• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
u tom slučaju ja bih ipak okrivil proizvođača traktora
oni uzimaju te koperante za djelove i UVIJEK se odlučuju za najjeftinije,a ne gledaju naj kvalitetnije,BITNO DA JE NJIMA JEFTINIJE:mad:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,479
u tom slučaju ja bih ipak okrivil proizvođača traktora
oni uzimaju te koperante za djelove i UVIJEK se odlučuju za najjeftinije,a ne gledaju naj kvalitetnije,BITNO DA JE NJIMA JEFTINIJE:mad:
I kaj je tu čudno? nemreš biti jeb en i pošten nikak ;)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
moj MTZ 82, stariji tip......ide oko 35km/h, kada je ručni gas do kraja, pri 2200 obrtaja, dok sa nožnim ide do 1900 obrtaja......

vidim da se dvoumiš između zetora, imt ili rusa......neznam koji imt ima ono što rus ima......a velike su prednosti.....mene jedino kod njega jebe visina, ko da se penješ u dvorac, i tako kada trebaš podesiti plug, pa par puka gore-dolje bude ti pun ku*** traktora......al zato ima 18 brzina, dok imt 6 ili 10, te kod zetora 10 brzina.....
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
moj MTZ 82, stariji tip......ide oko 35km/h, kada je ručni gas do kraja, pri 2200 obrtaja, dok sa nožnim ide do 1900 obrtaja......

vidim da se dvoumiš između zetora, imt ili rusa......neznam koji imt ima ono što rus ima......a velike su prednosti.....mene jedino kod njega jebe visina, ko da se penješ u dvorac, i tako kada trebaš podesiti plug, pa par puka gore-dolje bude ti pun ku*** traktora......al zato ima 18 brzina, dok imt 6 ili 10, te kod zetora 10 brzina.....

uzmi zapadni traktor tu nemožeš profulati što se tiče uloženo dobiveno
 
M

Maki

Guest
znači rus baš i nije nešto ,istina kolko para toliko muzike
kažu za taj tlz da im kvačilo odlazi brzo.( da imaju jak motor za njegovu gitribu )
a mtz jel to isti vrag .
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
za kaj ti treba traktor?
ako je prvenstveno šuma, onda definitivno rus,ako pak poljoprivreda onda svakak nekaj drugo
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
znači rus baš i nije nešto ,istina kolko para toliko muzike
kažu za taj tlz da im kvačilo odlazi brzo.( da imaju jak motor za njegovu gitribu )
a mtz jel to isti vrag .


koliko puta treba ponoviti , MTZ je za LTZa mercedes i yugo , kraj priče :axe:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam čak i razmišljao da svog MTZ 82 prodam......jer sada bi mi služio samo za oranje i tanjuranje, a još nisam ni kupio plug za njega, ni tanjuraču......a nemam baš puno zemlje, to bi odradio i 533........
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
koliko puta treba ponoviti , MTZ je za LTZa mercedes i yugo , kraj priče :axe:

daj nam malo pojasni , ko radi LTZ ako MTZ, jeli to ista fiorma ili sta vec, neke osnovne osobine.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,479
Evo pa možda nekome pomogne.
Za one koji (kao ja :oops:) nerazumiju postoji cc, a za one koji svaki dan govore više njih ni treba (jedino ako im baš taj nejde).
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=YGRGgvXq_vY&feature=related[/YT]
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
i LTZ i MTZ e je radila ''majka Rusija'' ali su to jednostavno dva različita modela , potpuno različita
neznam šta te dalje konkretno interesuje :confused:
imam ih oba m MTZ ovoga LTZa pojede za doručak , LTZ je štedljiviji ali i nesposobniji mada potezna sila mu je prilično dobra :prayer:
 
M

Maki

Guest
Trebam nešto sa prvom vučom za čistiti štalu.
Nešto od 70 ks da nije staro (nešto od manje love a da je solidno)
Maseferbuson 69 ks oko 6ooo rs ,koliko to još može napraviti
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
LTZ je Lipetski Traktorni Zavod, Lipetsk - Rusija
VTZ je Vladimirski Traktorni Zavod, Vladimir - Rusija (ovi prave i motore za LTZ i HTZ)
HTZ je Harkovski Traktorni Zavod, Harkov - Ukrajina
i to je jedna grupa. Svi nekako liče jedan na drugog i imaju po nešto zajedničko.

Drugu, bolju grupu čine:
YUMZ je Južni Mašinostrojiteljni Zavod, Dnepropetrovsk - Ukrajina
i konačno slavni i neprevaziđeni MTZ - Minski Traktorni Zavod, Minsk - Belorusija
Na prvi pogled ih je nemoguće razlikovati.

Za sve ove traktore je zajedničko da se proizvode u fabrikama koje dan-danas nose imena koja su nosile i za vrema zajedničke države SSSR.

Danas na primer HTZ proizvodi modele sa vazdušno hlađenim motorima iz uvoza - VTZ(Rusija) ili DEUTZ(Nemačka), pa čak i sa vodeno hlađenim motorima opet iz nekog uvoza.
LTZ "Tornado" postoji u varijanti sa vazdušno hlađenim VTZ-ovim motorom što je u suštini modernizovani dobri, stari T-40. Postoji verzija sa MTZ-ovim vodeno hlađenim motorom(od 82-ojke), pa malo redukovan na dovodu goriva da razvija samo 60ks, ali i to je previše za "Tornadov" menjač. Na žalost, upravo su takvi modeli rađeni za izvoz. :mad:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
pošto za MTZ 82 nemogu naći gume 15.5-38 polovne, da valjaju, pa sam našao 18,4-38 koje su blizu blatobrana......pa danas gledam polovne dobre 13,6-38.....

jedan ih je ugradio nedaleko od mene, a naprijed je stavio 11.2-20......a ja bi naprijed ostavio 7,50-20

što mislite, jel bi to štimalo????
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ma od gume 7.5 naprijed nema ništa , ja sa ih imao , kada sam umjesto njih stavio 11ke preporodio sam se a nazad su mi 13ke ostale
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
znači, da napravim kombinaciju 11.2-20 za prednje i 13.6-38 za zadnje????

to ima jedan nedaleko od mene, samo on vozi i sa uključenom prednjom vučom po cesti, to sam vidio po prednjim gumama, da su jako istrošene od ceste......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
da , ali ti nemoj uključivati prednju vuču sve dok ti ne treba
ako se bude automatski nepotrebno uključivala onda povadi valjčiće iz automata za uključivajne DW
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
meni treba možda u oranju i nigdje više......jer kod mene nije toliko tvrda zemlja......

samo, bojim se da to nije velika razlika u gumama.......možda staviti prednje 8.3-20

našao sam jedne dosta dobre prednje 7.50-20, za 500kn, par......takve su mi sada gore, i dosta su uske.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh