• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

M

Mata imt 540

Guest
Re: BELARUS MTZ

mislim kaj se tiče tri cilinda ista situacija recimo ko kod starog suzuki swifta ...ima je kolko 105 konja ili tu negdej a neki sa 4 imali su isto tolko a još recimo duplo teži sad nesječam se više ali swift je 1.3 neznam nema veze ali eto tolko o tri cilinda je da 4 imaju mirniji rad i sve i duže izdrže ali nemojte me za ovo zadnje držat za riječ :)
a kaj se tiče belarusa mislim da je traktor čist solidno napravljen a svaki kvar dolazi od toga kakav je vozač traktora stoga nije traktor kriv kaj mu ode prednja vuča ili kaj propiša pitanje kaj gazda radi s njime i kak opet se vračam na te recimo brzine oranja ali k vragu kaj mogu recimo ore u višoj brzini da bude prije gotov i normalno da traktoru treba više gasa i da mu je teže orat u večoj nego u manjoj brzini sve je tu stvar prijenosa vidio sam i ja frajer sa 549 dvobrazni plug frajeru su više kotači orali nego plug jer je htio bit brže gotov ali da ne kenjam puno hoču reči da svaki traktor ima svoju kvalitetu u svojoj kategoriji stoga ne treba blatiti belarusa ili bilo koji drugi traktor jer ipak u ostalom to su radni strojevi namjenjeni za poljoprivredu a ne za luksuz i street race :lol: zato mislim da svaki traktor može služit svrsi ....evo tolko od mene ljudi ljepi pozdrav bok
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

Svaki belarus koji radi iole ozbiljne povrsine zemlje ima problema s prednjom vucom... Stovise Svi ruski traktori imaju te probleme...

Pokusali su popraviti stanje uvodjenjem "ravnog" prednjeg mosta, jer su uvidjeli pogresku, no taj most i dalje ima neka koljena na sebi, samo manje zupcanika, pa je izdrzljiviji posto je glomaznije izradjen...
 
M

Mata imt 540

Guest
Re: BELARUS MTZ

svaki traktor ima problema ništa još na ovom svijetu nije savršeno ......tak da i svaki vozač ima mana i vrlina stoga treba i takav traktor podnest takvog vozača kaj je da je ;)
 
B

boris sitarić

Guest
Re: BELARUS MTZ

ja radim 230 jutara zemlje s 2 rusa imam 2 nove kuće;nemam kredita imam pun novčanik novaca zahvaljujući belarusima i sada za koji dan stize mi jos jedan belarus u dvorište kupljen za keš samo se vi rugajte rusevima jer onaj tko ga ima ima i novaca u đepu
:D :lol: :lol: :lol: :lol: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
Re: BELARUS MTZ

rus je dobra masina a za plug je kao rodjen.sto se tice poredjenja sa imt nemogu da se porede zato sto su to dva mnoooooooogo razlicita traktora.to su dve potpuno razlicite filozofije pravljenja masina na njima nije nista cak ni slicno.jednostavno su neuporedivi.imao sam novog rusa i novog imt i zadovoljan sam sa oba extra ali da sam radio sa imt kao sto sam rusu dusu vadio pa imt bi se razleteo u pizd. materinu.i ti ruski konji nekako malo brze trce od ovih zapadnih
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

Borise, jel može par slika da vidimo kakve Ruseve imaš i sa čime rade?
Koji tip još stiže?
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

Bobo kaže:
Svaki belarus koji radi iole ozbiljne povrsine zemlje ima problema s prednjom vucom... Stovise Svi ruski traktori imaju te probleme...

Pokusali su popraviti stanje uvodjenjem "ravnog" prednjeg mosta, jer su uvidjeli pogresku, no taj most i dalje ima neka koljena na sebi, samo manje zupcanika, pa je izdrzljiviji posto je glomaznije izradjen...

e pa ja cu ti kazati da nemaju svi RUSKI TRAKTORI te probleme sa prednjom vucom...pricam za taj stari grbavi most...nego ga imaju oni problema s time koji ga sile...zahvaljuci takav poput mene..a sto ti kazes da nije za ozbiljno poljoprivrednika...zapravo jest...to je najbolji traktor sto se tiče dijelova..održavanje i može ga svaki magarac popravit..samo treba pameti...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: BELARUS MTZ

taj traktor je napravljen za oranje ,rotobranu i teške fizičke poslove...i najbolje da se ostavi na zemlji i ne dovodi kući :mrgreen:
nemam ga ali ima kod mene jedan pa mi tako rekao..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: BELARUS MTZ

marko hurlimann xa86 kaže:
taj traktor je napravljen za oranje ,rotobranu i teške fizičke poslove...i najbolje da se ostavi na zemlji i ne dovodi kući :mrgreen:
nemam ga ali ima kod mene jedan pa mi tako rekao..


