• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Malo pratim te Beloruse, ovaj je slican kao sto ima Zrine (nekad bio ovdje),ali da pitam ,koliko taj traktor kostao kada je novi bio, i meni laiku koji misli jednom da si slicnog kupim nekakao je to puno novaca,njegov je nesto stariji ali daobiga za upola te svote,cak i nize.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
dobro izgleda......samo, kolika mu je realna cjena, i jesu li to uopće ti sati rada......sat košta 120kuna novi.....lako je to srediti :drinkers:

samo, neznam, ima jedan torpedo TD 75 prednja vuča, u stanju ko i ovaj za 10000€......koji bi prije uzeli????
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
dobro izgleda......samo, kolika mu je realna cjena, i jesu li to uopće ti sati rada......sat košta 120kuna novi.....lako je to srediti :drinkers:

samo, neznam, ima jedan torpedo TD 75 prednja vuča, u stanju ko i ovaj za 10000€......koji bi prije uzeli????

ovoga sa zapada
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
dobro izgleda......samo, kolika mu je realna cjena, i jesu li to uopće ti sati rada......sat košta 120kuna novi.....lako je to srediti :drinkers:

samo, neznam, ima jedan torpedo TD 75 prednja vuča, u stanju ko i ovaj za 10000€......koji bi prije uzeli????

sati su realni 100% jel je traktor kupljen na preporuku a i taj sto je kupovo dobar je s vlasnikom prijatelji su.i nema nikake prevare,traktor je prodan jel covjek nije mogo otplacivat kredit vise za njega,a bio se dvoumio da proda il ne jer je traktor u super stanju.a ovo za torpeda ja ga nebi uzo nema sanse,imam na poslu torpeda od 80 ks tx80,onaj crveni za vanjsko trziste,kao bolji od ovih zelenih,samo problemi snjim a ima 1500 sati.i traktor stvarno nije puno radio odrzavan i sve.skoro pa veci dio godine stoji sad.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
sati su realni 100% jel je traktor kupljen na preporuku a i taj sto je kupovo dobar je s vlasnikom prijatelji su.i nema nikake prevare,traktor je prodan jel covjek nije mogo otplacivat kredit vise za njega,a bio se dvoumio da proda il ne jer je traktor u super stanju.a ovo za torpeda ja ga nebi uzo nema sanse,imam na poslu torpeda od 80 ks tx80,onaj crveni za vanjsko trziste,kao bolji od ovih zelenih,samo problemi snjim a ima 1500 sati.i traktor stvarno nije puno radio odrzavan i sve.skoro pa veci dio godine stoji sad.

Kod Torpeda se meni lično sviđa to što ima vazdušno hlađenje, pa i ne treba antifriz ili onaj Sizifov posao - sipaj vodu, prospi vodu.
Ipak, taj Torpedo je kao prvo manje snage u odnosu na Belarusa, a kao najveću manu mu uzimam to što je spoooorrrrrr! belarus idepo knjizi 35 km/h, a Torpedo kao moj Vladimirec jedva 25km/h. Zna da smori u transportu i kad ti je njiva daleko, a imaš lepo asfaltni drum.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ne razumijem nikako ljude koji stalno sipaju i ispuštaju vodu
jedan zaborav da se ispusti voda košta te ohoho
a da naspeš antifriz , recimo u rusa ide 15 litara , to ti dodje nekih 15-20e i miran si cijelu zimu :prayer:
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
traktor je odlican,rjesio i problem s gorivom sad sve savrseno radi.ija isto nekuzim tak ljude usipas antifriz i miran si.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
I ja ću kada kupim nekog vodenjaka primenjivati antifriz varijantu. Jednostavnije je, a i bezbednije. Znam ja mene(što bi Lala rek'o) dešava se meni da zaboravim da isključim sklopku, pa bi tako moglo i da mi se desi da zaboravim da ispustim vodu, a onda :madmana:

Gotovo svi koje poznajem ovde za svako pokretanje traktora zimi sipaju, pa ispuštaju vodu kada završe radni dan. To najčešće pravdaju time što tako onda mogu pre startovanja da uspu vruću vodu radi lakšeg starta motora. Nisam stručan po tom pitanju, ali po meni izeš taj ruski traktor kome treba vruća voda da bi upalio na -5. Tu verovatno ne rade ni grejači, akumulator na izdisaju, anlaser krupi, a i motor je za generalnu. To je slika i prilika 80% traktora kod Banatskih (ne)domaćina ma koji traktor da je u pitanju, do duše u ovim krajevima ubedljivo dominiraju MTZ traktori(podjednako i stari SSSR i post-sovjetski modeli).
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
krle.....kakvo je stanje, takvi će još dugo raditi......

