• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Crvenim golfom II BM tablice. Vidio sam dva tri rusa tamo jedan je vukao prikolice prema Miholjcu a drugi je imao rotacionu kosilicu KM 22. Poznavao sam ja onog covjeka sto je znao biti cesto na Tv-u u Plodovma zemlje, mislim da on ima puno svinja
 
Z

zrine892

Guest
neznam...slabo gledam plodove zemlje....idu mi na k***c oni ribari a emisija se zove PLODOVI ZEMLJE a ne Plodovi MORA!!!
Moras mi detaljni opisati tog lika!!



Edit by Bobo:

Ako moze bez psovki. Ima i mladjih clanova ovdje, a nekim starijim mozda psovanje i ne pase... Treba misliti malo i na druge.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Zrine, jel to na Mtz-u imaš prednju hidrauliku od Jurvala ili mi to samo utezi tak izgledaju? Mala je ta slika pa se baš ne vidi. Stavi veču takvu
 
Z

zrine892

Guest
Obrisan neispravan link.
Shot with W300i at 2007-06-29

nemam prednju hidrauliku...vidim da ti imaš,,,jel ova ralica mozda kupljena u d.miholjcu??ma rusina je zakon....malo para i ako malo se potrudiš oko održavanje ide on bez problema...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Ne, nije kupljena, ja sam ju sam izmislio i napravio. :lol:
Isto tako i prednju hidrauliku i još koješta.

Pitao sam dal imaš jer je tako na nešto ličilo na maloj sličici, no sad vidim, imaš drugačiji oblik utega pa otud to.
 
Z

zrine892

Guest
dobro je ispala ralica i hidraulika.u miholjcu se prodavao pa sam mislio da si kupio ovdje....ok...koliko ima radnih sati i koje je god tvoj rus?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Kupili smo ga novog 2004. godine. Sad ima 1220 radnih sati. Ide ok, nije bilo nekih problema osobitih s njim. Jedino mi je izgorio grijač prošle zime, al nije to ništa. Inače ga redovito perem, čistim i namažem sve, provjeravam ulj i tako. Neki od rednecka ovdje mi se smiju što perem traktor, al baš me briga, lijepše je radit njime tako i duže če trajat. Kod nas baš ne drže do toga, samo tjeraju.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
zjockoo kaže:
Neki od rednecka ovdje mi se smiju što perem traktor...

ma kreteni,nemaju pojma...pa pranje traktora kao i svakog drugog stroja je dio održavanja.ja ne samo da perem traktor več operem sve veče priključke,i našpricam ih naftom kad završi sezona,kako ne bi hrđali...

to samo pokazuje koliko su zaostali i kako ne razmišljaju nimalo...
 
R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
zjockoo kaže:
Neki od rednecka ovdje mi se smiju što perem traktor...

ma kreteni,nemaju pojma...pa pranje traktora kao i svakog drugog stroja je dio održavanja.ja ne samo da perem traktor več operem sve veče priključke,i našpricam ih naftom kad završi sezona,kako ne bi hrđali...

to samo pokazuje koliko su zaostali i kako ne razmišljaju nimalo...

U tri godine koliko imam Hurlia siguran sam da sam ga oprao jedno sto puta sa miniwash-em . Svaki ali SVAKI puta na kraju dana nakon prskanja ga temeljito operem od otrova , samo da vidite kako sa naizgled čistog traktora curi i pjeni otrov od prskalice ...
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Ratarko kaže:
abrkili kaže:
zjockoo kaže:
Neki od rednecka ovdje mi se smiju što perem traktor...

ma kreteni,nemaju pojma...pa pranje traktora kao i svakog drugog stroja je dio održavanja.ja ne samo da perem traktor več operem sve veče priključke,i našpricam ih naftom kad završi sezona,kako ne bi hrđali...

to samo pokazuje koliko su zaostali i kako ne razmišljaju nimalo...

U tri godine koliko imam Hurlia siguran sam da sam ga oprao jedno sto puta sa miniwash-em . Svaki ali SVAKI puta na kraju dana nakon prskanja ga temeljito operem od otrova , samo da vidite kako sa naizgled čistog traktora curi i pjeni otrov od prskalice ...

