• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pa kako i neće kad ima cca 3m i više mu gornja točka, može služiti kao platforma za rušunje visokih grana, vidiš kupit ga i iznajmljivati elektri kao platformu i nema opasnosti od strujnog udara jer je dolje gumax4kom
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ma znam ja to ali u otprilike ga dodje tako...........mozda ovog rusa savo kupi ko idealan za njega jos zna covjeka koji ga prodaje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
evo prvo da pomognemo čovjeku koji je najskoriji vlasnik rusa ovdje
dobra vila mi je poslala ovu poruku na nekom drugom forumu

Vidim da si na "starom" HR forumu aktivan u temi belarus duplak. Član Marka31 je kupio onog polovnog rusa 82.1 u okolici Vinkovci i ošla mu je prednja vuča. Gotovo 100 % sam siguran da sam tog rusa prošli tjedan vidio na tehničkom pregledu u Vinkovci samo što je imao nove prednje gume 8,3-20 (Voltyre). Možda sam pogriješio, možda ne. Al kad sam rekao tipu (igrom slučaja ga znam) koji ga je doterao na tehnički da mu prednji točkovi gledaju jedan u drugog i da će mu pojest vanjske ripne onda je počeo razgovor u kojem mi je rekao nešto u vezi prednje vuče na tom traktoru. Kaže da je iz "buse" između kradana od prednje vuče izbacio sve lamele i "spojio" to sve (oba kardana) direktno bez lamela i kaže sad nek lomi šta hoće, al neće proklizavat. Azn Ako hoćeš prenesi mu tu informaciju pa nek pogleda jesu mu u busi lamele ili nisu da mu opet nebi stuko nešto na prednjoj vuči.

Ponavljam da su na traktoru kojeg sam ja vidio bile nove prednje gume tako da je moguće da sam pobrko ta dva traktora, ako jesam šta je tu je. ::namigivanje:: Nemam ništa od toga hoće on to pogledat il ne, al eto nekako bi mi bilo drago ako mu mogu pomoć.

Pozdrav.


e sad ovaj za 3000e , ili više nije bitno
čovjek ga prodaje jer ima neke druge planove , u pitanju je promjena profesije ili djelatnosti kako vam je lakše
matriksu đzaba nudiš zamjenu , ona ga ne interesuje
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ma ponudio sam cisto onako.....
preveliki mi za moje potrebe,mada se nebi bunio da ga imam,a meni ne treba za puno,palim masinu jednom sedmicno,ali kad je krenem necu da mislim mogu li izvuci nemogu li,da gledam unebo,nego gdje god da zapnem da mozee,jbg stari mi punoo radi,ja u skoli,jedino za vikend slobodni,a onda ko naruceno lose vrijeme,hobi smo poljoprivrednici i radimo to da ne propada imanje,i dosad sam se naplaco dosta drugima da mi odrade neke teze posove....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sa 82kom nema greške.....ima snage, ide brže do 35km/h.......sve može raditi, tako da ti je to jako dobar izbor.......moja preporuka
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
da znam i snaga i djeovi ama bas sve na mjestu.......jbt sad gledam tezak 3820kg teska mrcina,kakav je potorsac
 
V

VOJVODJANIN

Guest
da znam i snaga i djeovi ama bas sve na mjestu.......jbt sad gledam tezak 3820kg teska mrcina,kakav je potorsac

Moj brat ga ima, ove godine je orao moju zemlju 1,5 KJ, Wogel-not 3x16", potrošio 25 litara dizela.
Eto ako je to neko merilo,meni se čini da nije mnogo.
 
M

Marka31

Guest
evo prvo da pomognemo čovjeku koji je najskoriji vlasnik rusa ovdje
dobra vila mi je poslala ovu poruku na nekom drugom forumu

Vidim da si na "starom" HR forumu aktivan u temi belarus duplak. Član Marka31 je kupio onog polovnog rusa 82.1 u okolici Vinkovci i ošla mu je prednja vuča. Gotovo 100 % sam siguran da sam tog rusa prošli tjedan vidio na tehničkom pregledu u Vinkovci samo što je imao nove prednje gume 8,3-20 (Voltyre). Možda sam pogriješio, možda ne. Al kad sam rekao tipu (igrom slučaja ga znam) koji ga je doterao na tehnički da mu prednji točkovi gledaju jedan u drugog i da će mu pojest vanjske ripne onda je počeo razgovor u kojem mi je rekao nešto u vezi prednje vuče na tom traktoru. Kaže da je iz "buse" između kradana od prednje vuče izbacio sve lamele i "spojio" to sve (oba kardana) direktno bez lamela i kaže sad nek lomi šta hoće, al neće proklizavat. Azn Ako hoćeš prenesi mu tu informaciju pa nek pogleda jesu mu u busi lamele ili nisu da mu opet nebi stuko nešto na prednjoj vuči.