Ma, jasno, ali pošto su delovi za njih? Bagatela u poređenju sa svim drugim traktorima, pa zašto onda kad već vozimo matore drtine, zašto ih onda barem ne održavati u top-formi. Ko ne plati na mostu, platiće na ćupriji.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tako to ide.....netko možda jedva preživljava i toči traktor, a ne da još i održava......u tome je problem......nažalost
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ali po meni izeš taj ruski traktor kome treba vruća voda da bi upalio na -5.

apsolutno tačno , kako bi onda radio u sibirskim uslovima , kod mene i prije nego što sam uradio generalku je sasvim normalno palio i na -20 ovim redosledom :zagriješ 10sec , zaverglaš 2sec , zagriješ 10sec i posle toga mora da upali samo da nije nafta smrzla , a traktor mi uvijek stoji pod vedrim nebom :axe:
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
Ma netreba njemu grijač ako je paljenje na 24v pali ko lud do -10,bez grijača,naravno uz dobre akumulatore.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
to paljenje na 24 je samo silovanje svih elemenata , čak je i opasno :axe:
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
Ma nije dobro je to zamišljeno i sprovedeno u ovom slučaju kod belarusa,ja imam 24v paljenje,ja imam u traktoru bap sklopku koja pretvara 12/24v prilkom paljenja, instalcija je na 12v i naravno anlaser je 24v i ako neko vrijeme traje i 12v al brzo ode
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ok ako se radi o alnaseru od 24V , onda se slažem :prayer:

ali ljudi stavljaju alnaser od 12V a dva akumulatora i BAP , pa da vidiš onda zla :madmana:
ili čak ne stavljaju sklopku nikako , nego stave dva akumulatora u seriju a samo pune jedan sa kojeg ''skinu'' napajanje za ostale potrošače pa nekada im zamijene mjesta ili naknadno dopune onaj drugi
ma nema šta nisam sreo u životu :madmana:
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
Ma ima takvih pojedinaca dosta koja spoje u seriju pa se žale kako im je otišao anlaser,jedan akumulator,pun, drugi prazan, i još dost stvari ,al kad je bap sklopka i anlaser 24v rujo upali do -10 bez grijača jako dobar sistem samo treba znat spojit pravilno bap sklopku i vozi miško.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja razmišljam o onom brzom anlaseru......jer ovaj teško okreće a spojim 2 od 100Ah, na 12V (moraju biti 100% puni, i onda 5 puta okrene i oslabi, al dovoljno da upali i bez grijača, al nije to to).......ili da nabavim 24V anlaser i bap sklopku......savo, jel znaš koliko to košta, pa da odem do mađe i kupim.....
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
ivanz ,probaj vidit je li ti što otišlo na ovome četkice ili drugo nešt ,jer meni je bio sav otišao i nije mi se ispaltilo ga popravljat pa sam onda kupio ovaj mali anlaser i bap sklopku,dobar je ovaj mali brzo okreće al kad bi mogao nać orginal ruski onaj veliki 24v onda bi imao pravu stvar na traktoru ,inaće bap sklopka ti dođe oko 800kn ja sam je nabavio za 400 i nešto a mali anlaser dođe u jurvalu kad sam ja kupovao oko 1600kn a neki dan sam zvao u gibanj onako radi informacije tamo dođe 980 kn sad neznam ko tu koga zeza, al kad bi stavio paljenje na 24 v nema zime za rusa onda i ako on dobro pali na 12v ako je sve u redu,anlaser,instalacija,akumulatori
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
samo mi je to problem, a grijač mi neradi.......imam drugi i onu žarnicu u kabini, dobio polovno, al ispravno......al nije mu potrebno, ako dobro upali, barem za sada......

ja mislim na onaj mali brzi anlaser češki, na 12V......mislim da je njega savo ugradio i kaže da nije nešto posebno, mislim da je 3kw, a original je 5kw......

ja bi kupio anlaser u mađarskoj, tamo je dosta jeftino, ako je u vinkovcima 980, onda je u mađi 700kn......samo, sklopka je dosta skupa......
 

Najnoviji postovi

Na vrh