• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza - vučeni

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
To je onaj Darko iz krapinskih što se bavi švercom strojeva? Ovaj mijo mi je susjed...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Da taj Darko švercer. Mijo je svojeg kk30 prodal. Bil sam u iskušenju čak to uzeti, dobro da nisam, uspio bum dovuci uslužno čovjeka iz Slovenije…barem mi je obecal da bu dosal
 
Posljednje uređivanje:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Vidi vraga, Izgleda da je ekipa švercera u kompi :),dobro da sam to izbjegnul... je raketa se ne okreće radi štifta moš mislit.... ruku dam na panj da je problem negdje drugdje, recimo zupčanička kutija koja ih tera i još ne tera izgleda malčer...skoro naletio kao što rekoh....
1664286900868.png
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Gle moguće je, meni je danas vanjska raketa prestala vrtit.
Spala je dolje, ne skroz već toliko da ju taj štift ne vrti.
Na donjem nosaču rakete gdje su ona dva ležaja pukao je seger koji drži ležaj i ona se taman toliko pomaknula da ne vrti.
Ako neće malčer vrtit onda je vjerojatno problem u getribi ili nema remena.
Uglavnom jedan takav, pisalo je neispravan se prodavao jučer za 10000 kn.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
To i sigurno je jedan te isti berač samo druga cijena, čak sam i ja razmišljao o tom za 10000 al me supruga odgovorila od toga.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Hehehehe, Mijo je bil brži. Za 10 bi ga svaki
Išal popravljat makar i getribu, ovak je na vagi… a ako ga ovaj nije na brzinu remontiral i te štifte i remene zamjenil da dobije 1000€ više, a remontira berače onda bjež od toga. Žalim čovjeka kojeg bu nasanjkal… i ak mu se vrati neki opaki zadavil ga bu… ljudi se igraju… netko krvavo zaradi novac da bi ga netko preveslal
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Da je samo to u igri, išel bi on njega složiti za tih 500kn pa bi zaslužil i 10tkn na njemu... Ovak ima toga još u igri za slagati.
Svoj berač sam platil 10tkn (pol prijatelj, pol ja) i potrošili još oko 5-6tkn da bude to to. Ne računamo svoje ruke i vrijeme.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Najgora stvar je da bu nekoga nasadil na to, čovjek nebu mogal popraviti i krenuti u berbu pa bi moglo biti svašta... u mojem kraju su tako obični kupci sredili već dva švercera....sad se više ne bave time :hahah:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Otprilike tako… neki i netragom nestali na
Nekoliko mjeseci ali se vratili pa posuđivali lovu da vrate onima koje su preveslali :ppozdrav:
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,649
Evo malo mog iskustva s beračima. Imao sam 18 godinaT40, sad imam zmaja 214S sa niže postavljenim bunkerom, mogu Vam reći zmaj je pravi zmaj..robusnije napravljen,kotač unutra..nema šanse da gazi red..popreko parcele pobere svaki klip iako nisu redovi poprek posijani. Freza se ne štopa,niti u draču,grahu,ili mokroj stabljici. Heder se podiže s frezom, bunker podiže više od sipa.T40 je imao nočne more pri branju gdje je bio visoki grah,slak,sirak,mračnjak..ovdje sve proleti.da spomenem još vlažan teren,kad freza s novim remenima zapne po zemlji..odu remeni..Ovdje remen freze dvožilni..nema šanse da proklizi.Ima izlaz na getribi za 720 i 540 okretaje kardana, znači netreba ništa ubrzavati sa drugim lančanicima,..samo se preseli kardan. Jedini plus za T40 je bila veća brzina.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Jel netko reparirao cilindre bunkera na EKO 3500?
Prednji pušta ulje onak poprilično, zadnji do transportne trake je počeo pišati baš jako pod zadnje.
Gledao sam katalog i kolko vidim ide jedan O-ring i semering?
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
175
Kod mene ista stvar, do iduće sezone ću valjda riješiti, javi kako je prošlo
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Da riješim sad oranje i sjetvu pa onda lagano to skinut dolje nekako.
Nemam više kaj čekat, nije ni ulje baš jeftino da ga stalno kupujem.
Planiram i sve valjke na perušaču skinut jer imaju zupčanici na kajlama lufta, tako da bi onda i to riješio.
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
175
Moram i ja valjke pregledati, jedan je stao, mislim da je pukao onaj osigurač..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Dat ću to tokaru da odradi.
Šta i kako će se to odradit vidjet ćemo kad se skine.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Evo jedne kolegine kombinacije koja već 30 godina tako funkcionira..
Ursus imam već dosta generalki, al neda se. Dimi cijeli red i samo ide. Jedino kad je mokro onda treba pomoć. 😅
A kombajn već odavno treba kompletni remont, al svake sezone se malo skrpa samo..
 

Prilozi

  • 20221009_163130.jpg
    20221009_163130.jpg
    91.5 KB · Pregleda: 33
  • 20221009_163139.jpg
    20221009_163139.jpg
    83.1 KB · Pregleda: 33
  • 20221009_163143.jpg
    20221009_163143.jpg
    73.3 KB · Pregleda: 33

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Kaj se tiče osovina perušača i poderanih kajli, palo mi je napamet da umjesto kajli probušim zupčanik i osovinu i ubacim onaj elastični zatik(rascjepku).
Dal je to izvedivo ili ne moram vidjet. To mi se ovak na prvu učinilo kao jedna od mogućnosti.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,914
Ne bude dobro, jednostavno napravi luft u rupi osovine,i zatik puca,bez obzira što su dva ( jedan u drugom) . Tako je imala trebilica za kukuruz
 

Najnoviji postovi

Na vrh