i u pravu je covjek :mrgreen:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: BELARUS MTZ

kod mene ima čovjek, ja mislim da on ima 3 rusa ili 2, ali mislim da su 3, ima JD4755, i 2 fergusona. On sa tim rusevima radi više nego sa JD.
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

zrine892 kaže:
Bobo kaže:
Svaki belarus koji radi iole ozbiljne povrsine zemlje ima problema s prednjom vucom... Stovise Svi ruski traktori imaju te probleme...

Pokusali su popraviti stanje uvodjenjem "ravnog" prednjeg mosta, jer su uvidjeli pogresku, no taj most i dalje ima neka koljena na sebi, samo manje zupcanika, pa je izdrzljiviji posto je glomaznije izradjen...

e pa ja cu ti kazati da nemaju svi RUSKI TRAKTORI te probleme sa prednjom vucom...pricam za taj stari grbavi most...nego ga imaju oni problema s time koji ga sile...zahvaljuci takav poput mene..a sto ti kazes da nije za ozbiljno poljoprivrednika...zapravo jest...to je najbolji traktor sto se tiče dijelova..održavanje i može ga svaki magarac popravit..samo treba pameti...


CINJENICA je da je grbavi prednji most VRLO PROBLEMATICAN i zato su napravili "ravni" prednji most koji ima manje koljena, ali ih i dalje ima. Poznam jako puno ljudi koji imaju gadnih problema s prednjom vucom na ruskim traktorima VTZ, LTZ, Belarus... Uzmi bilo koji traktor s prednjom vucom i radi isto sto si ti radio kad si one prikolice vukao i garantiram da nece tako skoro nesto otici u prednjem mostu. Cak niti na IMT 577 koji je na prednju vucu bolestan...

Zrine: Koliko radnih sati je tvoj 892 imao kad si mu srunio prednju vucu?
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

Bobo kaže:
CINJENICA je da je grbavi prednji most VRLO PROBLEMATICAN i zato su napravili "ravni" prednji most koji ima manje koljena, ali ih i dalje ima. Poznam jako puno ljudi koji imaju gadnih problema s prednjom vucom na ruskim traktorima VTZ, LTZ, Belarus... Uzmi bilo koji traktor s prednjom vucom i radi isto sto si ti radio kad si one prikolice vukao i garantiram da nece tako skoro nesto otici u prednjem mostu. Cak niti na IMT 577 koji je na prednju vucu bolestan...

Zrine: Koliko radnih sati je tvoj 892 imao kad si mu srunio prednju vucu?



e pa ja pznam jako puno ljudi koji nisu imali problema sa tom prednjom vučom...tako da...večino su šoferi krivi...ne odlazi ta prednju vuča iz čistog mira..


nebitno koliko je imao sati jer sam to ja srunio prednju vuču..a što ti kažes da zakvacim bilo kojeg traktora pa da izvlačim narikverc kao sto sam baš me zanima kako bi ti to izvukao?!!!ono sto sam ja izvlačio baš me zanima kako bi ti to izvukao na rikverc...pošto ti traktori nemaju prednji most našlo bi se sta bi se pokidalo budi ti bez brige...puno sam se nagledao kod takvih traktora sa ravnim mostom...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: BELARUS MTZ

ma daj nemoj pričat bedastoče..
da je taj ˇ"grbavi"most dobar bi ga ostavili u proizvodnji i svi traktori bi ga imali..
a i ti rusevi prednje kotače imaju male ko da nemaju prednji pogon pa to malo više zaokrene i odam nasjeda..
mislim da se tvoj rus i ne samo tvoj mogu sakrit preed mojim Claasom.
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

Gledaj, znam SIGURNO da bi to jedan stari Torpedo 90 izvukao bez da mu se prednja vuce sruni, da ne znam koliko lupas po kvacilu. Razlog tome je da je kod njega kao i kod svih ostalih traktora prednja vuca izvedena vrlo jednostavno i nema se u njoj sto sruniti. Normalni bocni reduktori, normalne poluosovine, CV zglob, i diferencijal... Ruski traktori imaju kojecega i svacega unutra, i bas se zato i kvari cesce nego kod ostaliih...

