• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza - vučeni

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
koja je sad razlika između SIP-a EKO 35 i tornada?
kaj im odlazi najčešče,strada u radu?
gledam cijene dosta im je raspon velik od 10-30tkn.
a da se nač i pokoji očuvan pun prašine od stajanja,od dedeka po okolici ZG za dobre novce.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
mislim da ti se ne isplati kupovati berač osim ako ne misliš i uslužno brati jer to je mrtvi kapital za tvojih par rali kuruze,a uvijek se neki vrag pokvari pa još plati dijelove koji baš i nisu jeftini,ja sam brao uslužno jednorednim beračem 11 godina i prodal ga i nedaj mi bože takve pameti da ga više kupim ,odmah da kažem da je laž da se nemogu zaradit novci u tome ali jednostavno više nisam imal volje i živaca gnjavit se po blatu i onda doma popravljat i još trpjeti masu drugih gluposti od ljudi kojima bereš
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
a gle krenul sa 2 rali a deru tu kod mene 100€,ovu godinu imam oko 6rali i mislim još povečat iduče godine na jedno 10rali i eto ti 1000€.
meni je jedino prednost kaj ne plačam branje xy kombinacije,berač imam na korištenje kaj shebem popravljam al nema uslužno,a recim taj sused svom nečaku neda ni traktor ni išta od mehanizacije.veli kad je nekaj mu dal ovaj obavezno neku štetu napravi ili vrati sve zmazano i sl.
trebam neku lovu dobit pa bolje uložit u nekaj korisno ak niš imam svoje.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
to je već druga prića ,mislil sam da si na onih dvije rali ,još jedan problem kod uslužnog branja je što tvoj posel za to vrijeme čeka i onda uvijek sebi radiš zadnjem :roll: i nikad nemaš vremena ,ak to sve uskladiš onda si na konju :D
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
kod mene je izreka:prvo je Bog sebi bradu napravil.
a gle znam jel uvjek buš otišel nekom pobrat da neke novce zaradiš,
a da i nejdem brat nikam meni se bu isplatil kroz 2-3godine.
a nisam mislil tolko sijat al eto bilo sjemena i viška(na kraju manjka)pa reko nek raste,kuruze da imam viška prodal bi sam tak koju tonu.a i pajceki pojedu a na godinu če ih bit još više bar 20 u tovu da budu godišnjaci cca 180-200kg
+odojci,stokilaši,
a za koju godinu bum i kombanje počel gledat :D

nego koji je bolji EKO ili Tornado?
jednostavnji,lakši za popravlja,manje kvarljiv,meni nije bitno jel poberem 2 ili 5 rali dnevno bitno je da dobro pobere.

ovaj od suseda je sip neki na ral izbaci,polomi za jedno 3oje tačke.sad jel to puno il malo neznam,znam da je toliko na manjem komadu ostalo iza burgona.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
predlažem tornada ali bez ventilatora jer na prvim serijama su nekaj sfušali a neznaš na kojeg ćeš naletjet :blackeye samo gledaj da nije spopucal tj.da nije sav povaren :D
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
šteta je da stalno berače dorađuju, a nikad niš ne naprave, te ventilator, te ovo, te ono, meni su drugi brali i sa tornadom i sa ekom, i sa svakim sam bil zadovoljan, naravno, krenut treba ujutro oko 7.00-7.30, a ne oko podne...., i da, eko je laganiji, znam ljudi koji su sa malim zetorom 2511 brali sa ekom, i za tornado piše traktor 25 ks cca, al baš mu ne bi bilo lako, trebali su i onaj 35 još ostavit u serijskoj proizvodnji za male traktore, konkretno imt 539, 533 i njima slične, pošto je s tim traktorom jako lijepo brat, ako je jesen suha i nema blata...
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ma more mali delat sa njim al to je patnja i tebe i traktora,
ja sam imal smajl od uha do uha kad mi čovek dal berač i kak ide sa ferđom, njega ni bilo i ja normalno sa svojim zakopčil i krenu
drugi dan veli ajd uzmi zetora i odi s njim brat.ma nema šanse za nike novce da bi išel sa malim više brat,
znači treba i berač i traktor bit kak treba,
da ni ovaj njegov nema ventilator i bilo jako malo komušine.
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ja sam uzeo tornada 40 koji je povaren na trapu. negdje su s njim zapeli i odbili desni tocak kompletno. al da ga yebem, 27 000 vrijedi. Imas na stranici prije kako bere. Gume su njegove originalne, i radi pravo dobro. ja ga vucem s IMT 549 3. sporom i taman si pasu i u najboljim i najgorim uvjetima. Ljudi u mom kraju beru s 539 s tornadom 40, al 2. spora i to je to. Brze ne moze, a to je kidanje traktora. za 539 je tornado 35 zakon. mal, okretan, lijepo bere, samo nema dizanje i spustanje nosa, sto po meni i nije neki problem.

