• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

zdenko1989

Novi član
Tu od
24 Lis 2017
Poruka
8
Pozz!! Novi sam na forumu i 100%ste ovo spominjali. Imam 820 belarusa problem mi je d kardanom kada spustim roto drljacu stane s radom,onda mi je jedan majstor okretao ona dva vijka ispod poklopca i nista nije napravio jos gore. Zanima me dali ima tocan broj omjer te dvije sipke koliko se zavrnu loza,i da li ima kakav utjecaj onaj spaner pored desnog tocka sto ukljucuje i iskljucuje kardan?
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Logički je kad uključiš kardan da španer mora zatezat lamelu.kod tebe najvjerojatnije nema obloge na lameli ili ti španer ne odrađuje.mislim da treće opcije nema.
 

poljo123

Novi član
Tu od
30 Stu 2020
Poruka
2
Pozdrav, kupujem novi traktor pa sam naišao na Belarus 1025.3 81 kW -110 ks
To je ujedno i najjeftiniji traktor ( od 100 do 110 ks ) na kojeg sam naišao te donekle odgovara mojim financijskim mogućnostima.
Zanima me vaše mišljenje, savjeti, prednosti i mane te dali se isplati kupiti s obzirom na to da se traktor ne kupuje svaki dan a pogrešan izbor može koštati puno vremena, novaca i živaca.

Cijena mu je oko 284.000 kn s PDV - om.
Evo nekih tehničkih podataka:

God. proizvodnje: 2019
Tip motora: D-245 S2
Nominalni broj okretaja:2200
Broj cilindara: 4
Zapremnina motora : 4750 cm3
Broj stupnjeva prijenosa naprijed/nazad: 16/8
Zapremnina rezervoara: 135 l
Zadnje priključno vratilo: 540/1000
Moć podizanja: 4300 kg
Pneumatici prednji/zadnji: 360/70 R24/18,4R34
Klima
Gramer sjedalo

Zanima je još težina traktora i kapacitet hidraulične pumpe pa ako netko zna..
 

Prilozi

  • belarus-1025.3-1024x768.png
    belarus-1025.3-1024x768.png
    148.8 KB · Pregleda: 18

poljo123

Novi član
Tu od
30 Stu 2020
Poruka
2
Nije još ali najvjerojatnije da ću kupiti tog Belarusa 1025.3 jer ovi zapadnjački traktori su mi preskupi; npr. new holland od 100 ks košta s PDV-om oko 400.000 kn dok Belarus od 136 ks negdje oko 330.000 kn ( naravno vjerojatno vrijedi i ona "koliko para toliko i muzike" ali ne mora značit ) samo tražim malo komentara i iskustva od ljudi koji imaju taj traktor, kako im se pokazao i sl..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
517
I ja sam u istoj dilemi pa pitam. Ovdje kod mene ima jedan 820.2 kupio ga novog 2004 god. Sad ima 6000 rs od čega je 4000 proveo u šumi . Motor i mjenjač nikakvih problema . Sitnih kvarova i lomova je bilo , većinom je on kriv jer ga ne špara. Orao sam sad s njime i za razliku od moga zetora 8045 je jači za 20 ks .
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Nebi se baš složio sa tom izrekom kad je mtz u pitanju.negdje sam pročitao iskustvo čovjeka koji je kupio novog mtz-a i novog Fendt-a, Fendt je bio duplo skuplji i još je do 5000 rh izbio oko 10000 eura na popravke a Rus u istom razdoblju i približno isto rh samo lamela i to kaže njegovom greškom a trošak 1000 kn.ja vjerujem da je frend finiji za radit da je nešto udobniji ali ostalo su nijanse.
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
517
Prijetelj je na novom Zetoru Proximi nakon 3 god mjenjao naprijed reduktor (pukao planetarni zupčanik) 14000 kn. Daleko je rus od zetora a kamoli od fenda ali je po cijeni puno prihvatljivij.
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Od zetora??nemoj me nasmijavat molim te.neznam po čemu?? imam staru 82 i nebi je dao za nikakvog zetora,jedino kaj Zetor ima malo bolju rekulaciju hidraulike,ostalo je stvar navike.radio sam i sa zetorom tako da znam o čemu pričam.
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Onda sam te krivo shvatio,sory.ma najbolji je onaj koji te služi i zadovoljava potrebe a da ne moraš robovati za održavanje.ja da kupujem novi kupio bi definitivno Rusa a stariji polovni ili Rus ili John Deere.naravno bez elektronike.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zdenko1989

Novi član
Tu od
24 Lis 2017
Poruka
8
Rusa samo treba znati voziti ko i svaki drugi traktor,i dobra stara kaze koliko das kobili tako i vuce. Imam 82 mtz i torpedo 45 s ta dva traktora radim sve od polj.do sume i kada bi kupovao traktor prvo bi gledao rusa jel nekupuje se traktor radi sela vec radi rada . A sto se tice 1021 belarusa cuo aam da imaju problem s diferincijalom jak motor a iza ave isto kao na manjim serijama sada nezz dali je istina
 

ivicaa12

Novi član
Tu od
4 Velj 2021
Poruka
2
O belarusu
Pozdrav!
Novi sam na foromu pa bi vas molio za pomoć.
Imam Belarus 952 getriba sa sinhronom i izbacuje mi iz sporih brzina kod opterećenja.
Ako tko ima kakav savjet bio bih zahvalan.
 

Belarus

Novi član
Tu od
6 Pro 2012
Poruka
15
Pozdrav svima! Vidim ima ovdje svakakvih mišljenja i svi imamo pravo na svoje mišljenje svakako, samo bi htio napomenuti da sam pred 20 godina kupio novog rusa 952, radio sam na svakakvim traktorima od detza,, fentda do ovih manje popularnih kao rus, torpedo imt itd, u tih 20 godina nisam nikada imao nikakvih problema sa getribom, mjenjačem općenito niti sa motorom, do duše ima nekih 6000 radnih sati i evo ovih dana sam promijenio potisni ležaj lamelu i košaru kvačila jer mi se zbog smiješne cijene dijelova nije dalo mjenjat samo capice na košari pa sam naručio cijelu. Moja osobna predpostavka je da samo neznanje upravljanja dovodi do gore navedenih kvarova, da je kompliciraniji od ovih ostalih navikanih traktora pogotovo ove naše stare verzije to stoji ali da je radi takve izvedbe i radi vizualno loše završne izvedbe ne kvalitetan to bi bila laž. Inače ja sam mehaničar i radim traktore redovito
 

Belarus

Novi član
Tu od
6 Pro 2012
Poruka
15
Pozdrav!
Novi sam na foromu pa bi vas molio za pomoć.
Imam Belarus 952 getriba sa sinhronom i izbacuje mi iz sporih brzina kod opterećenja.
Ako tko ima kakav savjet bio bih zahvalan.
Mario, sa donje strane mjenjača ispod kabine imaš vijak koji drži polugu mjenjača za osovinu koja izlazi iz getribe, dotegni taj vijak malo da smanjiš (luft) pa će ti ući u brzinu do kraja i neće izbacivati više, istu stvar sam i ja doživio i kad ubacuješ u brzinu gurni mjenjač do kraja u brzinu
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Ovaj sa grbavim mostom je jako dugo na oglasu, ne znam iz kojeg razloga, cijena ili nešto ne valja. Za drugog ne znam. Obadva su kod istog prekupca.
 
Na vrh