Da niti ne spominjem IMT 590 ;)

Tebi je tesko priznati da je vecinom greska bas traktora, a ne vozaca. Ljudi kod nas kupuju ruseve 820 i 892 te ih na pumpi otvaraju da brze idu i s njima SAMO I JEDINO sele kamionske prikolice pune pcela (nije bas neki teret) i to velikim djelom po asfaltu, pa njima prednja vuca odlazi, a kako nece tebi koji na zemlji radis i 50 puta vise iskoristavas potencijal traktora nego neki pcelar.

Da grbavi prednji most valja i da je dugotrajan ne bi ga rusi mijenjali, zar ne? U sumariji su imali belaruse nekih godinu dana i sve su ih pobacali jer je traktor bez prednje vuce u sumi NULA...


Sjecas se valjda Belarusa 1221 kojem je prednji kotac otpao u voznji po cesti? Jedna poluosovina mu je pukla, a druga se uvinula kao kovana ograda?!? Mom kolegi je grbavi prednji most pri punoj brzini zablokirao prednji desni kotac na asfaltu i umalo poginuo nije. Budala se tjesi sto su djelovi jeftini, a jednog dana (nedaj boze) moze s ceste izletjeti i dzabe ti onda jeftinih dijelova, kad ode zivot...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: BELARUS MTZ

:supz:
skoro isto razmišljamo :mrgreen:
i moj MF bi to povukao ko od šale kad ima BARUMKE koje imaju duboke ripne :mrgreen:
napisoa MF da ne ispadne da je Claas noviji i da zato može.
izvlačio sam s MF-om svaki trupac u šumi i nikad problema ;)
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

Bobo kaže:
Gledaj, znam SIGURNO da bi to jedan stari Torpedo 90 izvukao bez da mu se prednja vuce sruni, da ne znam koliko lupas po kvacilu. Razlog tome je da je kod njega kao i kod svih ostalih traktora prednja vuca izvedena vrlo jednostavno i nema se u njoj sto sruniti. Normalni bocni reduktori, normalne poluosovine, CV zglob, i diferencijal... Ruski traktori imaju kojecega i svacega unutra, i bas se zato i kvari cesce nego kod ostaliih..


Da niti ne spominjem IMT 590 ;)

Tebi je tesko priznati da je vecinom greska bas traktora, a ne vozaca. Ljudi kod nas kupuju ruseve 820 i 892 te ih na pumpi otvaraju da brze idu i s njima SAMO I JEDINO sele kamionske prikolice pune pcela (nije bas neki teret) i to velikim djelom po asfaltu, pa njima prednja vuca odlazi, a kako nece tebi koji na zemlji radis i 50 puta vise iskoristavas potencijal traktora nego neki pcelar.

Da grbavi prednji most valja i da je dugotrajan ne bi ga rusi mijenjali, zar ne? U sumariji su imali belaruse nekih godinu dana i sve su ih pobacali jer je traktor bez prednje vuce u sumi NULA...







Sjecas se valjda Belarusa 1221 kojem je prednji kotac otpao u voznji po cesti? Jedna poluosovina mu je pukla, a druga se uvinula kao kovana ograda?!? Mom kolegi je grbavi prednji most pri punoj brzini zablokirao prednji desni kotac na asfaltu i umalo poginuo nije. Budala se tjesi sto su djelovi jeftini, a jednog dana (nedaj boze) moze s ceste izletjeti i dzabe ti onda jeftinih dijelova, kad ode zivot...

vidio sam i ja na torpedu 75 kako se srunio bočni prijenos...;) točnije tamo isped menjača...e bogme...tako da koliko god silio tu prednju vuču nešto če otiči...samo mi daj traktora bez brige riješavam taj problem


a sto se tiče prednju vuče...ja sam ti stoputa ti rekao da je to moja greška sto je ošla prednja vuča...to je bila moja krivica...tako da...a što se tice PČELARE...svaka im cast...samo neka se ubiju...pa jel ga moraju tako brzo terati i otvarati na boshc pumpi do kraja da ode prednja vuča?? lijepo piše u upusttvu za uporabu koja je brzina kretanja dozvoljena..pa neka izvole se toga pridržati..


a sto se tiče onog belarusa sto mu je otpao prednji točak...sam ja i kriv...čudim se kako da su priznali tu grešku..i popravili..da sam ja prodavac nebi to priznao...
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

Koliko je taj TD 75 bio star, a koliko tvoj Belarus?

