• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza - vučeni

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
viš,viš, to budem baš otišel pogldati, zemem si dimenzije cevi, pa možda kaj ima za mene :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Stvarno je tvoj Zmaj cijeli "kramp" :mrgreen:
Pa velik je ko sam vrag,a bunker neki mlai..visok majke ti... :shock:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
marko hurlimann xa86 kaže:
Stvarno je tvoj Zmaj cijeli "kramp" :mrgreen:
Pa velik je ko sam vrag,a bunker neki mlai..visok majke ti... :shock:

a čuj kramp je, al nema tog sipa.... :mrgreen:
velik je stvarno i to prav i širina i dužina, a bome i visina, morali smo posebnu šupu radit, tj poseban uvoz samo za njega jer u niti jednu drugu ne stane :mrgreen:
a bunker, 3 bunkera i puna je prikolica 3,5 tone s nastavcima ;) neje baš mali
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pogotovo ona jedna slika kada je slikana iza na 565 majke ti koja mrcina je to 8)
Čudan je cijeli ko da je Zmaj ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
marko hurlimann xa86 kaže:
Pogotovo ona jedna slika kada je slikana iza na 565 majke ti koja mrcina je to 8)
Čudan je cijeli ko da je Zmaj ;)

je, je, pravi je ZMAJČINA :mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Mike kaže:
ima kod Ferenčaka v Koprivnici,more se kupiti skoro sve vrste kardanov v delima,sam daj pare i nosi :mrgreen: :mrgreen:
Ima, košta oko 700kn (s PDV-om), no ulaz mu je za limun cijev. Ja sam to napravil prije 10 g., no meni je takav ulaz pasal.
Možeš rastaviti zglob i odnesti nekom tokaru da ti napravi okruglu rupu i kajlu (i to sam već radil).
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
skladistar kaže:
hvala majstore

uopce nisam znal da to postoji.

i to dobro sredi koruzu?
nis ne "fuša"? :D

A čuj svaku godinu prije sezone 2-3 dana pod njega i oko njega :D i radi čistam dobro, ja godišnje poberem s njim oko 20-25 rali i to bez greške, eventualno mi pukne sigurnosni štift (običan šeraf)
Ak se pazi i ne vozi prebrzo s njim ne fuša, najde se tu i tam koji klip dolje, sve ovisi od same sorte ;)
A sredi ju odlično, sječka je prava stvar, milin je za orati poslij njega, niti lističa nema gore :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
marko hurlimann xa86 kaže:
kojom brzinom ideš??
s imt 565 vozim u 1. sporoj ak je full jaka kuruza, ak je normalno i nema puno trave berem u 2. (večinom u 2.), ak je slaba kuruza ide i 3. bez frke ;)
s same-om sam ak me sječanje dobro služi brao u 3-4 spora, znam da je bilo zeru brže nego sa imt, onak po sječanju :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
marko hurlimann xa86 kaže:
Ideš brzinom ko i ja s SIP 35 ;)
po čemu je onda bolji :scratch

kaj glupost pitaš...
sip bere 1 red, a zmaj 2, što bi po normalnoj logici značilo da poberem duplo prije :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pa ne pitam za SIP 35 pa postoji i SIP dvoredni ;)
i sam si rekao da je Zmaj bolji pa pitam zašto :?:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
marko hurlimann xa86 kaže:
Pa ne pitam za SIP 35 pa postoji i SIP dvoredni ;)
i sam si rekao da je Zmaj bolji pa pitam zašto :?:

Zato što ga on ima ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
petar kaže:
marko hurlimann xa86 kaže:
Pa ne pitam za SIP 35 pa postoji i SIP dvoredni ;)
i sam si rekao da je Zmaj bolji pa pitam zašto :?:

Zato što ga on ima ;)

JA vam garantiram da je zmaj jače i robusnije napravljen od sip-a i zato je po meni bolji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
U

ursus4514

Guest
ŠANANA kaže:
petar kaže:
[quote="marko hurlimann xa86":1i6yloz4]Pa ne pitam za SIP 35 pa postoji i SIP dvoredni ;)
i sam si rekao da je Zmaj bolji pa pitam zašto :?:

Zato što ga on ima ;)

JA vam garantiram da je zmaj jače i robusnije napravljen od sip-a i zato je po meni bolji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:[/quote:1i6yloz4]


....tu se slazem sa ŠANANOM zmaj je jace napravljen imao sam SIPA 1 red taj lim je obican neki tanki lomi se puca nistaaaaa a sada imam ZMAJA 222 1984....godiste strojka lane se nabrao a i ove godine ce usluzno.....!

Evo i slika:
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
....tu kraj toga treba sparkirat sipa 70 ili 80 pa onda treba reći koji je bolji ,ljepši,brz u radu .....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
markach kaže:
....tu kraj toga treba sparkirat sipa 70 ili 80 pa onda treba reći koji je bolji ,ljepši,brz u radu .....
Imal sam T80. Pored mene je bral čovjek sa Z222. Moje neočišćeno, a njegovo čisto.
Jedino je on sporiji u redu, jer 560 nema dovoljno brzina za optimalno branje i sporiji kardan.
Sa T80 nemreš brati na nagibu, pogotovo kad je malo "balavo", jer bježi u stranu, tak da bere jedan red...
Kaj je bolje? T80 ima bolji i veći bunker, bolju frezu (po učinku), dulje rakete, bolje rješenje dizanja hedera, brži je i vjerojatno nešto lakši. I stabilniji, jer je bunker vrlo nisko.
Z222 ima VEĆE KOTAČE (jako velika prednost), bolje čisti i jeftiniji je. Teško ga je naći u dobrom stanju. Znatno je okretniji od T80.

Poslije Tornada 35 i 80, da opet kupujem berač, bil bi to vjerojatno neki Zmaj. Da sam imal kojega do sad, možda bi drugačije razmišljal, no zasad je tak.
Eto ti par slika našeg bivšeg, koji je sad u Mike-ovom kraju (Podravske Sesvete). Mike možda zna i kod koga je (čovjek na drugoj slici iza stroja). Kaj je, je; od Zmaja je ljepši.




 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
hehehe, znam ga kak ne,al prodal ga je lani,već je stariji čovjek,a i žena mu se nekaj razbolila,pa se neće daviti više z poljoprivredom :mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Mike kaže:
hehehe, znam ga kak ne,al prodal ga je lani,već je stariji čovjek,a i žena mu se nekaj razbolila,pa se neće daviti više z poljoprivredom :mrgreen:
Kam ga je prodal, jel možda znaš?
 

Najnoviji postovi

Na vrh