• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza - vučeni

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,079
Markach, kaj možeš to čudo vleći s tak malim traktorom? Po suhom ok, ali po mokrom... :scratch
Kolike su dimenzije guma na njemu?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
dobor izgleda al nevidi prevelike razlike između t70 i t80?
sigurno postoji razlika a koja to je dal netko zna? osim što je 80 noviji
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,079
kikic MF kaže:
dobor izgleda al nevidi prevelike razlike između t70 i t80?
sigurno postoji razlika a koja to je dal netko zna? osim što je 80 noviji
Razlika je nebo i zemlja.
T70 ti ima uzdužno postavljene valjke, za svaki red posebno, T80 ima sabirni puž iza hedara i jedan komušač s poprečno postavljenim valjcima (kao na jednorednima). Ima kompliciraniju mehaniku i više prijenosnika od T80.
T70 je dulji, veći i teži od T80 za >500kg. To ti je uglavnom....
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
ZJ kaže:
Markach, kaj možeš to čudo vleći s tak malim traktorom? Po suhom ok, ali po mokrom... :scratch
Kolike su dimenzije guma na njemu?

Cek malo, pa rijec je o dajcu :) Kod mene u selu kad kazes dajc onda nema posla koji ne moze odraditi ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,079
Smiljan kaže:
ZJ kaže:
Markach, kaj možeš to čudo vleći s tak malim traktorom? Po suhom ok, ali po mokrom... :scratch
Kolike su dimenzije guma na njemu?

Cek malo, pa rijec je o dajcu :) Kod mene u selu kad kazes dajc onda nema posla koji ne moze odraditi ;)
U Bobinom se kraju to isto kaže za IMT.... :lol:
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
ZJ kaže:
Markach, kaj možeš to čudo vleći s tak malim traktorom? Po suhom ok, ali po mokrom... :scratch
Kolike su dimenzije guma na njemu?


-a joj, ZJ pa za tebe nisam mislil da me budeš pital takvo pitanje(može vleći "mali" traktor)
-"šišam" s njime zadnje dviije jeseni može se reć suhe jeseni to jest jos nisam zapel s njm nigdje
-jos kojiput ponavljam riječ je o DEUTZU 7006 68ks,težine<>2890kg, 71.g.
-ima gume 16.9-30 a kad sam ga kupil imal je 18.4-34 ,a zbog redova dobro bi mu došle i jos uže recimo13.6,14.9
-berač kad je pun mislim da ima 3t
-s ovim beračem bral je i td 6006 preko 50rali/sezoni,ali nije išlo po mokrom i naravno platile su brzine,spojnička,diferencijal i opet se sve to složilo i piči dalje (jos je u voznom i ispravnom stanju)

kikic MF kaže:
dobor izgleda al nevidi prevelike razlike između t70 i t80?
sigurno postoji razlika a koja to je dal netko zna? osim što je 80 noviji

nisam imal prilike radit s t80 ali vele da su ovi brže idu ,bolje čiste...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,079
markach kaže:
ZJ kaže:
Markach, kaj možeš to čudo vleći s tak malim traktorom? Po suhom ok, ali po mokrom... :scratch
Kolike su dimenzije guma na njemu?


-a joj, ZJ pa za tebe nisam mislil da me budeš pital takvo pitanje(može vleći "mali" traktor)
-"šišam" s njime zadnje dviije jeseni može se reć suhe jeseni to jest jos nisam zapel s njm nigdje
-jos kojiput ponavljam riječ je o DEUTZU 7006 68ks,težine<>2890kg, 71.g.
-ima gume 16.9-30 a kad sam ga kupil imal je 18.4-34 ,a zbog redova dobro bi mu došle i jos uže recimo13.6,14.9
-berač kad je pun mislim da ima 3t
-s ovim beračem bral je i td 6006 preko 50rali/sezoni,ali nije išlo po mokrom i naravno platile su brzine,spojnička,diferencijal i opet se sve to složilo i piči dalje (jos je u voznom i ispravnom stanju)

kikic MF kaže:
dobor izgleda al nevidi prevelike razlike između t70 i t80?
sigurno postoji razlika a koja to je dal netko zna? osim što je 80 noviji

nisam imal prilike radit s t80 ali vele da su ovi brže idu ,bolje čiste...

