• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
pa po podatcima koje sam našao mijenja se i ugao predpaljenja , neću sada ništa mijenjati , kasnije kada budem kontrolisao zazor ventila ću vjerovatno da se pozabavim finim podešavanjem predpaljenja

već sam pisao ali evo da ponovo razjasnim
znači na 52ku je stavljena glava od 82ke i samim time dobijen je model 552 (ima više modela sa tim motorom ali ovaj je najpoznatiji)

82ka sa motorom D-243 se vrti na na 2200RPM radilice i ima ugao predpaljenja 26 stepeni , dizne 175

552 ima motor D-242 , 244 , i vrti se na 1700 (1800) , pretpaljenje 22 ,dizne 175

iz uputstva sam koristio podatke
pumpa.jpg


pogledajte i ventili na koliko se šteluju :finga:

trenutno nemožem da nadjem podatak za 52ku , dizne su 135 , a ugao takodje mislim da je 26 , isto se vrti na 1700 radilica
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Malo mi je velik kut predubrizgavanja na tim motorima...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
pa tako je kod svih rusa
veliki zamajci , veliki hod klipa i izgleda da odatle ''crpe'' onu ''rusku snagu'':vragek:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne pratite , promjenom glave je promjenjena komora sagorjevanja ... Normalno da su promjenjeni kutovi
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
kako vidim svi imaju jednak precnik i hod klipa, pritisak brizgaljki, PVP na svim ista.....
razlika kod ovih jacih, u cetiri stepena ranijeg predubrizgavanja je mozda zbog nepostojanja promjenjivog ugla predubrizgavanja.....da ne zadimi na preko 1800o/min

druga je radilica , sa tegovima jer se vrti na 2200 , i PVP je drugačije podešena
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
pa po podatcima koje sam našao mijenja se i ugao predpaljenja , neću sada ništa mijenjati , kasnije kada budem kontrolisao zazor ventila ću vjerovatno da se pozabavim finim podešavanjem predpaljenja

već sam pisao ali evo da ponovo razjasnim
znači na 52ku je stavljena glava od 82ke i samim time dobijen je model 552 (ima više modela sa tim motorom ali ovaj je najpoznatiji)

82ka sa motorom D-243 se vrti na na 2200RPM radilice i ima ugao predpaljenja 26 stepeni , dizne 175

552 ima motor D-242 , 244 , i vrti se na 1700 (1800) , pretpaljenje 22 ,dizne 175

iz uputstva sam koristio podatke
pumpa.jpg


pogledajte i ventili na koliko se šteluju :finga:

trenutno nemožem da nadjem podatak za 52ku , dizne su 135 , a ugao takodje mislim da je 26 , isto se vrti na 1700 radilica




jel MTZ 82 nema D-240 motor???? mislim na stariji tip, novi tip ima D-243......a ovi tvoji podaci su za novi tip.....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ma sve je to isto ili veoma slično
imam negdje hrpu uputstava ali nemožem da nadjem , ovo je prvo na šta sam naišao
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
neznam u čemu je razlika.......npr, ja sam saznao kada sam uzimao filter goriva, da je drugačiji za novi tip i moj MTZ......a druge stvari neznam......isti su promjer i hod klipa, kompresija itd.......mislim da D-243 ima rotacijsku pumpu, a D-240 linijsku......to sam opet vidio na jednom koji je 1995 godina......i možda ima još neka razlika koju nisam uočio......pa i to uzmi u obzir
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
može li mi neko objasnit gjde se spušta ulje od hidraulika na belarusu 952. Unaprijed hvala


Ako si mislio gdje se ispušta onda je to s ljeve strane traktora odmah ispred kabine, na rezervoaru za ulje (vjerojatno znaš gdje se sipa ulje), imaš vijak čija je glava obojena crveno, gledajući odozdo.
 

denimede8

Član
Tu od
8 Lis 2011
Poruka
32
Ako si mislio gdje se ispušta onda je to s ljeve strane traktora odmah ispred kabine, na rezervoaru za ulje (vjerojatno znaš gdje se sipa ulje), imaš vijak čija je glava obojena crveno, gledajući odozdo.

na ljevoj strani nema nikakvog vijka . U knjigi je objasneno da je vijak za ispustanje sa desne strane ispod poluge za ukljucivanje -iskljucivane pumpe za hidraulik, a natom mjestu nema tog vijka nego je pricvrsten lajtung za ulje.
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Greeeeška. S desne strane gledano u smjeru kretanja traktora. Upravo ispod te ručice na dnu rezervoara imaš cijev koja ide odozada na ventil a pričvršćena je okruglim holenderom i u tom holenderu obojano crveno imaš jedan vijak.
Ako nije jasno sutra slikam.
 

denimede8

Član
Tu od
8 Lis 2011
Poruka
32
Greeeeška. S desne strane gledano u smjeru kretanja traktora. Upravo ispod te ručice na dnu rezervoara imaš cijev koja ide odozada na ventil a pričvršćena je okruglim holenderom i u tom holenderu obojano crveno imaš jedan vijak.
Ako nije jasno sutra slikam.

hvala nasao sam taj vijak netrebas slikat:D
 

kobac26022

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
159
orginal prednje gume za mtz 82 52 i 42 su 8,3-20 ali nemoraju biti iste mogu biti različite prednja vuča to uopće neće osjetiti

to je ipak rus ljudi
 
M

mtz 82

Guest
Na 82 su prve original 11,2-20 a zadnje 15,5-38,neznam kak bi bilo da su 8.3-20 ove dok su bile skroz celave nije bas bilo sjajno
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
evo jedna od mene, da ju premjestim iz druge teme i ovdje......




kada je riječ o gumama, ja sam svoga kupio sa prednjima 7,50-20......a koliko sam vidio trebaju biti 8.3-20......a 7.50 je za MTZ 80, bez prednje vuče....ili za T40

a zadnje su 15.5-38.......a više bi mi se sviđala opcija 18,4-34 uz naravno drugu rusovu felgu......
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
evo jedna od mene, da ju premjestim iz druge teme i ovdje......




kada je riječ o gumama, ja sam svoga kupio sa prednjima 7,50-20......a koliko sam vidio trebaju biti 8.3-20......a 7.50 je za MTZ 80, bez prednje vuče....ili za T40

a zadnje su 15.5-38.......a više bi mi se sviđala opcija 18,4-34 uz naravno drugu rusovu felgu......

18.4 34 bi ti bile pre široke za taj traktor
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ljudi su stavljali 18,4-38 al su i podizali kabinu, da stanu i kažu da ugradnjom tih guma, da traktor toliko dobro drži da nije potrebna prednja vuča......

a pogledaj kakve su moje gume, pa orem bez prednje vuče i neproklizava.......jer traktor ima skoro 4 tone.......nemogu zamislit da su mi samo zadnje nove......našao sam, jedan komad 2850kuna sa 10 platana, za gotovinu
 

Najnoviji postovi

Na vrh