• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Teži i dimenzioraniji je,al da je baš izdržljiviji...to su ipak teške riječi
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
evo i mene sa mojim problemima , dans ''prosvirao'' motor na rusu (ponovo)
uzrok puknuto crijevo od vode a vozač nije vidio na vrijeme

definitivno na njega sada ide kompletna generalka , nemogu više da se zezam :mad:[/QUOTE]

evo opravdanja-ljudski faktor
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
motor ima oko 9000 mč a ne 1000
i vidjećemo koliko će da ide sa ovim poslom , ako dovoljno dugo poživimo :mrgreen:
rusko je to gvožđe , a nemogu ni da garantujem da možda neko prije mene nije zamijenio kompletnu radilicu , moguće je da je radilica bila oštećena pa je možda neko stavio novu jer nisu dijelovi skupi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,479
Samo da nadodam, najvjerojatnije su ipak u pitanju kvalitetne i robusne radilice, sa pravilnom i redovitom izmjenom ulja i filtera mogu možda čak i tri garniture sklopva izdržati. To je samo moja predpostavka (nisam baš sa njima), ali kod Zetora i Ursusa je to obično tak.

Nego Savo kak to da ne radiš sam?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
rekao sam već zašto ja ne radim , traktor mi je ''riknuo'' kada mi je bila najveća sezona branja , nisam imao vremena ni za šta pa sam prepustio to jednom kolegi

lakše mi je da jedan dan berem kukuruz i za te pare platim majstora (kolegu) pa čak i da doplatim još nego da obustavljam berač
malo je bilo ''čupavo'' jer nisam imao traktor u rezervi za branje po brdu pa sam malo više rizikovao sa vladimircom , T40 je nepouzdan za cjelodnevni rad za njega berač nije ni zakačivan

evo sada sam pričao sa majstorom , upravo podešavaju ventile i sipaju ulje , odoh da malo pronjuškam šta se radi

malo je bilo nedoumica oko ugla pretpaljenja i pritiska u diznama pošto se prelazi sa ''pretkomoraša'' na ''čistog dizela'' ali nadam se da smo našli i upotrijebili prave parametre
uzeo sam podatke od modela 552 , kod njega je glava od čistog dizela a vrti se na 1700-1800rpm
a 82ka se vrti na 2200 ali onda mora druga radilica sa tegovima i druga PVP
znači kod mene je sada motor uradjen kao na modelu 552
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,479
Ajde izvidi situaciju pa javi kak napreduju, samo ga nemoj odmah u pogon naterati, nek se malo razradi pa onda pod opterečenje ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
evo večeras sam bio kod kolege
traktor je upaljen , radi lijepo od onoga što sam mogao da vidim jer nije bilo izduvne grane na njemu a ni nistem hladjenja nije bio spojen tako da je radio sasvim malo ali od onoga što sam vidio mašina obećava
ostale se da se pospajaju periferni uređaji i vrate stvari koje su se morale skinuti radi pristupa , uglavnom većina posla je uradjena
nadam se da će sutra ovo sve biti spojeno i sastavljeno
radove su usporili problemi tipa :dužina brezona na glavi (4 komada se morala skratiti) , ampula za termometar ne odgovara , mora se odtokariti druga , teflone za dihtung glave sam zaboravio da kupim i tako još nekih sitnica , uglavnom je sve rješavano u hodu pa je zato i cijeli posao kasnio , a i nije mi to problem dan-dva mogu sačekati

normalno da ću sada biti malo ''mekši'' prema njemu , najvjerovatnije ću odmah da mu smanjim dozu na pumpi ze najmanje 30-40% dok se ne uhoda , ne bih da dodjem u iskušenje da ga preopteretim :mrgreen:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Cijela priča oko razrađivanja je radi radilice ..kao je radilica stara možeš odhah do ibera
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,479
Cijela priča oko razrađivanja je radi radilice ..kao je radilica stara možeš odhah do ibera
A karike, cilindri, novi ležajevi na radilici :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ko god želi neka svoj traktor odmah tjera u frezanje iil silo kombajn , ja neću , hvala
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Bravo,prijatelju!I stroj treba dobiti adekvatnu skrb,da bi mogel očekivati pouzdanost i nesmetan rad.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
ko god želi neka svoj traktor odmah tjera u frezanje iil silo kombajn , ja neću , hvala

Lako je Savi kad ima Vladiku u rezervi....:rolfer:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ajde sad vi teoretičari objasnite meni provokatoru kako i zašto brtve karike i kako se podmazuju ?
I kako treba pravilno razraditi motor ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,479
Ajde sad vi teoretičari objasnite meni provokatoru kako i zašto brtve karike i kako se podmazuju ?
I kako treba pravilno razraditi motor ?
Teoretičari :scratch
Tu onda valjda za mene nije mjesto, ali imam neki svoj provjeren sistem i još nije zakazal ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,479
tvojega znam i podržavam ..bilo bi bolje da se điraš uokolo ,ali ajd .
Bilo bi znam ja to ali.......... Poslije 20 nek se điraju kolko hoče, a na 50 nastupam opet ja ;)
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Sredio i ja svoju 52-ku,,, naštelo ventile 25-30 prede ko urica ,,,,, a bili reštelani u p....... :shock:
Sad ćemo vidit kako će trošit ,,,, sutra u oranje :supz:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja bi htio svoga pregledati, cilindre i to, kada malo uhvatim vremena, al ove godine još orem ovako.....kako sam ga i kupio.....raditi će 100 godina......

mene zanima kako će ovo savino funkcionirati, dobra ideja......


savo, koliko košta glava, čahure (cilindri), klipovi i sve što si mjenjao????
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
traktor sam danas dovezao kući i vozikao se sa njime , uredno radi samo mi se čini da paljenje nije dobro podešeno , mislim ugao prdpaljenja pošto je tu bilo zabune dosta jer sam imao dva različita podatka
ali to nije problem naštelovat ću ga ''po sluhu'' ali tek kasnije dok vidim kako će da se ponaša , izgleda da je malo kasnije paljenje nego što bi trebalo

sve kompletno me koštalo 700e , sa rukama,uljima i dijelovima
pojedinačno :
glava komplet 180e
klipovi,karike,stubline,bolcnovi 100e
gumice stublina 5e
leteći ležajevi 10e
dizne 60e
polovna ventil dekla 60e
dihtunzi 25e , sve komplet
ulja 50tak e
termometar 10e
crijva i ostale sitnice da i ne pominjem a sabrala se iljepa cifra i oo njih

majstor mi je naplatio 180 ali po prijateljskoj osnovi jer je imao dosta prepravki i tokarskih poslova , znam da bi to realno bilo više jer ja te pare ne bih samo stubline počupao jer znam kako je u rusa povaditi ta čudesa , bolje da se ubiješ odmah
 

Najnoviji postovi

Na vrh