• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
..... ako imaš presu , a ako je nemaš onda ide ploča,šraf i veeeeliki ključ :finga:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
uvijek neko ima, nemozes sve sam, moraju i drugi da zarde nesto, a mogao bi to i malo jaci cjepac da ozbije
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ma znam ali znam da to u praksi nije lako izbiti pa makar ti blok bio u rukama a ne na traktoru sa radilicom u sebi opet znada se desi da skapaš dok je izbiješ ako je neka žilava

rekao sam već , ja sam jedan dan branja dao za radove na motoru , i nemam ništa protiv toga
lakše mi je bilo dan da berem i platim nego tri dana da šarafam , toliko bi otprilike meni trebalo da uradim jer je bilo dosta nepredvidjenih radnji
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
tako i treba svako da radi svoj posao, tako ce biti efikasnije, kvalitetnije, manje kolateralne stete i svi zadovoljni
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nije te to sve ni puno izašlo.......kod mene je pumpa s diznama rađena kod prošlog gazde........iako kada budem nešto radio, budem i nju pregledao......glavu nebi uzimao novu, nego dotjerao staru, nove klipove i stubline (možda njih nebi trebalo ni raditi, jer odlično vuče plug, pogotovo prošlu zimu, možda karike samo zamjeniti), brtve, leteće ležajeve, glavne, čahure u klipnjači.......i kontam da bi bilo dosta 200-300€ ako bi sam radio.......još bi rješio i one čahure u prednjoj vuči, te gume prednje i zadnje......znači, 1000€ i imao bi novi traktor......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
e još ako poludim i pumpu možda uradim pa da stavim tačku na i :partyman:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
e još ako poludim i pumpu možda uradim pa da stavim tačku na i :partyman:

Dobro dok se može ,,,, dok ima drva,,,, pa se nešta i zaradi da se može trošit ,,,, nek mašinerija prede ko urica .:drinkers:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
A gdje vam nestade etuzijazam :
ruski traktor
nepoderiva mašina




a gle, godište traktora MTZ 82 je 1977.......puno godina, pa još da nešto i nerikne na njemu.......a cjena traktora, dostupnost djelova, snaga, raspoložive brzine itd.......sve opravdavaju.......nemožeš to ipak uspoređivati sa današnjim Fendovima, koji su udobniji i sve (i daleko skuplji), al od nečega se mora početi.......a da je bolji rus od zetora, ursusa, IMTa u svojoj klasi, JE!!
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Dovoljno govori podatak da su amerikanci kupovali 80 -tih godina mtz traktore za poljoprivredu . Pazi amer kupuje od rusa :weedman: a toliko se vole :heart: politički......
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dovoljno govori podatak da su amerikanci kupovali 80 -tih godina mtz traktore za poljoprivredu . Pazi amer kupuje od rusa :weedman: a toliko se vole :heart: politički......
to je bila robna razmjena , ovi njima ruse a ameri rusima zastarjele bojeve glave
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
ima nešt u tome. Pričal mi deda da su oni proizvodili 70tih i 80tih u Njemačkoj dijelove za ruski svemirski program, a zanimljivo je da je na ulazu u tu tvornicu stajao naoružani američki vojnik(MP):axe:
Pazi 80e, to su godine Regana i Gorbačova, kad se jedni drugima ulizuju u pak
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Podrav rusima :D...
i sam vozim jednog starijeg od sebe....to je nepoderiv stroj,treba samo znati sa njim.
negdje prije sam mijenjo komplet gumice na hidrauličnom cilindru, 45kn koštaju + poštarina(gibanj,vinkovci) šalju hpepresom kući..

rus je zakon! nema za njega zime kod nas
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Evo da iznesem svoje iskustvo ,,,,, naštelao ventile na 25 usisne, 30 ispušne ,,,, ali nije radilo kako treba ,,,, preštelao sam ponovo na 30- 35 ,,,, e sad je ok ,,,, prede ko singerica a i pali bolje ,,, pa evo ako nekog zanima a prati forum biti će mu lakše :drinkers:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
i savo, kako ide makina......?

ekstra prezadovoljan :drinkers:
osjetno ima više snage , ali osjetno
jednostavno drugi traktor , danas sam ga počastio i sa antifrizom da nebi opet bilo pičvajza
 

Najnoviji postovi

Na vrh