Pcelari nisu te traktore tjerali s ukljucenom prednjom vucom po asfaltu, ali se te osovine unutra prebrzo vrte i nesto se raspasti mora...

Ja ti jos uvijek tvrdim i to ce ti svatko normalan reci da prednja vuca na rusu valja, ne bi oni uvodili ravni prednji most...

Da NOVI IMT; Torpedo ili neki slican traktor silis ne znam ja koliko neces prednju vucu pokvariti...

Za primjer ti GARANTIRAM da cu ja sa 549 s uklljucenom prednjom vucom ici po asfaltu iber gas sve dok ne poderem prednje gume i da se na prednjem mostu nece nista poznati, dok za Rusa s grbavim mostom to NITKO ziv ne moze garantirati...
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

nemam pojma koliko je td star jer me nezanima...samo znam da je radio prednju vuču komplet i menjača....

to da mi je vidjeti kako su pčelari uspijeli sruniti prednju vuču...svaka im cast...onda oni imaju jako puno radnih sati tako da im se podere prednja vuča..

a sto se tiče oni jos uvijek prodaju i prave belaruse sa grbavim mostom...

a sto se tiče to sto ti kazes da sa 549 da mu nece nista biti...bolje mir...nemoj ni probati...nikada se nezna..tako da nemoj nista garantirati...;)
 
M

Mata imt 540

Guest
Re: BELARUS MTZ

vidim vode se žestoke rasprave ali svejedno kolko je meni imt prirastao srcu ipak je to sve do vozača ......jer svaki proizvod ima svoje kolko ide kolko ga smiješ silit kolko ovo kolko ono ......stoga ja se još uvjek držim onoga da od vozača ide sve .....jer ne tjera sam sebe traktor nego vozač .....i od tud se rađa milijun grešaka i kvarova .....ok na rusu recimo grbav most ne valja okkk mjenjaju ga s ravnim mada ima neka koljenja i to sve ...............onda recimo imt zadnji diferencija velite zna otič iszo nije sam od sebe otišel nego od čovjeka koji ga tera ko vrag svoju mater .....
jer kolko sam primjetio svi se danas žure i da budu čim prije gotovi ne govorim samo za poljoprivredu nego i sve ostalo u ovoj državi i onda na kraju toga ispadne grešaka kolko očeš .....naravno treba i u nekom vremenu to sve završit jer kako neki kažu vrijem je novac ali ja nejdem na tu soluciju .....stoga laganini i ne silit i sve bude prošlo ok ......sad ako sam još kaj zaboravil budem dodal ali vidim da sam i ovak dosta toga napisal :D :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: BELARUS MTZ

Bobo kaže:
Koliko je taj TD 75 bio star, a koliko tvoj Belarus?

Pcelari nisu te traktore tjerali s ukljucenom prednjom vucom po asfaltu, ali se te osovine unutra prebrzo vrte i nesto se raspasti mora...

Ja ti jos uvijek tvrdim i to ce ti svatko normalan reci da prednja vuca na rusu valja, ne bi oni uvodili ravni prednji most...

Da NOVI IMT; Torpedo ili neki slican traktor silis ne znam ja koliko neces prednju vucu pokvariti...

Za primjer ti GARANTIRAM da cu ja sa 549 s uklljucenom prednjom vucom ici po asfaltu iber gas sve dok ne poderem prednje gume i da se na prednjem mostu nece nista poznati, dok za Rusa s grbavim mostom to NITKO ziv ne moze garantirati...

e sada malo i mene po ovoj temi posto imam i ja nesto malo iskustva sa ovime

u rusa predjeni out zadnje i prednje osovine nisu isti a to je napravljeno zbog toga da se prednja vuca sama ukljuci kada zadnji tockovi prolklizaju i taj mehanizam je nepouzdan ja sam ga skinuo i ostavio sam samo manualno ukljucivanje prednje vuce
kad se on zezne onda ako ides unaad i namotas pun volan traktor hoce da se raspadne jer se sama ukljuci bez potrebe, pojavi se veca razlika predjenog puta (provjereno na vise traktora)

samoukljucivanje prednje vuce na rusu radi na principu rada bendiksa anlasera svako ko zna kako radi bendix zna i kako radi taj sklop, dobro zamisljeno lose realizovano

tacno je to da ces rusa sahranit ako ides sa ukljucenom prednjom vucom duze vremena po tvrdoj podlozi apsolutno tacno , to ce isto da se desi na bilo kome traktoru i tu sile nema
 

Najnoviji postovi

Na vrh