• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
koje ulje stavljate u MTZ 82?????

u uputstvima piše SAE 30........a ja bi htio staviti 15W-40, INA super 3......ima i neko za traktore od ine, AGRINA......jel to netko probao staviti......a ovo SAE 30 sam vidio samo u plavom kanisteru od FOROL-a
 
V

VOJVODJANIN

Guest
koje ulje stavljate u MTZ 82?????

u uputstvima piše SAE 30........a ja bi htio staviti 15W-40, INA super 3......ima i neko za traktore od ine, AGRINA......jel to netko probao staviti......a ovo SAE 30 sam vidio samo u plavom kanisteru od FOROL-a

Ja u Vladimireca sipam 15-40,ali mislim da "rusi" baš i ne prave neku razliku.Bitno je da ima ulja u njemu.;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
dulebdp juce uzeo prskalicu za vlatka[/QUOTE kaže:
Dule brate kakve ovo ima veze sa temom MTZ ? :blackeye
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ljudi pozdrav,

kroz neko vrijeme trebat cu veci traktor, bar tako planiram.
533 ne moze vise sam jer je potreba bit nekad na 2 mjesta istovremeno ili na jedno sa 2 stroja...a i trebam jedan jaci stroj
60ks traktor bi pokrio moje potrebe po snazi za sad ali mozda bi isao i na 80ks, od kojeg mi vjerovatno nikad nece trebat jaci...
MTZ mi je jedna od opcija, al evo sta me zanima...ne mogu to bas desifrirat citajuci temu
82 duplak...
okretnost, recimo uspredba sa 577 ili zetor 7245?
brzina u transportu...nalazim vrijednosti od 35 do 50km/h?
mogucnost nadogradnje npr prednjeg utovaraca ili jos hidraulicnih izlaza za prikljucke...pritom mislim i na pratece probleme, tipa
grbavi most i utovarac/prednji vilicar, do koje mjere bi podnosio preslagat bale, podizat blokove, istovarat gnjoj, utovarat zemlju...

Razmisljam o kupovini stroja u vrijednosti 5000-6000 e
ili 1500e do 2500e,
s ovim privim ne bi smio ni volio pogrijesit, jer novca imam taman toliko i moram dobro odlucit, stroj mi mora bit maksimalno funkcionalan za dulje razdoblje...pogotovo zato sto mi se cini da unatoc cijeni i ne prodaju se bas lako...narocito u dalmaciji ne znam kako bi se prodao

Kazem, nije iskljuceno ni da bi kupio neku stariju 82, nekad mi se to cini i realnije i pametiji izbor...

Sta se tice kupovine, kako ispitat neke bitne stvari koje se "ne vidu na prvu" i koje su to stvari...pretpostavljam da su vise manje iste od 1977 do 1997, jer citam da je mehanika ostala jako slicna...

Fala ljudi
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mtz 82 ili mtz 820 (noviji tip) sva mehanika ista uz minimalne razlike, dok je kabina drugačija, malo modernija......to bi bio moj izbor......jer ga imam, i sada, kad rijetki mogu orati, ja orem......bez problema, barem u mom kraju......ima prisilnu hidrauliku.......
 
S

stoka

Guest
Poštovani kolege forumaši, na ovom Forumu sam se registrirao jer trebam informacije gdje u Zagrebu ili Slavoniji mogu naći sklopku za iskopčati struju na Rusu LTZ 82.

Nadam se da mi možete pomoći, jer ne želim da bezveze bauljam okolo po ovakvom vremenu. :prayer:


MTZ LTZ :madmana:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imaš u mađarskoj, u harkanju.....dosta je povoljno, i jeftinije nego kod nas

auspuh sam platio 180kn, kod nas je 360kn

neznam baš da imaš LTZ 82, prije bi rekao da je to MTZ 82:partyman:
 
M

mtz 82

Guest
@stoka:imas jurval u vrbovcu ili gibanj u vinkovcima,imas na netu njihove stranice i brojeve tel.gibanj ti salje i postom ak ti se neide nikud
 
S

stoka

Guest
hvala obadvojici na informacijama

meni je trenutno bitnija ova druga informacija

ovdje se ne radi o mom traktoru, nego o susjedovom koji je dobar čovjek, ali je veliki pehist, tako da mu je u međuvremenu otišao i rotor na anlaseru


nedavno je bio u mađarskoj i super je prošao, ali kad je ponovo išao nije ispalo sretno i tamo se rađe ne bi vraćao


uvjerava me da postoji mjesto u zagrebu ili zelini gdje može nabaviti te dijelove, ali ja na netu ne mogu naći ništa, tako da je vjerojatno mislio na ovog iz Vrbovca
 

denimede8

Član
Tu od
8 Lis 2011
Poruka
32
danas smo krcili sikaru i prikapcil sam na rus sinje i isel sam poravnati i primjetil sam dok sam isao u riverc da prednji pogon u opce nije radio a dok sam krenuo naprijed odma je prklizo.Pa moze mi neko rec dali je to i kod drugih ruseva ili se nesto strgalo.Hvala unaprijed.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
za njegov uključivač nisam siguran ali pretpostavljam da je isti kao i na 82

dali ti je bila uključena prednja vuča u treći položaj ?
znači ručica ima tri položaja
1 isključena dw
2 automatsko uključivanje dw (VAŽI SAMO ZA KRETANJE NAPRIJED)
3 prinudno uključena DW , znači radi i naprijed i nazad non-stop

e ako su bio u položaju 2 onda je to to jer se tada prednja vuča ne uključuje u rikverc nego samo kada ideš naprijed i to po potrebi
 

denimede8

Član
Tu od
8 Lis 2011
Poruka
32
za njegov uključivač nisam siguran ali pretpostavljam da je isti kao i na 82

dali ti je bila uključena prednja vuča u treći položaj ?
znači ručica ima tri položaja
1 isključena dw
2 automatsko uključivanje dw (VAŽI SAMO ZA KRETANJE NAPRIJED)
3 prinudno uključena DW , znači radi i naprijed i nazad non-stop

e ako su bio u položaju 2 onda je to to jer se tada prednja vuča ne uključuje u rikverc nego samo kada ideš naprijed i to po potrebi[/QUOT

ne prednja vuca mi je bila na drugom poluzaju na automatsko ukljucivanje .aha zato i nije radila .hvala nisam to znal jer prije nisam imal traktor sa automatskom prednjom vucom :D
 
M

mtz 82

Guest
A mozda su ti lamele u srednjem kucistu istrosene pa ti proklizuje unazad,tak je i kod mene,unaprijed vrti a unazad proklizuje,dotegni ih samo i to je to
 

Najnoviji postovi

Na vrh