• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

VladaP92

Novi član
Tu od
13 Lis 2019
Poruka
1
Pozdrav ljudi, od skoro sam vlasnik jednog mtz-a 50 u nekom losijem stanju pa sam polako poceo da ga sredjujem polako. Od mnogobrojnih problema jedan je problem sa polugicom za paljenje kardana, ustvari nema je uopste kao da je zalomljena unutra a ispod sedista se vidi samo rupa. Ako bih neko mogao da mi pomogne kako da resim taj problem, dal mogu da iscupam taj deo sto je ostao i navarim ili sta vec da uradim?
 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Poštovani forumaši
Može li mi netko odgovoriti zbog čega mi zuji u pumpi hidraulike u mtz 52,mjenjao sam semering i od tad mi se čuje zujanje,dok je hkadno ulu više a kad se ugrije manje aprije zamjene semeringa se nije čulo zujanje.
Meni kad se ugrije ulje ne želi svaki put potisna hidraulika prema dolje (kada ukopavam vitlo u zemlju). Isto neznam koji je razlog.. to se dešava kad se traktor dobro ugrije..
 

Master123

Novi član
Tu od
11 Stu 2019
Poruka
1
Donja poteznica ima dve rupe blizu i dalju, u koju rupu je bolje da je zakacena blizu ili dalju ? Trenutno je oranje u pitanju
 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Prvo provjeri paralelnost točkova. Pa onda dotegni malo krajnice.
Kako pritegnuti zadnje ruke na hidraulici da mi priključci ne mlate lijevo desno? Da li se mogu staviti španeri sa vanjske strane ruku?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
Teško da ćeš uspjeti staviti špnere sa vana , ono unutrašnje rješenje je sasvim solidno.
 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Da, slažem se..Problem je sto ima ona flahove na koje su pričvršćeni španeri i onda se ne moze dosta napeti. Mozda da ih je staviti unakrsno?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
Ako imaš donju kuku onda nemože unakrsno , a unakrsno je daleko bolje jer je španer na većoj dijagonali.
 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Ma nemam nikakvu kuku. Imam kuku na vitlu tako da nju koristim.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
Onda ih obavezno stavi unakrsno jer imaš velike bočne sile na polugama obzirom da koristiš vitlo a i kuku na njemu.
 

Dejan90

Novi član
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
26
Pozdrav
Treba mi mala pomoč kod mtz 895 trakora on ima 12v instalaciju za potrošače i ostalo
a 24 samo za paljenje .
Kupio sam bap sklopku za njega za paljenje
sad me zanima kod punjenja akumulatora šta još treba da puni oba dva akumulatora dali treba neki relej ili nešto drugo.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
Nisam siguran ali mislim da mu taj kontroler za punjenje stoji negdje naprijed oko stuba volana , pazi nisam siguran skoro bi se moglo reći da nagađam.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Pumpa radi podlatlak, moguce da zbog toga zuji, prije je propustala na semering pa nije stvarala podtlak, sad ima veci protok i strujanje ulja radi buku, razlog buke zjanja moguce da imas neko prigusenje, ustinuta cijeva, prljav filter na usisu, samo nagadjam mozda nisam na pravom tragu, ali vidim niko ne dgovara,pa da pokusam ponuditi rjesenje problema,
 

zdenko1989

Novi član
Tu od
24 Lis 2017
Poruka
8
Pozz. Imam Belarusa 820,prednja vuca mi se tesko ukljucuje i iskljucuje pogotovo kada iskljucujem ooluga se tesko vraca u neutralni polozaj i prednja vuca mi ne radi kada idem unatrag!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
E to neznam zasto . Moras prvo poluge ili klackalice pregledati pa onda rasklopiti taj izlaz i vidjeti u cemu je problem .
Moguce da je osovinica na kojoj je klackalica zapekla.
 

Nikola59

Novi član
Tu od
8 Ruj 2017
Poruka
14
Poštovani molio bih vas da mi netko odgovori
Susjed mi je skoro kupio belarusa 820, 2003 god.
Ručica za uključivanje prednje vuče mu je na uključenome skros gore a vuca nije ukljucena i ručica se nemože vratiti dolje na isključeno,također hidraulika mu nemože stajati u donjem položaju tako da nemože koristiti ni jedan priključak npr.plug itd. Može se spustiti ali sama se vrati u gornji položaj jedino stoji kad se zaveze pa tako ore.
 

zdenko1989

Novi član
Tu od
24 Lis 2017
Poruka
8
Pozz uanima me dali motor od 952 odgovara na 820 belarusa. I desava mi se sljedece kada pustim roto drljacu u zemlju stane s radom kardan se ne okrece
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Za motor nisam 100 posto siguran ali mislim da bi trebao pasati.a što se tiče kardana probaj dotegnuti lamelu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh