• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
:evil: situacija je složena i prilično skupa.
Dakle na mtz 52, na vodenoj pumpi odšarafila se matica koja drži remenicu na osovoni pumpe. Prilikom rotiranja taj faraf je ispao te je remenica skliznula s osovone i ventilator (metalni) je zaderao u hladnjak vode.
Nbavio sam novu pumpu vode jer je bila jeftinija od reparacije stare tj da zamjenim osovinu na staroj pumpi (otišo navoj).
Sad je problem hladnjak, mislim nije problem da ga nema, ima ga ali je veoma skup. U "sila" u zagrebu 3700 kn, jurval vrbovec 3300 kn, gibanj vinkovci 2900 kn + dostava oko 250kn, gea 90 treba naručit cijena oko 3000 kn.
Dakle vozači i majstori mtz-a belarusa dal ima negdje JEFTINIJI hladnjak ili neko rješenje. Da li paše od nekog drugog stroja da je iste zapremine litara?
Dimenzije hladnjaka su š-46 cm d-10 cm v-76cm od dna do visine korita?
Svaka informacija i pomoć dobrodošla i cijenjena i kako kaže stara narodna izreka : na muci se poznaju junaci. POMOĆ.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
skoro sam imao sličan problem sa mojim hladnjakom ali sam jeftino prošao u nabavci tako da znam podake gdje šta i koliko košta
jedini problem je što se sve ono što sam gledao nalazi u srbiji , jedina dreća ti ej pa je u pograničnoj zoni i prema hrvatskoj pa možda ti bude i odgovaralo

nov hladnjak je 230e , onaj što se rasklapa
polovan (navodno repariran) oko 150e
nov neki aluminijumski 140e (meni slab na oko)
a polovni onako po sistemu uzmi ili ostavi je 100e (zavisi kako šta nadješ)

eto pa ako sam ti šta pomogao i treba ti neki od ovih kontakata javi se poslat ću ti brojeve na PP
inače sve se to nalazi na relaciji Kuzmin-NS , znači Kuzmin ti je na samom autoputu a do NS imaš nekih 70-80km , neznam ni ja tačno sad napamet
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Pozdrav,
hvala ti na informacijama, nisam baš spretan da putujem u srbiju, neznam kak je s carinom. Znači novi rasklopni hladnjak 230 € + put 100 € i jedan dan putovanja. Realno gledano isplati se putovat.
Negdje na ovom forumu sam pročitao da ima i mađarskoj tj harkanju mislim, neki servis mtz-a i da je jeftino. U mađarskoj se bolje snalazim.
Ipak još jednom zahvaljujem na brzini odgovora i trudu :partyman:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
nema na čemu , to je ono to znam e sad dali ti se isplati ili ne , to već nije do mene
nego , pa zar nigdje u HR nema neko ko rastura ruse pa prodaje polovne dijelove ?

mada , mađarska ti je vjerovatno bolja opcija iako mislim da na granici SR-HR nebi bilo problema jer srećem na vašaru u Šidu mnogo ljudi iz HR koji kupuju dijelove za ruse pa se pitam kako oni prenesu :D
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
u vukovaru mislim da je 2300kn......al u mađi su neke stvari i duplo jeftinije.......

ja sam bio kod tog čovjeka u harkanju i ima dosta stvari, i povoljno je......

evo ti broj:

+36 72/479-397
+36 72/579-148
mob: +36 30/511-8498

od pon do pet rade od 8-16
sub: 8-12

čovjek se zove Josip Dudaš
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
nema na čemu , to je ono to znam e sad dali ti se isplati ili ne , to već nije do mene
nego , pa zar nigdje u HR nema neko ko rastura ruse pa prodaje polovne dijelove ?

mada , mađarska ti je vjerovatno bolja opcija iako mislim da na granici SR-HR nebi bilo problema jer srećem na vašaru u Šidu mnogo ljudi iz HR koji kupuju dijelove za ruse pa se pitam kako oni prenesu :D

Ne u mom dijelu nema takvog otpada tko bi se babio rusima,,,, mnogi se ovdje kod mene zgražaju kad vide rusa na cesti,,,,, svi kužu da je skalimerija :madmana: ,,,, jedino šta znaju da postoji vladimirac i dalje neznaju do ovih novih serija tipa kao što su pronar, mtz 1021 itd.
Za t 25 također nisu simpatizeri,,,,, jedino znaju za imt, e tu svi sve znaju :rolleyess:
Evo danas mi kolega poslao sliku kilera od zastavinog kamina 510 ili tak nekak ,po dimenzijama je original samo što moram nosače prepravit, a i debjlina saća je manja tj ukupno ima 5 litara vode manji kapacitet.
Cijena mu je 1200 kn.
Šta misliš dali bi smetalo što ima manji kapacitet vode?
Iskreno mislim da ću pričekat koji mjesec i uzet novog ,,,, evo ivan kaže da je kod njega 2300 kn pa mimje bolje uzet kod njega novog. :supz:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
u vukovaru mislim da je 2300kn......al u mađi su neke stvari i duplo jeftinije.......

ja sam bio kod tog čovjeka u harkanju i ima dosta stvari, i povoljno je.....