Ponavljam da su na traktoru kojeg sam ja vidio bile nove prednje gume tako da je moguće da sam pobrko ta dva traktora, ako jesam šta je tu je. ::namigivanje:: Nemam ništa od toga hoće on to pogledat il ne, al eto nekako bi mi bilo drago ako mu mogu pomoć.

Pozdrav.

hvala na informaciji.
dobra vila je upravu, to je taj traktor. za tehnički je posudio i stavio nove gume jer su stare potrošene a pogotovo sa strane. jučer sam kupio djelova za 200€ i među ostalom i set tih lamela mislim da ih ide 14 komada. sad mi je majstor javio da još nešto nevalja a to je da fale tri stifta od neznam koliko za automatsko uključenje prednje vuče. taj set stiftova košta oko 50€ ali pošto sam sada knap i rečeno mi je da ni kod novih ruseva nefunkcionira autmatsko uključenje kako treba to ću ostaviti za drugi put. nadam se da ga je prodo samo radi ovih troškova i da ostalo ispravnije.
što se tiče dobre vile bilo bi mi drago da me kontaktira da mu se osobno zahvalim
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
evo šta ja teglim sa rusom , istražne bušotine , težina oko 4-4.5t
imaju još dvije koje su na sankama bez prikolice i tri koje su na kamionima dajc

image015z.jpg
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Savo to su ljudi mojeg faha!Kolko vidim to je 150metarska mašina!Neka je sretno!Ajd ako budeš u blizini snimi neki video kako rade,ako nije problem!
 
M

Marka31

Guest
evo savo, tu curi......


ja sam danas vidio na jednom rusu na istom mjestu curi kaže vlasnik traktora da je to otišla nekakva gumica od 5kn a mišljenja je da je to zato što je skinuo utege naprijed a traktor mu služi za transport i kod skakanja po cesti odu te gumice.
ali savo sigurno zna bolje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Savo to su ljudi mojeg faha!Kolko vidim to je 150metarska mašina!Neka je sretno!Ajd ako budeš u blizini snimi neki video kako rade,ako nije problem!

nije problem jer sam često sa njima a imam potpuni pristup svim mašinama , jesto ovo je 150ka njih ima više , ima jedna 300tka i jedna longerica

a ovo curenje ulja na čizmi
e većini slučajeva ode gumica , idu dvije klasične gumice ''O'' ring
ali ako ima lufta izmedju cijevi u čizmi onda ni nova gumica ne pomaže jer toliko nemože zadihtovati , taj luft bude i po nekoliko milimetara
luft ćeš projeriti tako da kada rasklopiš izvadi oprugu pa cijer rukom vrati na mjesto i pokučaj pomijerati lijevo desno , a i optički se vidi ako je pojedena

kada budeš sastavljao obrati pažnju na aksijalni ležaj koji se nalazi ispod opruge , u kakvom je stanju i da lijepo legne u svoje ležište
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
evo šta ja teglim sa rusom , istražne bušotine , težina oko 4-4.5t
imaju još dvije koje su na sankama bez prikolice i tri koje su na kamionima dajc

image015z.jpg

savo jel ti mastiš prednje kotače zbog straha od hrđe ili je to automatski:p
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
neki dan kada sam mijenjao ležaj nisam stavio nov semering jer sam po njega trebao otići 20tak kilometara a nisam imao vremena , a u lokalnoj prodavnici nije bilo te mjere
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
za sada ću ga napuniti uljem......a kad završe poslovi, onda ću rastaviti.......negdje sam pročitao da komplet gumica prednjeg trapa koštaju 30-40kuna.....to je ništa, ako riješi stvar......a po potrebi dok je rastavljeno pogledati i druge djelove, pa zamjeniti što je potrebno.....

sada planiram skinuti i kardane, jel to netko radi, jer u transportu i pripremi zemlje mi u ravnici nisu potrebni, samo eventualno za šumu i oranje.......
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
:scratch
to ti bas i nema nekog smisla.. zasto bi ih skidao? kazes nije ti potrebno, pa zasto si kupovao traktor s prednjom vucom?
samo ti to ostavi gore da ti nebi bilo zao kasnije ako udjes u neko blato
 

Najnoviji postovi

Na vrh