• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
pa očekujem da zna neko ko je imao iskustva sa ovim reduktorom :scratch
 
A

alen 1.

Guest
novi sam ovde ali neznam gde da se ukljucim da pitam da li neko zna nesto o traktoru LTZ 60 av, hvala unapred, pozzz: ?::?::?:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja kupio par sitnica za rusa........pa će ugradnja za koji dan.......:partyman:

auspuh, 180kuna :gitarist:

obrtomjer, sajla i puž.......sve u kompletu sam kupio jer sajla je slomljena, a neznam stanje ostalog, pa nek bude sve novo.......250kn........a i imat ću doživljaj novog rusa, barem što se radnih sati tiče.....:rolfer:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
:rolfer: a za šta će ti te karafeke an rusu :scratch to su suvišni dijelovi , kao da neko gleda na njemu kada mijenja ulje i slično , zamijeniš kada ti padne na pamet :rolfer:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
a ja volim da rade ti neki detalji.......makar bili i nepotrebni......:drinkers:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
kada staviš 18ke onda ti prednja vuča ni ne treba :rolleyess:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
to znam, da neće ništa koristiti prednja vuča......

gume sam danas dobio, dosta su dobre, ripne 15-20mm.......ako ih usporedim sa mojima, na kojima piše made in USSR, onda su ove kao nove......jer moje skoro da i nemaju ripni......a da mi ove izdrže barem godinu dana, ja zadovoljan......samo me zanima, jel stanu pod blatobran, i jel ima netko sliku takvog rusa???? s tim gumama.....?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
šteta je......gume sam dobio, pa zbog toga mislim.......jer zadnje u dimenziji 15.5-38 dođu oko 3000kuna, najjeftinije.......po komadu naravno......:madmana:
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
3600kn,čitaj pod potražnju,ja sam jednu sje...,i sad ju tražim tak da znam
RATAR Osijek ti ima 3600 kn sa zračnicom,gumiimpex 3600...
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Gle,zavisi kolko koristiš prednji pogon.Ja bih ih stavil ako traktor koristim v transportu,i negde gde malo koristim prednju vuču.Ak nikaj zmeri ih pa buš videl kolko su veće od 15-ica.Ovak na oranju gde se kližu gume i nema nekog značaja isto ko i v šumi.Neznam,ako nemaš druge,a ove si dobil badava,stavi ih,kaj sad,pa nebuš dal hiljadu eura za gume nove ako nemaš.Šparal buš malo više prednji pogon,uključival ga baš gde treba i funkcioniralo bude.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
sa tolikim gumurinama prednji pogon će mnogo manje da mu treba jer će imati fantastičan grip od njih
takve gume ima OKRIM sa poljoinfa i još nekoliko članova , kažu da je potezna moć nevjerovatna :supz:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
U potpunosti se slažem Savo,a kad mu zatreba prednja vuča to su uglavnom situacije gde more proklizati prednji pogon,ali je vrag kad recimo da se izvuče iz nekog blata i onda bi odmah moral isključiti prednju vuču jer čim je tvrđa podloga i nejednaki diferencijali,to puca.Ista stvar je bila na nekim Torpedima (55 i kombinirka).Serijski su već bili neusklađeni kak su iz tvornice izašli.Da je to T 40 onda nikome ništ,jer on tak i tak uključuje prednji pogon kad stražnji prokliže.Da je na njega metnuti te gume tobi bil pun pogodak.A onda bi i držanje na nizbrdici bilo bolje verujem.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
i ja sam cuo tj cito da se hvale sa tom kombinacijom guma na rusu,a izgleda jebacki stoga blago tebi kad si ih dobio na poklon.bice rus sada silaa :D
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
al ja ne vjerujem da bi to na t40 uopće funkcioniralo
gle ,iza 16.9 a napred 11.2?
ja sam imal iza 15.5 a napred 8.3.
znači to bi u omjerima trebalo biti to.
e a upravo zbog tog prvog automatskog pogona sa tom kombinacijom je meni prvi bil stalno ukopčan,pisal je po asfaltu,nisam mogel skretat kak me guralo napred,i moral sam uskladit i kupit napred veče.
nakon toga sve ok.
bojim se da buš ak staviš iza16.9 napred moral stavit 13.6.
gle,nemora bit,neznam i ne tvrdim,al kod mene ti je bil takav slučaj.
probaj pa javi
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam isto pomislio, pošto su šire, da neće prednja vuča ni trebati......

kod mene je ravnica, prošlu jesen sam sa imt 533 orao sa šperom, do te jeseni nikada, prema tome mislim da mi prednja vuče neće trebati, a rus više nego duplo jači i teži od 533......a i traktor će ići barem 5km/h brže......znači oko 40km/h :butthead:

moje prednje su 7.50-20 :gitarist: koje su također loše......i u desnoj imma žicu, bojim ju se izvaditi :partyman:

zamjenio auspuh, nevjerujem koliko rus može biti tih.....:rolfer:

zamjenio sat, sajlu i puž......funkcionira.......nožni gas do 1800-1900 obrtaja,a ručni do kraja je 2200 obrtaja.......:partyman:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sa tolikim gumurinama prednji pogon će mnogo manje da mu treba jer će imati fantastičan grip od njih
takve gume ima OKRIM sa poljoinfa i još nekoliko članova , kažu da je potezna moć nevjerovatna :supz:


a gledao sam malo i cjenu, nebi ih nikada kupio da nisam dobio, najbolje je po meni original, jer ove 18.4-38 su skoro duplo skuplje od 15.5-38


i još bi dodao, u rataru u osijeku su najjeftinije gume......za 3000kn su bile kada je bio sajam na pampasu......kao 10% sajamskog popusta.....

a jedne sam popušio, zakasnio 1 dan, bile 6-7 god na skladištu i jedna je otišla za 1400kn, dim 15.5-38......suza krene kad se sjetim :cry:
 

Najnoviji postovi

Na vrh