To care :partyman: :partyman: imaš ,,,,, ma znaš već šta ak se kad vidimo :gitarist: uf ovo je sve dalje sve bolje,,,, kreuo sam u potragu za kilerom s cijenom 3800 kn mislim a sad sam već na 2300 kn,,,, još ak mi se javi čovjek u Harkanju to je bingo :supz:
Pozdrav ekipa i hvala vam od srca :heart:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
50-1301.010-B1 HLADNJAK MTZ50 RUSKI 2.300,00 kn 2.806,00 kn
70Y.1301.010 HLADNJAK MTZ80 RUSKI 1.650,00 kn 2.013,00 kn



evo, pogledaj ovdje:

http://www.agropoljoprivreda.hr/cjenici.html



nema na čemu, vozim mtz82 i 533, tako da za njih moram znati gdje ima povoljnih djelova......jer uvijek postoji mogučnost da nešto ode......

ovdje, na toj adresi u vukovaru, ležaj za moju olt 20 diskova je 77kn (zemlja porijekla-jugoslavija), dok u traktor centru je preko 100kn,a u trgoagenciji je 67kn......a direktno u oltu je oko 85-90kn,ako se dobro sječam......velike su to razlike.....a pogotovo kod ovog hladnjaka što ti tražiš.......vjerujem da ćeš ga dobiti u pola cjene od početnih 3800......
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
50-1301.010-B1 HLADNJAK MTZ50 RUSKI 2.300,00 kn 2.806,00 kn
70Y.1301.010 HLADNJAK MTZ80 RUSKI 1.650,00 kn 2.013,00 kn



evo, pogledaj ovdje:

http://www.agropoljoprivreda.hr/cjenici.html
Ja mislio da oni više ne posluju jer ih nisam mogao nać na internetu,,,, ahhhh nema veze.....

Pa jeftiniji je za 82-ku nego za 52-ku. Sad me pak zanima kija je razlika izmeđe ta dva kilera,,,, hmm ovo zna savo ,,,,, mislim da nebi trebalo smetati ako na 52-ku stavim hladnjak od 82-ke.
Pa ak je savo stavio glavu stavit ću ja i hladnjak :rolleyes:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
koliko ja znam od 82ke i 52ke su gabaritno isti hladnjaci tako da može svaki na svaki da se stavi
razlike su u tome dali je hladnjak na otvaranje (vijci) ili je zalemljen
možda ima razlike i u njegovoj ''snazi'' odnosno korisnoj površini ali mislim da to ne čini veliki uticaj
ima razlike i u gornjem dijelu kuda prolazi osovina za volan ali ni to nije problem da se stavi sa jednog na drugi
priključna mjesta za cijevi su sigurno ista kod svih , to sam siguran
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Onda definitivno ide hladnjak od 82-ke, po meni nebi smjelo biti problema ,,, pa ipak 82-ka daje više topline zbog toga jer je snažniji motor.
Toje to samo skupit lovu i u šoping ;)
 

sira

Novi član
Tu od
4 Ruj 2011
Poruka
4
molim za pomoć! druga lampica sa lijev strane sjaji mi na mtz 82.1 pokazuje neku temperaturu a traktor nije radio par dana ulja i antifriza ima koliko treba ako znate bilo šta javite. hvala
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
pozdrav pele
možda malo kasnim,nije me bilo neko vrijeme,al ako hočeš sutra ti šaljem broj mob. od mađara gdje ja kupujem za svojeg na pp.,daleko jeftinije nego kod nas,po autoputu ideš do mađarske,letenje, natrag s granicom nikakvog problema,ja sam za sat i pol obavljal šoping i vračal se doma bez ikakvog problema.
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
Pozdrav dečki imam jedan problem s belarusom 82.1 tj taj problem je da mi ne radi grijač motora niti ima do njega struje a do prije nekoliko vremena je bio radio i nit mi se u kabini bila zagrijavala do crvene boje al sad ni nit usijava a nema ni struje do njega,koliko sam primjetio da mi je nit pukla.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
pozdrav pele
možda malo kasnim,nije me bilo neko vrijeme,al ako hočeš sutra ti šaljem broj mob. od mađara gdje ja kupujem za svojeg na pp.,daleko jeftinije nego kod nas,po autoputu ideš do mađarske,letenje, natrag s granicom nikakvog problema,ja sam za sat i pol obavljal šoping i vračal se doma bez ikakvog problema.

