• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

D

Djura123

Guest
Ovako je dimila moja 82 (stariji tip) celo vreme kad je vukla svetospremac 4,50 m ,otvorena je na pumpi dosta :D sada vucem to sa 892 njemu uopste nije tesko,belarusi su najizdrzljiviji traktori nema sta a i jefftini su im delovi jako.
 
G

gibanj

Guest
:evil: situacija je složena i prilično skupa.
Dakle na mtz 52, na vodenoj pumpi odšarafila se matica koja drži remenicu na osovoni pumpe. Prilikom rotiranja taj faraf je ispao te je remenica skliznula s osovone i ventilator (metalni) je zaderao u hladnjak vode.
Nbavio sam novu pumpu vode jer je bila jeftinija od reparacije stare tj da zamjenim osovinu na staroj pumpi (otišo navoj).
Sad je problem hladnjak, mislim nije problem da ga nema, ima ga ali je veoma skup. U "sila" u zagrebu 3700 kn, jurval vrbovec 3300 kn, gibanj vinkovci 2900 kn + dostava oko 250kn, gea 90 treba naručit cijena oko 3000 kn.
Dakle vozači i majstori mtz-a belarusa dal ima negdje JEFTINIJI hladnjak ili neko rješenje. Da li paše od nekog drugog stroja da je iste zapremine litara?
Dimenzije hladnjaka su š-46 cm d-10 cm v-76cm od dna do visine korita?
Svaka informacija i pomoć dobrodošla i cijenjena i kako kaže stara narodna izreka : na muci se poznaju junaci. POMOĆ.

u xxxxxx je hladnjak 2000kn
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
G

gibanj

Guest
koje ulje stavljate u MTZ 82?????

u uputstvima piše SAE 30........a ja bi htio staviti 15W-40, INA super 3......ima i neko za traktore od ine, AGRINA......jel to netko probao staviti......a ovo SAE 30 sam vidio samo u plavom kanisteru od FOROL-a

za hifrauliku i motor sae 30,u mjenjač i prednji trap hipenol 90
 
G

gibanj

Guest
Poštovani kolege forumaši, na ovom Forumu sam se registrirao jer trebam informacije gdje u Zagrebu ili Slavoniji mogu naći sklopku za iskopčati struju na Rusu LTZ 82.

Nadam se da mi možete pomoći, jer ne želim da bezveze bauljam okolo po ovakvom vremenu. :prayer:


MTZ LTZ :madmana:

u xxxxx u vinkovcima 69.00kn
 
B

Bobo

Guest
Samo da znate da ce vam svaki pokusaj reklamiranja vase trgovine na forumu biti obrisan a svaka pomoc koju mozete pruziti nasim clanovima je dobrodosla.

Da ne bi kasnije bilo "nismo znali"...

Lijep pozdrav
 
G

gibanj

Guest
koje ulje stavljate u MTZ 82?????

u uputstvima piše SAE 30........a ja bi htio staviti 15W-40, INA super 3......ima i neko za traktore od ine, AGRINA......jel to netko probao staviti......a ovo SAE 30 sam vidio samo u plavom kanisteru od FOROL-a
motor i hidraulika sae 30,prednji trap i mjenjač hipenol 92
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
u xxxxxx je hladnjak 2000kn

Što ti je to xxxx,,,,, ako želiš pomoć,,,, pomagaj,,,, a ne odmaga :scratch
Ako ste trgovina košto navodi @bobo, pa imate p.p. :D
 
S

stoka

Guest
Kabina mtz 82

Susjed ima problema sa kabinom od svog MTZ 82, pa me zamolio da pitam gdje može nabaviti drugu kabinu.

Idealno bi bilo da je na području Slavonije ili prema Zagrebu.

Pa bih molio da mi preporučite ako znate nekoga da prodaje, ili ako znate nekoga tko bi mogao znati :)

Hvala svima
 
S

stoka

Guest
Pogledaj na njuskalu, ili na nekoj stranici ako ima/

Na žalost, sve što se u oglasnicima nudi su čitavi traktori, ili dijelovi koji su trenutno nepotrebni.

