• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
nema dileme , definitivno 11ke :axe:

dobre ti ove gume , koliko su platana ?

eh da si gdje bliže čovjek bi ti dao za ove felne svoje koje su original od MTZa , on ih ima na T40 i uzak mu je
a njegove kao nove
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
neznam kako će se kod mene ponašati, da li ću ga moći dovoljno suziti......??

koja treba biti originalna unutarnja mjera, na zadnjim točkovima od gume do gume????

6 platana, al netreba mi više, za transport po cesti,ratarstvo i povrtlarstvo odlične, u šumu neidem......
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
ja bum ti rekel svoj problem koji sam imal,nadam se da ga ti nebuš imal, s tim da sam ja imam ltz t40 sa automatskim prednjim pogonom.
kupil sam traktor sa prednjim 8,3 a zadnje su bile 13,6, i stalno mi se uključivala prednja vuča,traktor je "pisal" po asfaltu,kad sam skretal, guralo mi je traktor.
računali smo okretaje vrtnje i utvrdili da se prednji presporo vrte, kupil sam prednje 11,2 i sve je radilo savršeno,i još sad radi.
po svim papirima bi moralo biti ovak:
ako je prednja 8,3 zadnja je 13,6
ako je prednja 11,2 zadnja je 15,5
ako je prednja 13,6 zadnja je 16,9
kombinacija tih dimenzija-neujednačena vrtnja prednjih i zadnjih kotača
ako imaš,a vjerojatno imaš,ručno ukopčavanje prednjeg,onda ti nebu smetalo tak dugo dok ne ukopčaš prednju vuču
inače gume su super,odmah su ti i utezi gore...koja je bila cijena ak nije problem?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
2000kn.....

a bliže sam da uzmem možda 8.3 jer mogu kupiti nove za cjenu polovnih 11.2.......savo kaže da uzmem 11,2


opet ću pratiti oglasnike, pa ako nešto uleti da je dobro, onda idem kupiti......


kod mene je ručno ukopčavanje prednje vuče......tako da mi ona treba samo u oranju i ništa više,a ove godine sa lošim gumama, sam pola uradio bez prednje vuče, da sam imao ove gume i drugu polovicu ju nebi uključivao.....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
@zagorec
moram te malo razočarati , tvoj problem nije bio u obimu guma , pogotovo kod T40 to ne igra ulogu jer je automatsko uključivanje , znači nema mogućnost trajnog,prisilnog,ručnog uključivanja

ti si svoj problem riješio gumama ali to nije uzrok , uzrok je nešto što ti se zeznulo u prednjem diferencijalu a nije teško za popraviti
unače samo da znaš , ako je problem u gumama , kako onda da su fabričke na T40 8.3X20-13.6X38 :finga:
problem je u jednom potrošenom (pohabanom) dijelu u prednjem diferencijalu

@ivanz
ja ti na osnovu iskustva kažem da su naprijed najbolje 11ke , ja kada bih imao mogućnost stavio bih i šire
traktor ima dovoljno tereta da iskoristi te 11ke do kraja , ima i snage a i dovoljno je jaka prednja osovina konstrukcijski pošto imaš reduktore u čizmama
znači sa 11kama je prednja osovina iskorištena 90% , sa 8.3 mnogo manje
o 7.5 da ne pričammo , to je presmiješno , imao sam ih i ja
prvo traktor nema dovoljno gripa
drugo , prednja osovina u mekom propada čim malo točkovi zakopaju , veliki teret je na prenjoj osovini
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
najmanji je problem teret, imam sve utege naprijed i još ga mogu opteretiti.....sada nekoristim 4 komada, svaki valjda ima 20kg

onda ću gledati da uzmem 11,2......e da, jel s njima neće biti malo podignut prednji kraj????
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
dobre gume,sam nade se sad i povoljnije polovnih po odpadima,mi smo dobili jednu s felgom i sve komplet dabe,a drugu smo osli kupit na otpad dali felgu jednu i uzeli s felgom gumu i nadoati 300kn,gume su u solidnom stanju malo vise istrosineje od ivanz.i iste dimenzije ko sto je ivanz kupio.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
rupe od vijaka 21mm, a meni trebaju biti 24mm, pa ću morat malo proširiti......nikada nemože biti sve idealno, uvijek neka dorada :rolfer::partyman:
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
savoris
slažem se da su original 8,3 13,6 al to je kombinacija koja se isto podudara u okretajima.
možda si u pravu, i meni se samo tak poklopilo s gumama, al mi i dalje nije jasno kak je sve nestalo kad sam promjenil dimenziju guma, a niš nisam mijenjal u prednjem diferencijalu.
daj mi ako ti nije problem objasni taj princip,s tim pohabanim dijelom, a vjerujem da i mnoge druge to zanima.hvala ti.
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Da se i ja malo uključim u ovu debatu.
Nemam iskustva sa rusima,ali sam ga nedavno kupio(radi se o mtz-u 820) i dobio sam orginalna uputstva za njega u kojima piše nešto o ovakvim situacijama.

Dakle:
Ove tvoje dimenzije nema,ali ma 15.5-38 kojoj jedino odgovara 11,2-20 (utoj kombinaciji prednja guma je u minusu od 4,5 %)
16.9-38 ide sa 13,6-20(-2,62%)i sa 16,0-20 (-0,02%)
18,4-38 ide sa16,0-20(-3,88%)

Ima još kombinacija ali za druge colaže
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
e to je ovo kaj sam napisal na predhodnoj stranici.
kak si zadovoljan sa 820?
ja imam staru ragu pa neznam kak ovi noviji,navodno nisu ko stari,da se dosta kvare,jel istina?
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
iz osobnog primjera ti nemogu reći dali se kvare ili ne jer ga nemam dugo i nisam još puno radio sa njim.Poorao sam desetak jutara i za sada nemam nikakve primjedbe.Naspram mog 560 ovo je spejs šatl.
Ovi oko mene što ih imaju,nekima se kvare,nekima ne,tako da vjerujem da nije sve ni do traktora.
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
slažem se da nije sve do traktora, al ipak bi moral izdržat i one malo "luđe"
i ja sam takav:roll:, pogotovo u šumi:supz:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Da se i ja malo uključim u ovu debatu.
Nemam iskustva sa rusima,ali sam ga nedavno kupio(radi se o mtz-u 820) i dobio sam orginalna uputstva za njega u kojima piše nešto o ovakvim situacijama.

Dakle:
Ove tvoje dimenzije nema,ali ma 15.5-38 kojoj jedino odgovara 11,2-20 (utoj kombinaciji prednja guma je u minusu od 4,5 %)
16.9-38 ide sa 13,6-20(-2,62%)i sa 16,0-20 (-0,02%)
18,4-38 ide sa16,0-20(-3,88%)

Ima još kombinacija ali za druge colaže


onda ako ja na zadnje od 13,6-38 stavim 11,2 to će biti puno.....:partyman:
onda će biti 6% u minusu.......a neznam koliko je dozvoljeno.....:roll:


kolika treba biti unutrašnja širina između zadnjih guma, ja planiram staviti 110cm........jel to OK????


jer sada sa ovima od 13,6 će imati oko 125cm
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Pa ako je tvoja guma manja od 15.5 onda bi trebao biti i manji minus,jer sad prednje gume "kasne"4,5 % za zadnjima
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kasne????

jel nebi prednje gume trebale biti malo brže od zadnjih????
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
vjerojatno bi trebale ali......

Ispod tablice piše ovako:
- indicates over-running of rear tires

+ indicates over -running of front tires
 

Najnoviji postovi

Na vrh