Nisi me dobro shvatil. Blatobrani su malo previsoko pa sam zato spomenul "mali" traktor, a zato jer je bez prednjeg pogona. Znam kak je brati s traktorom bez prednjeg pogona po brdu (pri tebi nije) ali i po mokrom. Neki put nejde čak ni s dupljakom.
Taj berač ima PRAZAN oko 3...3.2T, znači, oko 5T s punim bunkerom.
T80 ima manje valjaka, i stoje poprek, pa ne čisti dobro kad ideš uz brijeg a niti na dol, jer se kukuruza nakuplja s jedne ili druge strane (nema kanale) tak da bi rekel da ovaj tvoj bolje čisti. E sad, jel brži ili nije, neznam.
Imal sam T80 nekih 3 sezone. Bil je dobar stroj, no ne za naš kraj. Ti dvoredni su za velike komade, naročito u ravnici.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
ZJ kaže:
Nisi me dobro shvatil. Blatobrani su malo previsoko pa sam zato spomenul "mali" traktor, a zato jer je bez prednjeg pogona. Znam kak je brati s traktorom bez prednjeg pogona po brdu (pri tebi nije) ali i po mokrom. Neki put nejde čak ni s dupljakom.
Taj berač ima PRAZAN oko 3...3.2T, znači, oko 5T s punim bunkerom.
T80 ima manje valjaka, i stoje poprek, pa ne čisti dobro kad ideš uz brijeg a niti na dol, jer se kukuruza nakuplja s jedne ili druge strane (nema kanale) tak da bi rekel da ovaj tvoj bolje čisti. E sad, jel brži ili nije, neznam.
Imal sam T80 nekih 3 sezone. Bil je dobar stroj, no ne za naš kraj. Ti dvoredni su za velike komade, naročito u ravnici.

blatobrani su visoko jer je imal one veće gume koje sam spomenul a nakon reperature nisam ih spuštal jer i ovak je Ok.Tako je berač ima 3t prazan a u bunker stane oko 1800kg takvi su podaci u katalogu
 
R

RashoUg

Guest
Ja imam ZMAJ 224. svakom bi preporucijo taj berac. ima izuzetno veliku propusnu moc obranog klipa preko komusackog stola , tako da gotovo nema sanse da ga zatrpas i moze dosta brzo da bere. Ja berem NA 1000 O/min PTO sa traktorom od 60 KS. Mnogo brze bere od TORNADA 80 mada je malo veci od njega, odnosno samo visociji a tezi samo 80 KG ali zato dosta konstrukciono jaci dosta bolje sitni masu i nize sijece. ima visociju tacku praznjenja spremnika. za odrzavanje dosta prost. uz dobro odrzavanje i pripremu za sezonu nema nekih vecih kvarova, uobicajeno neki lezaj,osigurac,lanac.uglavnom sica i to rijetko.
 
H

hodosencan

Guest
ja imam tornado 40 nebi ga mjenjo ni za šta:sa hurlimanom XA 86 berem u 4,5 spori na 1600 o/min motora i 750 o/min kardana a prije sam ga tjerao sa ursusom c-360 u 4,5 sporoj kako kada.berač je iz 2002 g. jedini kvar što sam imao je bilo to da su se poderali remeni od sječkare to je bilo ove godine. nemam sa njime nikakve probleme prije početka berbe uzmem pola sata vremena podmažem ga i bez brige sam cijelu berbu
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
..malo ti je prejak traktor za njega bolje bi ti pasal dvoredni,ali ako imas za svoje potrebe onda ok,kolko skidaš po sezoni??

imal sam jednu sezonu Tornado 40 i bral sam s TD55A =super kombinacija i sve odlično samo da bolje čisti
 
B

Bobo

Guest
markach kaže:
...
imal sam jednu sezonu Tornado 40 i bral sam s TD55A =super kombinacija i sve odlično samo da bolje čisti

Imam TORNADO 40 bez vjetra, i 90% klipova je ocisceno, samo nedostatak vjetra znaci da u popodnevnim satima ima u bunkeru dosta kukuruzovine i lisca, ali je jako malo klipova potrebno cistiti. kad je kukuruzovina vlazna, radi bez greske.

Ne znam sto shvacas pod "lose ciscenje".
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
TORNADO 40 lošije čisti od TORNADA 35..
Radio sam sa oba..
Samo prednost dajem 40 jer se bolje vrte valjci za čiščenje i s njim je moguče postič veče brrzine u branju...
 
H

hodosencan

Guest
znam da je prejak al na ursusu nemam hidraulični volan pa mi se teže okretat na malim površinama kad berem uslužno
rušim sa njime oko 10 ha godišnje
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
marko93 kaže:
TORNADO 40 lošije čisti od TORNADA 35..
Radio sam sa oba..
Samo prednost dajem 40 jer se bolje vrte valjci za čiščenje i s njim je moguče postič veče brrzine u branju...
imao sam i eco 3500,tornado 35,tornado 40,a sada imam tornado 40 eol,i stvarno neznam po čemu si zaključio da t-40 čisti lošije od t-35.
Bobo kaže:
markach kaže:
...
imal sam jednu sezonu Tornado 40 i bral sam s TD55A =super kombinacija i sve odlično samo da bolje čisti

Imam TORNADO 40 bez vjetra, i 90% klipova je ocisceno, samo nedostatak vjetra znaci da u popodnevnim satima ima u bunkeru dosta kukuruzovine i lisca, ali je jako malo klipova potrebno cistiti. kad je kukuruzovina vlazna, radi bez greske.