Malo sam i googlao, ali nisam našao niti jednu stranicu ni oglas koji bi mi bio od koristi.

Ono što tražim je neka polovna kabina, jer nema smisla trošiti novce na novu za traktor koji je star 30-ak godina.

Zna li netko koliko bi uopće koštalo jedna takva kabina? :scratch
 
S

stoka

Guest
nove kabine sam vidio da dođu 12-17000kn, al nisam vidio sliku.......mislim da ova kao za moj, stariji tip dođe oko 12000kn......nova

Hvala na informaciji.
To je ipak malo previše za traktor koji je star 30god i koji je koštao 20k.

Pošto ste iskusniji u svemu ovom imate li neki savjet kako da dođem do osoba koje imaju takvu kabinu?

Postoji li neko mjesto gdje se mogu naći takvi oglasi?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jedino gdje sam vidio kabine, to je na rusevima sa licitacije u PP Orahovica......možda da probaš njih kontaktirati, ako ti žele prodati......i ako su još tamo, a nešto sam čuo da nisu svi prodani.....
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
jedino gdje sam vidio kabine, to je na rusevima sa licitacije u PP Orahovica......možda da probaš njih kontaktirati, ako ti žele prodati......i ako su još tamo, a nešto sam čuo da nisu svi prodani.....

Ja sanjao jutros Belarusa, ne znam koji mi je :)
 
S

stoka

Guest
Ja sanjao jutros Belarusa, ne znam koji mi je :)

Ja već nekoliko dana sanjam Belorusa :axe:


U PP Orahovica nemaju, sve prodali, a i prodavali su cijele traktore.

Ništa onda, neću više spamati, javite ako čujete da netko prodaje.

Hvala na dosadašnjoj pomoći i dobro se grijte. :partyman:
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
evo ovak pitanje i pomoc mi treba,kod kolege na belarusu 820.2 nece da mu radi prednja vuca malo radi malo ne,i odvezo kod majstora to i rastavili ono di se spajaju karadani ispod mašine sastrane to stoji.

jpeg image hosting
i sad to ovak izgleda popucale neke plocice,i sad neznaju jel ošo i ovaj zubcanik i kolko tih plocica treba ic unutra jel ja mu moram ic to kupit pošto on nema di on je iz dalmacije pa mu daleko sve za ic po djelove.
a to ovak izgleda.

jpg image hosting

hosting images

adult image hosting

jpg image hosting
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
kao prvo ovo niakda nisam rasklapao ali mogu reći koju jer donekle poznam ruse

tebi treba set lamelica za prednju vuču , svi ih zovu lamele mada to baš i nisu , ali nema veze
ti limići se uzimaju u kompletu
ovaj zučanik pored tih limiča skoro ništa i ne radi , samo drži centar

e sad , neka pogleda u kakvom stanju je osovina kada skine te limiće , znači pitanje je dali su limići oštetili osovinu kada se se okrenuli ili je ona preživjela
isto tako pregledati i ricnove koji se nalaze u kućištu gdje ulaze oni veći (vanjski) limići

isti ovaj sistem koristi i T40 kao ručnu kočnicu pa i on često voli da prokliza u unutrašnjim limićima
po meni je to sve mršaavo dimenzionisano pošto se radi o ruskom traktoru koji ima snage
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
e hvala ti savo tvoj sam odgovor ceko posto si ti maher za to,rec cu mu nek sve to skine i rastavi,ma biser vozio cjelo vrjeme s prednjom vucom skoro i ode mu to,a rekomu ja bio da ju iskljuci kad mu netreba,al nije slušo.hvala
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
ja sam to kod sebe mijenjao ,kako rece Savo nek pregleda osovinu i kuciste i zamijeni lamelice i ako treba nek stavi koju lamelicu vise da moze dobro da dotegne. ne treba se pridrzavati uputstva koliko tamo pise (kg) da se dotegne nego treba jos jace zategnuti da ne proklizuje. mene je to zezalo u pocetku ali sad je rijeseno
 

Najnoviji postovi

Na vrh