• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
ivanz mislim da je orginal također 3il 3.5kw u svakom slučaju dobar je i onaj mali ,al ja sad kad bih mogao nać orginal 24v onaj velki prije bih ga kupio jer je komplet jače napravljen i bilo bi mi nebitno možda što sporije okreće,pa ako pogledaš 800 kn za sklopku i je dosta,al kad je kupiš za 400 onda ispada dost povoljna,mislim da bi u mađarskoj trebala bit tako oko 400 kn,a kad je kupiš onda se neboj zime.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
mnogo ima i kineskih , početniku je teško raspoznati od češkog
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
u pravu si savoris , za mene je dobar i ovaj mali al kad bi mogao gdje nać nov orginal ruski onaj veliki 24 onda bi to bio posao jer mislim da ovaj mali ne može baš izdržat nešto puno vremena.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ovako znam da se pisalo i da postoji prebacivanje brzine vrtnje kardana sa 540 o/min na 1100 o/min i to na mtz 82,,,,, e sad me zanima pošto moj mtz 52 nema tu mogućnost,,,, da li je moguče ugaditi to prebacivanje brzine vrtnje,,,, koliko je to komplicirano,,, što sve treba od dijelova da se to izmijeni ?
Mtz 52 ima direktnu osovinu koja ide od mjenjača do izlaza kardana,,, naravno i ono nazubljeno gdje se uključuje i isključuje te stražnjeg izlaznog vratila. Hvala.Mogu i slike.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
nisam nikada se zanimao tim problemom ali koliko sam upoznat da bi morao zamijeniti i srednje zvono , znači ono izmedju motora i mjenjača
čisto sumnjam da bi to bila opravdana investicija osim ako bi se našlo na otpadu cijeli traktor

znači kućište se mijenja i stavlja ono koje ima u sebi zupčanike koji ''šaltaju''

eventualno MOŽDA bi bilo i nekih drugih varijanti pod uslovom da bi se odrekao 540 , znači da podigneš na nekih 700-800 ili 1000
ali ovo je samo vizija , ništa od praktične nastave nemam po tom pitanju :rolleyess:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
:prayer: zahvaljujem,,,, ništa od te investicije,,,,, radije ču uzet 82-ku neku rasturenu pa sastavit .
Znao sam ako ti nemaš nešto takvo u memoriji nema nitko, živio :partyman:
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Eto drago društvo,da vam priopćim i ja sam postao ponosni vlasnik Belarusa.

Ovih dana sam kapariso a danas i dovezao MTZ-a 820 , 2003 God.

Slike uskoro!
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Eto drago društvo,da vam priopćim i ja sam postao ponosni vlasnik Belarusa.

Ovih dana sam kapariso a danas i dovezao MTZ-a 820 , 2003 God.

Slike uskoro!


Čestitam neka te dugo i bobro služi :heart:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
rus je zakon, nečeš požaliti.......ti modeli mi se najviše sviđaju, iz tih godina, samo da ima možda ravni most, taj traktor je tako mmmmmmmm........mislim da je oznaka 820.2
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Čestitam Mario! :)
Bit če to preporod!
Neka ti je sa srećom! :D
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ma pustite farove i sitnice, ovo ja zovem T R A K T O R :prayer:
ali sa veliko T
ja mislim da sam ovime sve rekao o njemu :prayer:
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Hvala svima,nadam se da će dobro služit.
kupio sam ga od čovjeka koji ima još jednog rusa od 105 ks. (2007god) tako da je samo 4 god.sa njim radio "teške"poslove,a poslije mu je to bio "mali" traktor.
Inaće čovek radi oko 25 kj.oranica i 10 kj.livada.
Za dosadašnje održavanje ja mu skidam kapu:prayer:.
Zaboravio sam reći:eek:vaj od 105 ks.je strava od traktora:supz:
 

Najnoviji postovi

Na vrh