Tornado 40 je po meni jako dobar berac i za njega nemam ni rijeci zamjerke... Prije su mi sa zmajem brali, pa nisam nikako zadovoljan bio...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Čitam malo ove postove, i došao sam do zaključka da "svaki cigo svog konja hvali" logično ako imam t-40 u garaži da nebudem rekao da je zmaj , ili ovaj onaj bolji od onog šta ja imam... Moje je uvjek bolje... da je bolje, onda bi kupio to, a ne samo ja, nego svatko bar tako razmišlja.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Daniels, ako već uzimaš, gledaj si uzeti t-40, jer je premala razlika u cijeni od 35, a za nekih par tisuća kn možeš dobiti kud i kamo noviji i očuvaniji stoj. kad sam uzimao svoj t-40 prije 3 godine sam ga platio 3700 eur, bio je star 6 godina i radio je vrlo malo, možda je pobrao nekih 30 rali, a prodan je zbog bolesti vlasnika. a za tu cijenu, mislim da je bilo tad oko 27000 kn, t-35, u kakvom god stanju da je bio nije ga bilo ispod 2500 eur, oni očuvaniji su imali cijenu sličnu ovome šta sam ja uzeio, od 20-25000 kn, i to sve mahom do 95 godine proizvodnje, a a moj je 2001.
 
B

Bobo

Guest
Nije bas da svaki cigo svoga konja hvali, ali pogledaj sliku kako je moj berac brao prosle jeseni... Mislim da ta slika govori dovoljno.

Jedina mana na mojem beracu je to sto je to prve serija T-40, pa je osovina tarupa gola, tj nema one fiksne cahure, pa se namotavala trava dok te cahure nisam napravio, te su promjenjeni remeni na tarupu, kao i lezajevi...

Bitno je kako je berac postelan i kakav se kukuruz bere. Imam ljudi iz susjednih sela koji kako su kupili berac nisu na njemu nista zivo podesavali. kako je koji sastavljen, tako ga teraju, a knjige svi pobacali...

Evo, susjed kupio T-40 novije od mojeg dosta, i ima ona dva velika vijka za podesavanje razmaka izmedju komusackih valjaka i lopatica sto tjeraju klipove. Njemu to vec smeta, on to nikad nije stelao ni na jednom beracu, i nije mu jasno zasto su to tako stavili, jer kad se to jednom namjesti, to se ne dira... Ista stvar i sa otkidackim letvama i razmakom raketa...


Da ste samo vidjeli kako je kolega jedne godine meni brao sa T-40 8V... Ursus 360 i taj berac rade ko saliveni zajedno. Kukuruz savrseno ociscen, samo kad se odvoji malo vremena da se postela stroj.

Dakle, kod dvorednih je ZMAJ 223 jos uvijek kralj i tu govora nema, ali ako jednoredni moram birati, onda svakako SIP, posto s jednorednim beracem uvijek radi mal i okretan traktor pa berac treba biti lagan za vuci u svim uvjetima.

Svakako gledaj da kupis T-40, jer je pristupacniji za servisiranje i odrzavanje opcenito nego T-35. Ako beres uz brdo, T-35 ima pre okomit elevator klipova, pa ne nosi klipove u bunker, nego ih nagomilava na kraju komusackih valjaka dok se berac ne izravna. S ovim sam jedne godine imao gadnih problema. Ovo je na T-40 popravljeno vecom kosinom elevatora. T-40 ima i kljunove koji se podizu putem hidraulike, sto T-35 nema. T-40 ima pomicnu rudu, pa u transportu ide iza traktora, sto 35 nema i tako... Za malo vise novaca dobijes puno bolji berac i jednom kad ga kupis, vidjet ces da nisi pogrijesio.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Bobo kaže:
Nije bas da svaki cigo svoga konja hvali, ali pogledaj sliku kako je moj berac brao prosle jeseni... Mislim da ta slika govori dovoljno.

Jedina mana na mojem beracu je to sto je to prve serija T-40, pa je osovina tarupa gola, tj nema one fiksne cahure, pa se namotavala trava dok te cahure nisam napravio, te su promjenjeni remeni na tarupu, kao i lezajevi...

Bitno je kako je berac postelan i kakav se kukuruz bere. Imam ljudi iz susjednih sela koji kako su kupili berac nisu na njemu nista zivo podesavali. kako je koji sastavljen, tako ga teraju, a knjige svi pobacali...

Evo, susjed kupio T-40 novije od mojeg dosta, i ima ona dva velika vijka za podesavanje razmaka izmedju komusackih valjaka i lopatica sto tjeraju klipove. Njemu to vec smeta, on to nikad nije stelao ni na jednom beracu, i nije mu jasno zasto su to tako stavili, jer kad se to jednom namjesti, to se ne dira... Ista stvar i sa otkidackim letvama i razmakom raketa...


Da ste samo vidjeli kako je kolega jedne godine meni brao sa T-40 8V... Ursus 360 i taj berac rade ko saliveni zajedno. Kukuruz savrseno ociscen, samo kad se odvoji malo vremena da se postela stroj.

Dakle, kod dvorednih je ZMAJ 223 jos uvijek kralj i tu govora nema, ali ako jednoredni moram birati, onda svakako SIP, posto s jednorednim beracem uvijek radi mal i okretan traktor pa berac treba biti lagan za vuci u svim uvjetima.

