• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
8.3 ti je širina gume u colima
20 je prečnik felge u colima

a o odnosima širina-visina bi možda hrvoje mogao više reći , on je vulkanizer
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
8.3 ti je širina gume u colima
20 je prečnik felge u colima

a o odnosima širina-visina bi možda hrvoje mogao više reći , on je vulkanizer

širina gume se mjeri u mm potražit ću na netu koliko je 8.3 mm
npr guma 480/65 r38
480 je širina gume u milimetrima
65 je visina gume ali 65% od 480 je visina ali od ruba felge pa gore dakle ne visina kompletne gume
38 je colaža odnosno unutarnji promjer gume u colima
 
M

MirkoMTZ52

Guest
Pa da pitam ponovo:
Kako sada imam novu ljevu prednju gumu, a desna mi je stara (negdje na 50%) da li bi mi to moglo zeznut diferencijal u prednjem mostu iako jako malo vozim po asfaltu??? Ili to Rus ipak može da podnese...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
rus je to , nije on toliko nježan da osjeća te sitnice :weedman:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
neće biti puno problema, samo će ti vući u jednu stranu, a ako uključiš prednju vuču po asfaltu, onda će novu skinuti do mjere kao što je i stara.......u rekordnom roku :weedman:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
neće biti puno problema, samo će ti vući u jednu stranu, a ako uključiš prednju vuču po asfaltu, onda će novu skinuti do mjere kao što je i stara.......u rekordnom roku :weedman:

možda malo griješiš :vragek:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
moja je jedna trošnija i vuče na tu stranu,a i drugi je proizvođač, te nije ista gustoća ripne.......to je sjeban posao, to moram rješiti što prije......a vjerujem da se i njemu slično događa......
 
B

Bobo

Guest
Ivane, ako jednu gumu vise trosi od druge, digni prednji trap u zrak i gledaj da se tocak ne okrece teze ili ne nesto ne runi unutra...
Kolega (brat od covjeka od kojeg si kupio zadnje tockove) je imao isti problem doduse na VTZ-u. Nije tom pridodavao paznju, mislio je da je to do spura, pa da se jedna vise trosi od druge i da zato vuce u tu stranu. I kad se covjek najmanje nada, u transportu u punoj brzini mu taj tocak zablokira, ovaj se nabije na volan i nista, rikverc-naprijed cukaj cukaj i odglavi tocak i polako do kuce... kad je otvorio, unutra se neki sarafi otpustili pa su strugali po kucistu i pravili otpor tom tocku da se kotrlja, kuciste puno spene. kad je to sredio, vise traktor nikud nije vukao, iako je jedna gume vise bila potrosena od druge.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kod mene je tako montirano na traktor, pa je jedna u promjeru manja, skoro da nema ripne na njoj, a druga je još ima 50%......i razlika je u promjerima, pa kad sam išao orati, onda sam ovu trošnu dosta napumpao, a drugu manje, pa onda nije toliko vukao, al obje su za zamjenu, tako da kada stavim nove gume, mislim da neće biti problema.....

uglavnom, to bi trebao rješiti do 5mj, pa planiram i rusa registrirati........prednja vuča radi bez problema, u oranju sam ju povremeno morao koristiti......poslije toga, nebi razmišljao o kupovini traktora bez prednje vuče, koja pomogne sa lošim gumama, a kako tek traktor ide sa novim......nemogu ni zamisliti.....
 
M

MirkoMTZ52

Guest
Hvala momci rješili ste mi dilemu!!!

Savoris u jednom prijašnjem postu si objašnjavao kako promjenit broj okretaja na zadnjem kardanu, da li se to može i na 52ojki ???