Ne znam sto shvacas pod "lose ciscenje".
bobo samo da kažem da meni moj ventilator u popodnevnim satima ništa ne pomaže jer se ona rupa gdje treba da izlazi lisće odmah začepi pa nekad mislim da sa njim nismo ni trebali kupiti berač jer je bio skuplji čini mi se oko 400e od tornada kao što je tvoj.
 
B

Bobo

Guest
Marko, ne znam po cemu zakljucujes da Tornado 35 bolje cisti od 40? radio sam proslu sezonu s 35 i cistio je uzasno, Valjci su bili Ok i dobro postelani, a morao sam brati s njim u 2. sporoj.

Tornado 40 tjeram u 3. ili u slabijim kukuruzima 4. sporom i cisti bolje od tornada 35 s kojim sam ja radio. Kad se stabljika osusi, krsa i dalje ima u bunkeru, pogotovo kad se valjci iza zastopaju (cest problem) ali na klipovima nema krsa.

Na mojih 3 ili 4 jutra (ne sjecam se tocno) smo u dvoristu imali dvoje tacke komusine, dok je od tornada 35 na slicnoj povrsini baka cjeli dan cistila dvoriste i palila komusinu.

U oba slucaja je stari sjedio u prikolici i perusao kukuruze dok ja ne nakupim kos. S tornado 35 sam isao sporije, i opet nije stari stigao izbacati krs iz prikolice, dok je uz tornado 40 koji ide brze stigao to odraditi dosta dobro. Koliko ja znam, kos im je iste velicine.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Bobo kaže:
Ne znam sto shvacas pod "lose ciscenje".

..jos se može reći da je donekle dobro kad je vlažno(nema komušinja,lišća...) ali kad je suho to je katastrofa(sve ide u bunker) a berač bio u tip top stanju,a s druge strane nisam ga baš šparal i bral sam brzo pošto je bil za uslužno najviše
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Velim zato što sam radio s oba..
Znam ima veliku ulogu tu i sorta kukurza,i vrijeme kad se bere itd...

40,mi je jako jako slabo čisitio,komušine je bilo kao nikad do sad,išao sam nekih 4-5km/h i to je bilo bez problema..
Ovak je to izgledalo kad sam brao ujutro oko 8:
ccd06d7d.jpg


A ovako oko 3 poslijepodne:
bd90764f.jpg

neznam dali se dobro sa slike koliko tu ima komušine..

Nemam bolju sliku od branja s 35..
22f40eb3.jpg


S njim sam mora ič malo sporije,ako sam išao brzo nije uspio tako brzo progutat klip..
Nemam ništa protiv 40,ali nije to to kako sam mislio da je...
 
H

hodosencan

Guest
ja uvujek berem ujutro ove godine sam brao od 6 do 9 sati prije škole na tri tonku prikolicu dobio dam jednu blahtu ljuščinja odnosno samo jedamput sam maknuo hrpu ispod trebljačice i to je bilo sve.marko ako pogledam tvoj kukuruz mogu ti reć da moj tornado 40 to bojle izljušti i uopče nemam krša na prikolici,jesi li ti možda iz "POLJNOVCA"
 
B

Bobo

Guest
Evo, prvo usluzno branje s mojim tornadom 40:

Nista niej dodatno cisceno, ovakvo je bilo u bunkeru:
dsc02483f.jpg


Brao se ovakav kukuruz:
dsc02480s.jpg


Berac nista nisam stelao, samo ujutro u 7 bio na njivi i do 10 zavrsio. Brao sam 2. sporom, jer se za prvi puta nisam usudio ici brze, dok se ne naviknem na stroj.


Ovako je tornado 35 brao kod mene:

dsc01679bu.jpg


Brali su se ovakvi kukuruzi:
dsc01673b.jpg


Ova njiva je mocvarna, pa je stabljika bila vlazna, dok ostale njive koje je 35 brao, dost lose je islo. iako sam sve brao u 2. sporoj, jer brze nije moglo, a ni berac nije bio moj.

Ne znam kako vi, al sam ja s tornadom 40 super zadovoljan i 3. sporom berem i sebi i usluzno, a ovakve njive idu i 2. spora:
dsc02549xo.jpg


dsc02548u.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh