• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza - vučeni

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ali KK30 je brži u branju, bolje guta, brao sam prije nek sam imao berač i sa eko 3500 i sa tornadom 35, za brzinu su sporiji, a tornado 40 da i ne govorim kak slabo guta.
KK30 je jedina mana što nema teleskopski bunker, pa ne možeš kipat na visoku prikolicu ili kamion
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Taj tornado 40 ako nemre gutati brže od bilo kojeg drugog jednorednog sip-a onda nešta sa njim ne valja.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Vidio sa njih par sa beračima kako beru kukuruz. Znači mali gas i veća brzina na traktoru i onda ga drži na kvačilu i tako cijeli dan. Boje se dat gasa jer će potrošit malo više goriva. Zna se da većini priključaka da bi dobro radili treba 540 okr. kardana. Neki put treba i berač podesit prema vrsti kukuruza koji se bere, da se ne štopa.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Imao sam tornado 35 i radio s njim u kombinaciji s Imt 539. Ja sam bio zadovoljan, jedino na kosinama zna zezati, to jest da se vuče u stranu. Radio je kod mene 10 godina ,potrošilo se dva kompleta valjaka,i poderali zubi na kardanskoj osovini traktora. Mana mu je pogonska osovina i nemogućnost dizanja hedera.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Nemre KK biti nikak brži od EKO ili T35. Mana KK je uski kotač ispod bunkera, pa po mekom ne ide nikak.
T40 je brži od prethodnih skoro za 1/3 radi dugih raketa.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
KK i EKO 3500 su ustvari jako slični berači . Razlika je u lijevom točku , klipovima za podizanje bunkera i mislim da ima još par nebitnih sitnica ali ostalo je sve isto.
Imao sam EKO i sa njim radio uslužno po 30-40ha godišnje i tako četiri godine za redom.
Nedostatak je to (ne)podizanje hedera a ponekad problem pravi i desni točak ako je nepravilno posijano.

Po strani ide bez problema , normalno sa dobrim gumama a ne ćelavicama.

Guta sasvim odlično . Da ima ventilator dosta bi pomogao pri vrućim danima ali ako se radi samo sebi i hvata jutarnja rosa on može izuzetno dobro da čisti.

Veoma je "povozan" . I za okretanje a i za vući uz brdo jer daje sasvim dovoljno pritiska na kuku odnosno traktor tako da nema problema sa proklizavanjem.

U njega treba poboljšati par sitnica koje su loše konstruisane ka naprimjer ta famozna pogonska osovina koja pravi problem usled necentriranosti.
Onda pogon komušačkog stola , treba zavariti lančanik za zupčanik da se izbjegne habanje kajle na osovini.
Zavisno od toga koji ga traktor vozi treba ga srazmjerno ubrzati.

I to je otprilike to. Za malo para može da se dobije dobar sluga. :ppozdrav:

Uvijek ima bolje i brže ali postoji i ono što je dovoljno :ppozdrav:
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Rješenje pogonske osovine kod mene na KK30, već 15 godina nije taknuto, a godišnje pobere minimalno 30h
 

Prilozi

  • IMAG0009.jpg
    IMAG0009.jpg
    144.6 KB · Pregleda: 58

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Meni je bila problematična ova kraća, kod nas su ljudi nekad sijali puno bc Đambo pa zbog puno mase pucala kraća osovina, barem jedna svaku godinu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Na dulju sam umjesto lančane spojnice postavil križ kardana, a ovaj lager za oslonac sam postavil preko gumenog nosača, jer ne smije biti spojen "na tvrdo". Šasija se savija, pa izlazi iz osi reduktora.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Eto kod mene na eko 3500 nikad ni sa jednom osovinom problema.
Problem je jedino bila šasija kod ovog reduktora, tu je pucala i dok se sve to nije ojačalo nikakvo varenje nije pomagalo.
Sad sam primjetio ove godine da se heder dosta ljulja i isto izgleda da je na nosačima pukao. Treba vremena uhvatit i sve to raskopat i malo obnovit.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ako se heder ljulja pomotana je osovina koja ide gore kroz getribu. Barem je meni tak na tornado 40. To moram zamjeniti do berbe i malo još nekih ležaja. Mali remontić napraviti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
@dado6340 nije isto.
Na T40 heder stoji na osovini pogona, a na starijima ne, tak da to nije razlog. Treba rastaviti i pogledati kaj je puklo.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Mislim da ima od ispod neke kao L profile na vijke koji drže taj heder da se ne ljulja. Moram raskopat onaj lim zaštitni i poskidat sve to dolje da bolje vidim šta i kako dalje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Renoviral sam T35 tam negdje "98., pa se ne sjećam više.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Davno je to bilo kad sam kod tasta raskapao starog sip-a pa se nesječam. Mislio sam da je to isto. I kod T40 je heder na L profilu samo šta nije zavaren za šasiju.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
Evo svi pucate kako SIP Je naj naj,,, a sad se jadate da puca ovdje ondje,,,
a mi Zmajevci,,,ćutimo,, jel neznamo što je to,,,:hahah:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Svaki puca najviše zbog kojekakvih vibracija a zmaj da valja bilo bi ih barem upola koliko ima sip-a.
 

Najnoviji postovi

Na vrh