftine ležajeve pošto mi se ne isplati stavljati kvalitetne jer koliko god da su kvalitetni u vodi bez ulja neće potrajati dugo

baš neki dan sam zamijenio ležajeve malog zupčanika u jednom točku , pozicije 48 i 50 , oba ležaja koštaju nekih 6-7e tako da se time ne opterećujem mnogo
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
jao savo care nek ti bude žao što jućer nisi vidio nove tvoje ljubimce belaruse, puki je slikao malo ali izgleda još nije stavio slike, stvarno prave mrcine nemam rijeći
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
znam , znam , gledao sam i ja svugdje
iskreno gledam i pizdim što ga nemožem uzeti :cry:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
čizma jeste skupa , neznam tačno cijenu ali nije jeftina , idu dvije cijevi
pozicije 14 i 17
mada ne opterećuj se time , u reduktor ide oko 3 litra ulja , i sa pola litra će da se podmazuje nesmetano
dobro bi možda bilo da se dograti jedan čep sa oduškom negdje na najvisočijoj tački reduktora , ja to nemožem uraditi jer mnogo gazim kroz vodu koja je visočija čak i od cijlog prednjeg točka , tako da otprilike svake 1-2 godine mijenjam ležajeve
ali nije strašno jer stavljam jeftine ležajeve pošto mi se ne isplati stavljati kvalitetne jer koliko god da su kvalitetni u vodi bez ulja neće potrajati dugo

baš neki dan sam zamijenio ležajeve malog zupčanika u jednom točku , pozicije 48 i 50 , oba ležaja koštaju nekih 6-7e tako da se time ne opterećujem mnogo



probam možda zamjeniti samo prstenje, ako nema lufta ta čizma, u što sumnjam......al vjerujem da ću poslove odraditi i ovako, pa onda sve rastaviti......a odušak možda složiti neki vijak (šuplji), da se uvrne u most, pa na njega staviti cjevčicu koja bi išla pod haubu i nema šanse da dođe voda unutra.......al to je kompliciranje......mislim da sam kod nas vidio set gumica prednjeg mosta da je oko 6€, samo neznam jel se dobiju i ti prsteni......
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Pozdrav svima!Ponovo sam upalio svoj pajper :-D
Vidim vode se zive rasprave o belarusu i dalje...
nisam sve citao,no zanima me da li ih je bilo u Gudovcu sada.Nisam isao vec dugo vremena..mozda najesen..ako ih bude idem malo vidjeti istocnu zvijer :-D
Koliko su prosjecne cijene mtz-a 80-90 god.?Mislim da je clan foruma Ivan kupio jedan,no ne znam god...dok cijena je privatna stvar naravno...
Vidio sam u oglasu netko prodaje,no taj traktor je bez limarije..ili samo sa dijelom limarije,pa ne znam stvarnu cijenu traktora sa boljom limarijom...ne znam mozda je i ovo sve ok,samo treba posloziti lim...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam kupio prije mjesec i pol.....77godina......a neznam do kada se ta serija proizvodila,al vidio sam ih i 82 godište......mislim da godina proizvodnje nije bitna, bitno je da traktor valja.....neke sitne nedostatke mora imati.......

u oglasniku ih ima par komada......ona 2 šumska ja bi preskočio......i moj ima HR papire, knjižicu i prometnu, samo ako uspijem za mjesec dana na registraciju.......
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
odi na temu gudovac 2011 i pogledaj na dnu stranice 17 rusku zvijer što je slikao puki22:weedman:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ajde šta pizdite ako je najuniverzalnija stvar na svijetu (žica) riješila problem
stvarno se picajzle , ruska tehnika je napravljena da se može popraviti pomoću štapa i kanapa , i to se odmah i na sajmu demonstrira :finga:
bolje žicom vezati prozor nego da ti ''opali'' neka elektronika i traktor više stoji i popravlja se nego što radi :blackeye

još da dodam , gledao sam jednom neki ruski svemirski spejsšatl ili neku raketu što nosi satelite u orbitu , letjelica sa najviše odlazaka u svemir (i povrataka) a sva je bukvalno sklepana i oksidirala , tehnologija je iz 70tih godina a i danas dan je neprikosnovena u svom poslu

hoću da kažem , meni je izgled negdje pri dnu ljestvice , više gledam u većinu drugih faktora koji su za mene bitniji
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ja sam se motal na sajmu oko rusa samo zato jer me fakat zanimaju.
I simpatizer sam te istočne tehnologije.I dalje mislim da bi rus bil jedina prava zamjena ili dopuna na mom dvorištu!
Eh sad kaj sam slikal slikal sam i iskreno nisam bil previše iznenađen.
Al moram napomenuti da je taj kojeg sam slikal bil posebno na drugom štandu.
I drugačija je boja od onih koji su bili na večem "ušminkanom" štandu.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
nekak sam mišljenja da oni s ušminkanog štanda prelaze sve gabarite iskoristivosti u šumi
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ona dva od 105 i 120 konja što su bila izložena definitivno su prevelika za šumu iako poznam čovjeka koji radi sa rusom 120 konja u šumiali je kabina kao da je u ratu bio
 
Na vrh