• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza - vučeni

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Ako već kupuješ SIP, moja ti je preporuka Tornado35. Kratak, okretan i ima dovoljno veliki bunker. Imal sam ga 5 godina, zamijenil s T80, ali mali mi je i dalje u srcu :D
Zmajeve ne poznam, no čini se da za njih trebaju malo teži traktori i ravničarski kraj.
 
Posljednje uređivanje:
B

Bobo

Guest
Zmaj berac, kad je prazan, je zivo sranje, pčosto mu je osovina na sredini tezista, pa je na vagi... kad se bunker napuni, ides kud god hoces s njim.

Jedna prednost zmaja je ta sto mu je desni tocak unutra, pa ne moras paziti hoce li gaziti neobrani red ili nece... samo ides i ne okreces se.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Bobo kaže:
Jedna prednost zmaja je ta sto mu je desni tocak unutra, pa ne moras paziti hoce li gaziti neobrani red ili nece... samo ides i ne okreces se...
...ako si na ravnom polju, a ne po brdima. Mislim da bi se tam prehitil.
 
B

Bobo

Guest
Ako mislis na prevrtanje, nema sanse... tezak je to stroj... problem je samo u kipanju, a desni tocak s tim nema veze, posto se kipa na lijevu stranu...
 
Č

Čugi

Guest
Zmaj za brda nije! Može se koristiti kada se na njega potroši 10-ak metara cevi 20x40, da se ukruti, pogotovo bunker! Bez pojačanja u brdu će se raspasti! Za ravnicu je odličan, gas i vozi! SIP je majka za brdo!
 
B

Bobo

Guest
Upravo tako. Ima jedan u mom kraju, pa mu je jedan"prst" jos malo pa otpao od sukanja po brdima. Prilikom kipanja mu je jednom savinut cilindar (ljudskom nepaznjom) i jednom je prevrnut zbog pijanstva...

Usudio bih se reci da je zmaj dobar za brdo, kao i za ravnicu, ali samo u kombinaciji s pravim traktorom koji ga moze vuci.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
ako misliš brati samo sebi slobodno uzmi sip tornado 40 (2000.g. oko 3200-3500 eura) zbog kljuna koji možeš podizati za višu kuruzu-klipove .ja sam sa svojim u usluzi pobral oko 400 jutara i naravno dobrano uništio ali za vlastite potrebe dugo ćeš ga koristiti bez večih problema.
 

buban

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
121
i ja dajem glas za sip imam kod kuce eko 3500 i meni je bolji od zmaja. Kad je sve kako treba mozes obrat 3-4 jutra na dan a cijena negdje izmedu 2000-2500 eura zavisi od stanja!
 
A

Ante

Guest
Narode upomoć!!!
Imam Zmaja 223, dvorednog,88. godište malo korišten, ispravan i prodao bih ga, koliko mogu tražiti za njega?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja imam zmaja dvorednoga 79.god. i imao sam za njega 2000 eura, ali ga nisam prodao!
 
M

mladen

Guest
ko planira radit usluge preporucio bi zmaj 223 jer je za sip tata mata . ante kod mene se krecu taki 4000-5000e
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
a što mislite o majevica beračima. mislim da čišče radiju od sipovog 40 i imaju gore prstene koji potiskuju klip na valjke da ga što boolje očisti. a kolko znam da je sip uzeo licencu od majevice i da majevica bolji kombajn i čišče radi. ima i desni kotač unutra ko i zmaj
poznam čovjeka koji ima majevicu i kaže da je zadovoljan jako s njim i kolko sam ga vidio u radu jako čisto bere 95% očiščeno
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo skladištar, sve slike koje tenutno imam :mrgreen:

aNaNa288.jpg
aNaNa010.jpg

aNaNa088.jpg

aNalNa016.jpg

aNalNa019.jpg

laNaNa009.jpg

aNaNa000-1.jpg

aNaNa003.jpg

aNaNa007.jpg

aNaNa008.jpg

aNaNa011.jpg

aNaNa012.jpg

aNaNa015.jpg

aNaNa016-1.jpg

aNaNa018.jpg

aNaNa019.jpg

aNaNa030.jpg

aNaNa032.jpg

aNaNa033.jpg

aNaNa285.jpg
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
moraš si nabaviti kardana s duplom glavom tak da ga ne moraš zaustavljati na kraju svaki puta :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mike kaže:
moraš si nabaviti kardana s duplom glavom tak da ga ne moraš zaustavljati na kraju svaki puta :mrgreen:

a znam, samo takvoga nema, to je inače cijev četvrtasta, puno meso unutarnje, a vanjska je meso debljine pol cm, težak je valjda više 60 kg :mrgreen: , e dam ije naleteti na takvu duplu glavu da si stavim na stranu traktora, (pošto je druga strana zašerafljena na kajlu na osvini), dal bi i 100e samo za glavu ;)
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
pa da tti kardani su skupi ko sam vrag ,(komplet celi kardan doje oko 2500kn i to oni jeftini,a orginal njemački su i blizu 4000),al more se kupiti sam glava i onda se dene unutra cev koja ti paše na ovu koju već imaš,sad more biti i veča ili manja tak da to gurneš jedno v drugo i sam povariš i eto imaš kardana z duplom glavom 8)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mike kaže:
pa da tti kardani su skupi ko sam vrag ,(komplet celi kardan doje oko 2500kn i to oni jeftini,a orginal njemački su i blizu 4000),al more se kupiti sam glava i onda se dene unutra cev koja ti paše na ovu koju već imaš,sad more biti i veča ili manja tak da to gurneš jedno v drugo i sam povariš i eto imaš kardana z duplom glavom 8)

da tak sam i mislil, samo ak ju negdi uopče najdem ;)
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ima kod Ferenčaka v Koprivnici,more se kupiti skoro sve vrste kardanov v delima,sam daj pare i nosi :mrgreen: :mrgreen:
 
Na vrh