Svakako gledaj da kupis T-40, jer je pristupacniji za servisiranje i odrzavanje opcenito nego T-35. Ako beres uz brdo, T-35 ima pre okomit elevator klipova, pa ne nosi klipove u bunker, nego ih nagomilava na kraju komusackih valjaka dok se berac ne izravna. S ovim sam jedne godine imao gadnih problema. Ovo je na T-40 popravljeno vecom kosinom elevatora. T-40 ima i kljunove koji se podizu putem hidraulike, sto T-35 nema. T-40 ima pomicnu rudu, pa u transportu ide iza traktora, sto 35 nema i tako... Za malo vise novaca dobijes puno bolji berac i jednom kad ga kupis, vidjet ces da nisi pogrijesio.

a da se uzme novi tornado 40???????

možda ipak najbolje ;)
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
meni nije da ga sad moram kupit a nije da imam i novaca, mislim trebam dobit novce a to može bit za koji dan ili mjesec dok se sve riješi.
berač imam na raspolaganju al isključivo sebi mogu brat,a uvjek se da pobrat nekom i neke novce dobit.
tuđi stroj jbg svi znamo kak je to posuđivat od nekog paziš na njega al ak se kaj polomi več je sranje.
pa tak da oču kupit svoje i zabole me,i zato neču gledat na 3-4000kn razlike al da dobim bolji i kvalitetnji stroj,
štelanje po meni je dosta bitno kak god ne poznam berače,

danas ljudi sve i svakak siju pa time i svakakvog klipa ima,i vjerujem da nije isto brat ficleke i pravi klip a da na kraju bude čisto,

ak ni čisto kak si to pobral a peneze si zel.a ja ne želim da mi ko prigovara naravno da toga bude,
ak su ljudi zadovoljni opet če me zvat.
lani tu sused jedan bral uslužno pa neke parcele ni ni htel brat kak je bilo zarašteno,kad je na kraju pobral to je bilo užas kaj je bilo u prikolici ja to nebi vozil doma od srama,a čovjeg gleda i nezna kaj bi mu sad rekel oderal ga je al onak.

znači ipak je bolji T-40
ovo nis ni znal da se rudo da pomicat pa to je odlična stvar.
kak se podiže taj kljun jel treba poseban izvod hidraulike ili sve radi prek jednog?.
a branje
o.k ide to sa ferkanom al brate mili kad zakopčiš zekana pa to leti,traktor ne osjeti da radi,kipanje to je razlika nebo izemlja,a na mokrom,jedan komad kaj sam bral več u 12mjesecu,kad je bunker bil pun gume su skoro cijele propadale a on ide.


gle novog za sad neču ni gledat za koju godinu ko zna.
možda i kombanj počnem tražit :D
meni stari rekel da sam lud kad smo neki dan razgovarali da ču uložit novce koje dobim,reko a kak ti je sa živjet sa penzijom koju dobiš?onda tišina.
naravno da mi se neče sve vratit kroz 1g.al kroz neko vrjeme oče.
imam za sebe +nekaj uslužno.
iskreno nisam se mislil toliko bavit poljoprivredom a još ču sve pojačat.
al radit to ili ič nekam delat za 3-4000kn? a to možeš doma zaradit i niko di ne diše za vratom.
nije bajno ni u poljoprivredi al,živi u stanu sa djecom a recimo dobiš otkaz di si onda i da ne duljim sa O.T dalje.

meni svi savjeti dobro došli atek pitanja koja ču imat kad ga konačno kupim :D
 
H

hodosencan

Guest
trebaš samo jedan izvod hidraulike,ukopčaš šlauf koji sedjeli ventilom na dva,jedan za kipanje jedan ta kljun kad želiš kipat okrneš na jednu stranu kad želiš dizat i puštat kljun okreneš na drugu stranu

kod nas u selu dvojica beru sa t-40 i 539 imaju poteškoće u mokrim uvjetima jeda čak bere i uslužno i to dosta toga
jedan u selo bere sa t-70 i TD4806 on kaže da ljepo ide, ali ja nikako da vjerujem u to.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ja pucam na zetora 60-70ks i to duplaka,od viška snage glava ne boli,manje patim ja i traktor.
a tablice snage nemrem nač da je to točno nelogično mi je da je recimo 6911 jači od 7211.
gledal ovakvok kaj ima sused 4340 skupi su dosta jeftinji je 7245,

ne kužim štelanje raketa.
kaj se daju suzit i raširit?
pa kaj nebi od špice do špice trebale bit 70cm? :scratch
ili se oni lanci kaj vuku stabljiku štelaju.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Bobo, imao sam i ja lani problem,a oko komušanja, išao brati čak i u 5 ujutro dok je stabljika bila mokra. učinak je bio isti kao i u podne, mislim da to ovisi o sorti kukurza, inače sijem pionir 37M34 već godinama, i razlika u komušanju lani i predlani je bila ogromna. čak i sa onih pobranih klipova koji su se morali ručno operušati išlo je dosta teško. jedino šta imam problema na njemu kad stabljika bude suha pa mi cijelu hrpu smeća i lišća nakupi u koš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh