• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza - vučeni

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Bolje i rabljenim uljem nego nikak ;)

@Matija_E30, nisam ga nikad videl u živo, jer pri nama ih nije bilo,ali logično je, jer tam najmanje smeta.
Inače, nije takav berač baš neka sreća, jer je heder na upravljivim kotačima, pa ga je malo teško upeljavati, a i na nagibima stoji heder poprek.
Rekel bi da je prikladan za ravnice.

Pri nama je čovjek napravil 2-rednoga na starom Dajcu, ali je bral u smjeru rikverca (okrenul je i sjedalo).
Prodavao se jedan prošle godine, ne sjećam se sad točno iz kojeg je kraja bio.
Evo još je na oglasu, okolica Varaždina, 2000€
 

Prilozi

  • Screenshot_20240224_100629_Facebook.jpg
    Screenshot_20240224_100629_Facebook.jpg
    30.1 KB · Pregleda: 36

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Bilo je bilo, i ne samo jedan, samo ti nisi na tu stranu išel ;)
Ustvari, još uvijek je tam pa ako hočeš mogu te uputiti da ga vidiš i opipaš uživo.

Možda u krajevima istočno ili prema Bjelovaru. Ne znam ni za jednoga na mojoj strani, jer su i 558 bili rijetki, a išli su uglavnom na njih.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Možda u krajevima istočno ili prema Bjelovaru. Ne znam ni za jednogana mojoj strani, jer su i 558 bili rijetki, a učili su na njih.
Kaj to iz tebe govori, jednog 558 vidiš sa kuhinjskog prozora, a na tom brežuljku bi trebal biti još jedan, ako je još u životu ;)
Ne kontam ovaj dio o učenju?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ak misliš na Pesku, onda je jedan 558, jedan 555 (ak je još živ) i jedan 551.
Bil je u jedan 558 u mojem selu, ali nitko nije Imal takav berač.

"Išli su uglavnom na njih".
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Vidiš, za te sam zaboravil. Ti su na kontra prozor ako je ostal isti raspored prostorija ;)
Berač nije tam, ali 558 ima ko što vidiš i sam.
555 je još uvijek živ, nadživel je jednog gazdu, a po svemu sudeči i ovog bude pokopal prije nego se raspadne do kraja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Nisam rekel da ih nema, nego da su rijetki ;)
Zbilja ne znam za druge 558, osim jednoga, dva u selu D., ali ih dugo nisam videl. No berača takvog nigdje.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Da malo pridonesem forumu.
Ovakve dvoredne berače nisam viđao. U mom kraju sam davno vidio jednoredni namontiran na 539 ili 533 nisam siguran. Heder mu je bio sa desne strane traktora, a bunker mu je bio iznad rezervara ako se dobro sječam.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Sad bili u Vrboveckoj Dubravi,Mostari
Tornado 40,izgledom super
Mazalice hrđave,reduktor i sve u ulju, pucan/varen
cijena bila 4000,pa 3500 a dao bi vjerojatno za 3100,3200...
Berači koji imaju puno "švasanja" su bili " tjerani " zbog toga što su radili usluge. Oni koji nisu pošvasani se ne prodaju, čast izuzecima, i to obično zbog prestanka bavljenja poljoprivredom, ti su vrlo rijetki,uglavnom ,ne postoje.
Ako na oko, vidiš da nije zasuknut ( svijen), uzimaj . Potpuno ispravnog, nećeš naći. Bilo bi dobro da staviš još slika ovog, ako ih imaš. To što je mazan crnim uljem,pokazuje, da se barem malo brinuo o njemu.
 
  • Like
Reactions: ZJ

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Neki ruski traktor imao je mogućnost prebacivanja sjedala na drugu stranu volana i prebacivanja nožnih komandi.
Vladimirec , sjediš na haubi a nožne komande budu kontra , na stubu volana se doda jedan zupčanik da ti volan bude okrenut prema tebi.
 
  • Like
Reactions: ZJ

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
515
Takav dvorani berač ima čovjek u okolici Krapinskih i dela sa 643 univerzalom. Čak ga je riješil jedne šake,nažalost.
 

Najnoviji postovi

Na vrh