Može,,,,, :supz: šalji pa odmah nevratim do tebe da se upoznamo :drinkers:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
interesantih stvari se može naći po YTu

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=A56QmGA9yMU&feature=related[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=D7NHDkmxxj0&feature=related[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=pK35d-TPLck&feature=related[/YT]
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ljudi da vas pitam ovako,
posto sam sa onim prethodnim postom valjda ugnjavio previse...

nasao sam jednu plavu 82-ku u susjedstvu, ona novija kabina cca 87 godiste...
Pocetna cijena 3000e...
nisam pitao za papire, pretpostavljam da ima...
ali...
Cudan mi je volan, anslag je strahovito mali, manji nego u bilo kojeg duplaka sta san vidija...to mi je cudno?
Cemu odna grbavi most, jel to normalno tako?
Volan je tezak dosta...
Na livoj vertikali prednjeg mosta curi ulje...kaze da uvik drzi predju vucu ukljucenu?!
jel moze neko prokomentirat...fala
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
pa veoma malo si informacija dao da bi dobio neki kvalitetniji odgovor , ali eto makar moj komentar

curenje na ''čizmama'' kod rusa ti je skoro sasvim normalna pojava , velika su naprezanja bočna u pitanju , nema nikakvog oduška na prednjem reduktoru jer se zapremina znatno povećava i smanjuje usled rada prednjeg mosta na oprugama koje su u reduktoru i to je dovoljno da velika većina njih tu pušta (pljuje) ulje

volan je priča za sebe , rusi imaju znatno veliki ajnšlag i veoma nezgodan stub volana koji može da te zeza do besvijesti , mada nije nerješiv , samo zahtijeva dosta iskustva sa ''ruskim bolestima''

što se tiče stalno uključene prednje vuče , zavisi koji uključivač je na njemu , ima li 2 ili 3 položaja
ako je onaj sa 2 , onda ti je prednja vuča i dok je isključena u režimu ''automatsko uključivanje'' a kada je u drugom položaju onda je uključena stalno

ako ima ručica 3 polžaja onda su
1 isključeno
2 automatsko
3 prinudno

kada je u položaju ''automatsko'' onda se ponaša isto kao i onaj uključivač od 2 položaja kada je u položaju ''isključeno''
znači tada je prednja vuča spremna da se uključi automatski ali SAMO pri kretanju naprijed , u rikverc ne radi dok se ne prebaci u položaj ''prinudno''

ti sa plavim kabinama koliko znam a nisam siguran su sklapani negdje van rusije , rumunija-češka-poljska iil neka od tih zemalja ih je sklapala
ako je plavi obrati pažnju na izlaz kardanskog vratila , može biti da nije onaj sa 6 nutova nego neki sa ricnovima
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
pa veoma malo si informacija dao da bi dobio neki kvalitetniji odgovor , ali eto makar moj komentar

curenje na ''čizmama'' kod rusa ti je skoro sasvim normalna pojava , velika su naprezanja bočna u pitanju , nema nikakvog oduška na prednjem reduktoru jer se zapremina znatno povećava i smanjuje usled rada prednjeg mosta na oprugama koje su u reduktoru i to je dovoljno da velika većina njih tu pušta (pljuje) ulje

volan je priča za sebe , rusi imaju znatno veliki ajnšlag i veoma nezgodan stub volana koji može da te zeza do besvijesti , mada nije nerješiv , samo zahtijeva dosta iskustva sa ''ruskim bolestima''

što se tiče stalno uključene prednje vuče , zavisi koji uključivač je na njemu , ima li 2 ili 3 položaja
ako je onaj sa 2 , onda ti je prednja vuča i dok je isključena u režimu ''automatsko uključivanje'' a kada je u drugom položaju onda je uključena stalno

ako ima ručica 3 polžaja onda su
1 isključeno
2 automatsko
3 prinudno

kada je u položaju ''automatsko'' onda se ponaša isto kao i onaj uključivač od 2 položaja kada je u položaju ''isključeno''
znači tada je prednja vuča spremna da se uključi automatski ali SAMO pri kretanju naprijed , u rikverc ne radi dok se ne prebaci u položaj ''prinudno''

ti sa plavim kabinama koliko znam a nisam siguran su sklapani negdje van rusije , rumunija-češka-poljska iil neka od tih zemalja ih je sklapala
ako je plavi obrati pažnju na izlaz kardanskog vratila , može biti da nije onaj sa 6 nutova nego neki sa ricnovima


citao sam to o ukljucivanju prednje vuce u ranijim postovima...to sam razumio
Vidio sam nekekav nastavak na izlazu kardana, moguce da je to to o cemu pricas!
Jel mislis da je taj plavi MTZ nesto sta treba izbjegavat?!

Taj volan mi je najcudniji dio, anjslag je nevjerovatno malen!
Citao sam teme i ovde i na poljoinfo i upoznat sam kako je rijesen kod tih traktora volan, po meni to treba zamjenit klasicnim hidraulicnim sustavom (to je prica za sebe) samo sto nisam nigdje uspio pronac koliki je anjslag!

Jel ima neki YT ili neka slika uputa za prvo koristenje MTZ 82, vlasnik uopce ne zna cemu sluze sve komande u traktoru, ne zna za grupe brzina...
Kaze da ima 5 brzih i 5 sporih...
 

Najnoviji postovi

Na vrh