Pranjeje ok,ali sada pretjerano mlazom po nekim sklopovima i nije bas pametno,pogotovo blizu na glave spona ili negdje gdjebi mogla voda unic.
 
B

Bobo

Guest
POsto ne radim puno s traktorom, onda ga ne stignem ni zaprljati kako treba.

Jednom mjesecno ga u prosjeku operem i poslije pranja obevezno podmazivanje, jer miniwash tjera vodu u svaku poru, a i jednom mjesecno je minimalno sto ga moram podmazivati. Ipak pricamo o IMT-u...
 
Z

zrine892

Guest
pa tako ako mi redovno peremo i odrzavamo imat cemo duzi vijek traktora...bogme ima dosta sati na njemu...
 
P

Picek

Guest
zjockoo kaže:
Neki od rednecka ovdje mi se smiju što perem traktor, al baš me briga, lijepše je radit njime tako i duže če trajat. Kod nas baš ne drže do toga, samo tjeraju.
kod kupnje Valtre to je jedan od uvjeta za trajanje garancije..
u slučaju neodržavanja traktora izvana i iznutra (kabina) gubi se garancija i čao đaci..
dobro, to baš nije po onome što piše u papiru..ali naši serviseri kad dođu na primopredaju stroja i pokazivanje istog to svakome naglase..
a ljudi ima svakakvih..
jedan traktor nakon samo tri mjeseca rada je izgledao kao da je 10 godina star..
kompletna kabina iznutra je bila pod blatom i đubretom..
serviser ga nije htio servisirati dok se to donekle ne dovede u red..
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
PICEK PMT, jel dobar vaš servis?
Da, sve ovisi o vlasniku, netko ima traktor 5 godina star a izgleda bolje nego od vlasnika čiji je star 3 mjeseca.
 
P

Picek

Guest
mario kaže:
PICEK PMT, jel dobar vaš servis?
naša prednost je ta što mi još uvijek nemamo veliki broj prodanih traktora pa se u pravilu servis obavlja promptno nakon što se čovjek javi da je potreban servis..
na dijelove se čeka jedan-maksimalno dva dana, osim ako nije riječ o vikendu ili ako se ne radi o težoj pošiljci koja onda ne ide avionom nego zbirnim kamionom čisto zbog ekonomičnosti..
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Vidio sam takve traktore da je u kabini samo sto nema paraca. A traktor nema ni godinu dana. Uzas !
 
Z

zrine892

Guest
joj...i ja sam vidio...uzas...kako moze taj traktor da ide...kako mozes proci pokraj ljudih od srama...ajd drugo je sa rusem kad sam do krova blatan
ali bar se zna da je radio....hehehe
 
R

robert

Guest
moj je 4 godine star,orem u carapama,izujem se.izvana blatnjav,iznutra ko bebica..u jesen u oranju je iznutra najcistiji,u ljeto kad stoji,malo se prasine uvati od stajanja,al opet ju obrisem ;)
sve strojeve perem miniwaschem.par puta godisnje.
 
R

ROKI

Guest
Moja ruščina je 1996. god. i sad ima negdi oko 5500 r/h. Zimus smo mu radili generalno prednju vuču, motor, predmjenjač, mjenjač, diferencijal i hidrauliku. znači SVE! Taj traktor se kod mene ne naradio nego preradio teškog posla tako da se doslovno sve raspalo u i na njemu. Malte ne da nema šta nije radio. Od podrivanja do transporta ( godišnje baci 70-ak tura po 30 km vozeči jabuku). Svašta sam doživio s njim, mislim da mi se od kvarova dogodilo sve moguče što se može dogoditi. ALI taj traktor je kod mene masu toga i stekao, što če reči da se isplatio ko zna kolko puta i puta. Nije loš, ali ga treba dosta održavat tj. kontrolirati, dotezati, šarafati po njemu. Njega malo ko zna voziti, pravilno šaltati bez onoga krrrrr!!! Rusa šaltam i iz manje u veču i iz veče u manju bez krčanja. Treba imati osječaja za svaku brzinu i znati kad i kako ju prešaltati. Za te pare nema boljeg i izdržljivijeg novog traktora na našem tržištu. Još če se moj puno naraditi kod mene.
 

Najnoviji postovi

Na vrh