• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza - vučeni

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Mrga, ak se možeš financijski rastegnuti, gledaj 40-ku, tj., onaj berač koji ima hidarulični heder. Lakše je manevrirati prek mejaša ili grabe sa njim, a skoro da moreš i s poda pobrati kukuruz.... Za razliku od ovog fiksnog...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Potpuno se slažem s tobom. Gledal sam 40tku ali koje sam prosal 60% krš a dva sam videl dobra pa prodani jer sam bil na službenom putu.

ima koji u tvojem kraju? Pobegnul mi je jedan u Bedekovčini danas… nema berača općenito…svih modela… pun FaceBook prodanih.

inace mi se svi stariji od 40tke bas ne sviđaju, ali kaj bum kad nema
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
40-tka je bolja radi podiznog hedera i duljih raketa, ali je puno kilavije napravljena od starijih modela.
Osim toga, dulja je pa treba malo više mjesta za okretanje.
Na starijima se daju spustiti uvlačni limovi, pa može pobrati dosta nisko. Jedino je sporiji jer ima kraće rakete. T35 je (meni) OK izbor. Poslije sam imal T80, ali to je samo za velika polja, suho i ravnicu.
Ja sam našega T35 još povisil i malo proširil na lijevoj strani (postavil 10/75-15,3 umjesto 10/75-12 kotača), a desnu stranu suzil. Kasije sam videl tak suženoga da nije kotač uopće išel izvana, pa je mogel brati preko redova. To se na 40-tko ne da izvesti.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,927
Povisil si ga samo zamjenom guma ili još nekaj konstrukcijski?
I ja sam razmišljal da našeg podignem malo, baš radi lakšeg kipanja. Gume su 6.00-16
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,688
40-tka je bolja radi podiznog hedera i duljih raketa, ali je puno kilavije napravljena od starijih modela.
Osim toga, dulja je pa treba malo više mjesta za okretanje.
Na starijima se daju spustiti uvlačni limovi, pa može pobrati dosta nisko. Jedino je sporiji jer ima kraće rakete. T35 je (meni) OK izbor. Poslije sam imal T80, ali to je samo za velika polja, suho i ravnicu.
Ja sam našega T35 još povisil i malo proširil na lijevoj strani (postavil 10/75-15,3 umjesto 10/75-12 kotača), a desnu stranu suzil. Kasije sam videl tak suženoga da nije kotač uopće išel izvana, pa je mogel brati preko redova. To se na 40-tko ne da izvesti.
Kak si uspijel desni (uži) kotač uvuć unutra?
I sam o tome razmišljam na EKO napravit, mislim da su konstrukcijski isti?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Trebal bi ga slikati, ali više nije pri meni.
Suzil sam onaj lim koji pokriva remenicu na frezi, skratil osovinu i kotač posatavil da "visi" prema unutra, tak da sam izvana suzil za 10-tak cm.
Inače, postoji bolje rješenj, samo ga se nisam sjetil, a kasnije sam ga videl:
Onaj lijevi 12" kotač se, skupa s osovinom, postavi iza freze, ispod valjaka tak da mu je osovina okrenuta isto kak i na lijevom kotaču, a on "gleda" prema unutra.
A kak je na desnom kotaču glavčina sa 6 šarafa, na njegataman paše 15,3 felga s gumom.
Negdje u ovoj temi je to opisano, možda ima i slika, pa potraži.

Isto tak je bil dodan multiplikator naprijed tak da se kardan vrtil 23% brže (zapravo su bila dva kardana na beraču, direktni i 540E), pa se uštekalo na kojega je trebalo.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,688
10 cm bi bilo sasvim zadovoljavajuće, idealno ni bilo stavit kotač unutra, manje bi se konstrukcija vjerojatno uvijala i onda bi se lako bralo i kad su redovi blizu jedan drugoga
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,688
Sad malo gledam kako je to od ispod, ako bi se kotač zakrenuo unutra onda bi ovaj lim trebalo rezat? Ili se radi novi nosač kotača zamaknut prema natrag tako da se to ne dira?
 

Prilozi

  • IMG_20220925_151710.jpg
    IMG_20220925_151710.jpg
    63.7 KB · Pregleda: 34

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Da, radi se novi nosač...nisam siguran da ima sliku. Ak najdem, budem ju postavil.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
Ljudi, kupljen jučer KK30. Zanima me kak ga kačite na traktor, na trn ili kak. Pitam zbog branja h bregu, treba onda berač više zamaknuti prema desnom kotaču ili ne? nemam donje poteznice koja se može micati lijevo desno.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ljudi, kupljen jučer KK30. Zanima me kak ga kačite na traktor, na trn ili kak. Pitam zbog branja h bregu, treba onda berač više zamaknuti prema desnom kotaču ili ne? nemam donje poteznice koja se može micati lijevo desno.
Koliko si ga platil ako nije tajna? Jesi probal s njim delati?
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
Nisam ga još preuzel. Cijeli je servisiran, 24 sa kardanom sa duplim zglobom i sklopkom
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ako je iz radoboja, gledal sam ga, Mijo je čovjek , nešto smo se pogađali oko cijene 21 000 s kardanom je pred dva tjedna bil. Dobro je dignul cijenu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Skupi su ti berači. Tast je prodal 3-rednog Burgoina za 72500…
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
23 000 s kardanom… ali… razbucani… recimo komusac zupčanici na osovini klopotali pa remenica od malčera sim tam, ma po meni koma… i tresal se gore dolje uvlačni dio rakete Itd nemam pojma zakaj…

a kaj sad na njemu popravlja?
 

Najnoviji postovi

Na vrh