• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Traktor izgleda oke..ali po meni preuske gume za toliku masinu...inace traktorce je ko grom..ova 82 stvarno izgleda mocno :D
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nisu to uske zadnje gume......prednje DA, jer su 7,50-20, što se original montiraju na mtz80, on je bez prednje vuče......a za prednju vuču minimalno 8,3-20......

i na slici se vidi koliko su prednje istrošene.......još da su mi i prednje felge bijele boje, mislim da bi to odlično izgledalo......
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Vtz 2048a

mislim da su MTZ i VTZ slicni traktori- rusi, bar po nacinu ukljucivanja prednjeg pogona, pa bi me ineresovalo kako bih mogao na mom VTZ-u da automacko ukljucivanje prednjeg pogona prebacim na ono da ga ja ukljucujem kad mi je to potrebno, hvala unapred !!
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
bilo je već rasprave o tome , pročitaj temu

ukratko da ti kažem
MTZ i VTZ nisu ni slični , ali ni slični
a pogotovo uključivanje DW nije ni slično , niti konstrikcija kompletne prednje vuče i diferencijala
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
o pa ja se izvinjavam onda, a jel neko mozda zna kako bih mogao ovu automacku prednju vucu da prevacim na onu da je ja palim kad mi treba ??
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
pa pročitaj temu ako te zanima , o tome je već pričano i neće se svakome ponaosob ponavljati jer opis je malo opširniji ZAŠTO nemože
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
savo citao sam temu i nisam nasao nista u vezi mog problema za VTZ prednju vucu, ako ti nije tesko objasni ponovo, hvala unapred :):):)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kao prvo, u krivoj si temi, ovo je tema o BELARUs traktorim, a VTZ, LTZ i njemu slični su u drugoj temi, potraži malo!!!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
skineš kardan i kada trebaš prednju vuču onda montiraš nazad......:mrgreen:


možda bi se nešto i jednostavnije moglo napraviti, neka spojka na izlazu, pa kada treba, samo se spojka uključi, nešto slično kao uključivanje kardana priključnog vratila na MTZ......samo moj prijedlog
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
savo sta mislis da li bi mogao na vtz da se stavi prednji most od neceg drugog, kao sto na ursusu ugradjuju prednju vucu, ima izvod ima sve samo most od necega da se nadje ??;):idea:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
možda , neznam
teško da ćeš naći prednji most sa tolikom redukcijom pa još i da je pogodiš
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jedan prodaje na njuškalu, zapamtio sam kada sam tražio gume.......valjda komplet prednju vuču za 2500kn, al treba nazvati i pitati......od t40
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
ne trba mi od t40 kad je isti sistem kao na ovoj treba mi nesto sto cu ja ukljucivati kad mi odgovara >:?::rolleyess::rolleyess:
 

Najnoviji postovi

Na vrh