• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

B

Bobo

Guest
Da, ali tog jednog rusa das u komadu, a ti ovako tokom 10 godina rada das isto neki manji traktor u svoj traktor. Tako to uvijek ide u krug.

Ne znam za ostle modele, ali 820 se dokazao kao dobar traktor za manja gospodarstva... Za manja gospodarstva ne mora traktor imati klimu, radio s CD-om, zracno sjedalo, buku u nekim normalnim granicama, jer ne sjedi se u traktoru svaki dan, kao na velikim gospodarstvima sa parsto hektara zemlje...

Uvijek sam za bolje, modernije, udobnije, no ako nema potrebe za tim i ako se ne moze ulaganje u neki takav stroj vratiti, nema smisla da se isti nabavlja...

Svidja mi se jako 820.2 traktor
 
K

krx pozega

Guest
U svakom slučaju dečki ja sam također za rusa...taj zbilja može čuda raditi....imam par sto sati na 952 ; ;) Svake jeseni i prolječa tjedan dana sam na njemu..

Samo čete mi reči koliko je točno 952 jak..a koliko taj 820..u čemu je razlika osim u boji..to je sve Belarus..jel tako?...ni moj stric vlasnik toga 952 nezna koliko je točno jak..
 
B

Bobo

Guest
Znam da 820 ima 81KS.

Negdje sam procitao da je 952 u biti isti traktor, samo ima turbo i da je zatvoren an 1800 okretaja, dok se 820 vrti na 2000. 952 bi trebao imati oko 90KS...


Vise detalja imas na: Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Rus je dobar za nekog tko radi do 300 sati godišnje, ja samo sa Lambijem radim 650 godišnje, a kad kupim mikser prikolicu biti če to i 900 godišnje!
 
B

Bobo

Guest
Pa svaki traktor se pravi da odradi 1000 sati godisnje...

Fendt se ne preporuca kupovati ispod 2 000 godisnje nikako. Ne znam gdje sam to procitao, ali je tako napravljen, da radi ko mazga i da ga se za 10 godina baci, te da se mijenja drugim.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
1000 sati sati rijetko tko radi , pogotovo sa istočnim traktorom.

Koliko vi drugi radite godišnje sati, Bobo koliko ti?
 
B

Bobo

Guest
539 je okretao po 200, no sad to podijeli 70:30 u korist 549, cak ce 549 imati i vise godisnje sati, jer imamo jako puno transporta s njim...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Znači odprilike 200 sati radiš godišnje, znači da radiš 5 godina po 1000 je kao da radiš 25 godina po 200.
 
B

Bobo

Guest
Pa, cak bih se sad usudio i reci da cu raditi i 300 sati godisnje, ako tu uracunamo obadva traktora...


Cuj, 539 je '81.g. a sada ima oko 10 000 sati, pa si sracunaj koliko je u prosjeku radio. Od kako ja radim s njim, smanjili smo povrsine koje obradjujemo, a sad opet povecavamo, tako da ce se radni sati i povecati.

Uglavnom, racunaj 300 godisnje da radim, bez ikakvih problema...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Ja @work danas oko podneva, da se vidi da 820 može radit sa 3 br plugom :lol:.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.


E Bobo, a evo i nešto što se tebi sviđa. :lol:
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Ja sam lagano puko na ovog utovarivača što je na njemu, prilično je robustan i sviđa mi se (ovi privatnici što pokušavaju proizvesti utovarivače mogu se sakrit u mišju rupu prema ovoj konstrukciji, u svakom pogledu)...šteta što ga vjerojatno nikad neču ugradit gore na svoj... :cry: ;) :lol:
 
B

Bobo

Guest
Popravi linkove do slika...

Imas u mom sig-u upute kako staviti slike na forum...

Ajd, jedva cekam da vidim ono sto se meni svidja, iako ne znam na sto tocno ciljas ;)

Preljep je traktor, zbilja...


Jooj da mi je
pa da mogu u proljece rano
Sjesti u svoj rusa
i ici na polje ne poorano

Da ga orem gore-dolje
dok ne boli glava
Ljudi kazu: Eno Bobe,
U svom rusu spava

Bobo radi, rus se ne da
sve do prvog kvara
nije problem zbog nevolje,
ne kosta puno para

Rujko radi kao mutav,
Bobu boli dupe...
Sto ne plati za grammera
Mjesto ove klupe?

Evo noci, poso gotov
Kvara bilo malo
Rujko spava kao mali
Od drndanja Bobu boli salo...


EDIT:

Dok ti vidis, ja napravio ;)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Daj mi reci koji od njih treba kopirati (pošto ih imageshack stavi mnogo) da bi se direktno vidjela slika, a ne link?
 
B

Bobo

Guest
Pa ja napravio sve...

Kod tebe je problem sto stavljas i tagove IMG i URL, a to ne treba...

Samo odaberes "HOTLINK FOR FORUMS"

Pogledaj u moj post iznad, imas i malu pjesmicu ;)

Bilo mi dosadno 8)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Hehehehehe...pjesniče....
Stvarno jako želiš tog Rusa...eh, razumijem te, i ja sam bio lud kad je počela spika o tome da bi trebali kupiti traktor...e, a kad je stari rekao da čemo novoga, nisam mogao dočekati... znaš koji je feeling kad iz 30 god starog Zetora bez hidro volana, bez pravih svjetala, sa sjedalom bez opruga (ko da sjediš na betonu) sjedneš u novog koji je znatno viši, kod kojeg ni ne moraš držati volan bilo što radio, koji vuče duplo veče priključke, u kojeg se ne praši od iza, kad radiš možeš pričati na mobitel... Stvarno je preporod :lol:
 
B

Bobo

Guest
Znam kako je to...

Osjetio sam isti osjecaj 23.08.2006 u 16:05 sati, kad sam preuzeo svoj novi 549 ;)

Ma da mi treba veci traktor, dalje od 820-ke ne bih ni gledao, no ovako je to ipak IMT, i ne kajem se zbog izbora.

Kad se traktor kupovao, mene se pitalo koju opremu da ima, i koji traktor da kupimo. Tako da je na meni sva odgovornost ako nije izbor bio dobar ;)
 
B

Bobo

Guest
Ma kad nam ne treba...

Kad bude potrebe, bit ce i 820.13 ako bude trebalo... (pitaj boga koji ce model tad biti aktualan)

Sad se sigurno zgrazaju ovi sto citaju moje komentare...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma ne,zašto bi se zgražali,bar ja...ja sam isto vozio rusa,952-icu i solidan traktor...jedino se bojim kod rusa kvarova,za koje sam dosta čuo..kod njih il se ne kvari uopče,il se samo i samo kvari...pa sad kakve si sreče
 
B

Bobo

Guest
Isti klinac i s IMT-om i sa bilo kojim istocnm proizvodom... Nista strano tu nema...

IMT je imao jednu seriju 539 koja je problematicna da glava boli... Mislim da je to '86. godiste, jedan dio tih traktora... Neki izbijaju brtve na karteru, neki na glavi, stalno su od prvog dana crni... Ma uzas zivi...

Isto tako mozes na rusa naletjet koji je sastavljan u petak pred kraj radnog vremena, tako da ce s njega otpadati sve redom...
 

Najnoviji postovi

Na vrh