• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Pa najbolje je kad je ugašen , mada meni je najlakše da ga uključim na ''mrtvom leru''.
 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Pa najbolje je kad je ugašen , mada meni je najlakše da ga uključim na ''mrtvom leru''.
Ok.. može li se kako napravit da mi ona rucka za podizanje i spustanje hidraulike ne radi sama, odnosno da nema onaj zglob koji preskoči pa sam spušta/diže? Malo prenaglo radi hidraulika
 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Misliš da ručka ne zabravljuje u položajima?
Da, ona ima onaj zglob i onda kad preskoci, sam podize/spusta do kraja. Ja bi htio da mi npr. samo malo podigne vitlo od zemlje i stane, ali mislim da se to ne moze nariktati.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Može se i to nariktati ali se mora rasklopiti razvodnik da se izvadi šipka vani i onda se ta šipka spakuje drugačije.

To je priličan poduhvat neznam dali si voljan to raditi.
 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Može se i to nariktati ali se mora rasklopiti razvodnik da se izvadi šipka vani i onda se ta šipka spakuje drugačije.

To je priličan poduhvat neznam dali si voljan to raditi.
Kuzim, ma nema potrebe biti ce ovako ok kako je.
 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Kardan se mora okretati ručno ako je u srednjem položaju ručka , pričamo o 52ki.
Jednostavno ispod sjedišta ispod onog poklopčića otpusti kočnicu.
Da li moram skinuti ova 4 sarafa da bi mogao otpustiti kočnicu kardana (Mtz 52)?
 

Prilozi

  • IMG_20190203_093504.jpg
    IMG_20190203_093504.jpg
    138.2 KB · Pregleda: 32

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Ne to , nego na zadnjoj strani klipa.
ok pogledat cu.. neznam zasto mi nece ukljuciti prednji pogon? Povucem ručku prema gore i zakačim onu capicu. Zakačim teže drvo iza i samo zadnji okreću, prednji niti jedan ne okreće.
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Jel zna netko pouzdanu trgovinu koja drži dijelove za mtz,osim Gibnja i Antoša.
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
ok pogledat cu.. neznam zasto mi nece ukljuciti prednji pogon? Povucem ručku prema gore i zakačim onu capicu. Zakačim teže drvo iza i samo zadnji okreću, prednji niti jedan ne okreće.
Ja kad povučem ručku gore i zakačim capicu tada mi se otkači kuka, a za prednju Vuču moram samo povuci ručicu koja mi je desno da uglavi..
 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Ja kad povučem ručku gore i zakačim capicu tada mi se otkači kuka, a za prednju Vuču moram samo povuci ručicu koja mi je desno da uglavi..
Kako mislis otkaci se kuka? Ima ona rucka dolje na podu s desne strane sto se povuce gore i zakaci, to je za uključivanje prednjeg pogona sta ne? Mtz 52 je traktor
 

Nikola59

Novi član
Tu od
8 Ruj 2017
Poruka
14
Imam od skora staru 52 1969.god.pa me interesuje mož

Koja je razlika izmrdju stare 52 i mtz 552,pozdrav.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Mjenjač odnosno zec-kornjača.
Motor je direktni dizel.
Kabina , estetika.
I još neke kozmetičke sitnice, mehanika uglavnom ista ili toliko slična da svi dijelovi odgovaraju sa jednog na drugog.
 

Nikola59

Novi član
Tu od
8 Ruj 2017
Poruka
14
Pozdrav
Zašto mi u mtz 50 kad zakačim roto kosu sa hidrauličnim podizanjem i spuštanjem grebena rad samo u jednom pravcu tj.mogu podiči greben na hidrauliku ali ne mogu spustiti
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
A kad zakopčaš prikolicu hidraulika ju lako diže i spušta (kiper)?
 

krckrc

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
72
Pozdrav, molim pomoc. Mtz 820 sa razvodnikom ispod kabine koji ima lopticu za prebacivanje plivajuci/pozicija. Znaci kad je loptica namjestena na position control, iza zakacen teski stroj dok se rucka nalazi u skali brojeva ima snage dizati. Kad se rucicu podigne skroz gore, znaci preko N u polozaj za dizanje ne moze dignuti. Isto tako ne drzi teret, poprilicno propusta. Ima lijeka za to?

Hvala
 
Na vrh