Da li imate problema da vam na večim brzinama (na asfaltu) prednji kotaču ulaze u rezonanciju pa počnu cimat ljevo desno ???

evo slike moje pile
 

Prilozi

  • fotografija_1.jpg
    fotografija_1.jpg
    44.9 KB · Pregleda: 222
  • fotografija_2.jpg
    fotografija_2.jpg
    61.5 KB · Pregleda: 241
  • fotografija_3.jpg
    fotografija_3.jpg
    36.6 KB · Pregleda: 227
  • fotografija_5.jpg
    fotografija_5.jpg
    49.9 KB · Pregleda: 203
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
52ka nema mogučnost promjene brzine kardana, dok 82 može.....

rus ti dobro izgleda......da su kod mene barem takve gume......samo, malo je čudan bez kabine......
 
Posljednje uređivanje:
M

MirkoMTZ52

Guest
Da kad sam ga kupio stavio sam nove zadnje gumee jer su stare bile iz 1971.god.
Bez kabine više liči običnom traktoru:lol:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
hvala Bobo, nazvao sam čovijeka, prednje nisu na prodaju, prodaje samo 4 zadnje felge s gumama dimenzije 13,6-38 za 7500kn.......
 

denimede8

Član
Tu od
8 Lis 2011
Poruka
32
da vas pitam koji je bolji rus 1025 ili 1021 pitam najvise zbog mjenjaca jer 1021 nema bas neki a, s 1025 neam nikakva iskustva.ako neko zna kakv je od 1025 mjenjac ne rec .Unaprijed hvala.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Hvala momci rješili ste mi dilemu!!!

Savoris u jednom prijašnjem postu si objašnjavao kako promjenit broj okretaja na zadnjem kardanu, da li se to može i na 52ojki ???

Da li imate problema da vam na večim brzinama (na asfaltu) prednji kotaču ulaze u rezonanciju pa počnu cimat ljevo desno ???

evo slike moje pile

prebacivanje kardana na 1000 nije moguće , moguće je zamijeniti cijeli prednji dio mjenjača i staviti od 82ke i onda se može ugraditi ali čisto sumnjam da bi se taj zahvat isplatio
inače i ovako ima dovoljno brz kardan za većinu operacija

to cimanje točkova možeš za početak ublažiti
prvo dotegni one krajnice , znači dotegni ih slobodno i malo više nego što misliš da treba a onda provjeri paralelnost točkova OBAVEZNO
 
M

MirkoMTZ52

Guest
to cimanje točkova možeš za početak ublažiti
prvo dotegni one krajnice , znači dotegni ih slobodno i malo više nego što misliš da treba a onda provjeri paralelnost točkova OBAVEZNO

Pod "krajnicima" vjerojatno smatraš one dvije "šipke" sa navojem što idu od one poluge ispod hidrovolana prema svakom kotaču. Malo sam gledao pa sam primjetio da mi jedam zglob na jednom krajniku ima oko 2cm lufta, vjerojatno je u tome problem, možda bi trebao kupit novi ???
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
e upravo na taj zglob mislim , ako već ima 2cm lufta onda je već za zamjenu
mada oni imaju mogućnost dotezanja
sa zadnje strane tog zgloba ti je jedan čep koji možeš da dotežeš i tako smanjuješ taj luft u krajnicama
inače nemoraš ni čitavu krajnicu da mijenjaš , možeš samo plastike u njoj da zamijeniš , daleko je jeftinije a isti ti vrag
znači samo odvrneš taj čep , izvadiš stare plastike , staviš nove i gotovo , par minuta posla :prayer:
 
M

MirkoMTZ52

Guest
Upute za korištenje traktora

Ima li netko nedkakve upute za korištenje i upravljanje za MTZ52. Ja imam prevedeno na Hrvatski/Srpski nekakvu knjižicu (manual) za upravljanje i održavanje za MTZ82 i katalog djelova za isti. Iako su traktori jako slični na 52ojki ima nekih razlika.
Ako netko ima nešto za 52ojku rado bi mu platio da mi to fotokopira i pošalje.
Ili možda ima negdje na netu, ali mi na ruskom ništa ne znači.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
evo prevrnuo sam moju literaturu i imam samo katalog dijelova za 52ku , manual nemam
 

Najnoviji postovi

Na vrh