• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: BOURGOIN berač kukuruza

<Izgleda ovako , ima u temi burgon više slika.
 

Prilozi

  • IMG00359.jpg
    IMG00359.jpg
    48.1 KB · Pregleda: 122

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
Tornado uspješno završio sezonu :). Dobio detaljno pranje i pod krov.

Ove godine je obrao oko 21-22 rali i ukupno preko 150 koševa..
4897ea1be2bcb4fbfdadb0d9746bf3e5.jpg
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,325
I mo(zmaj):icon_fU: kako mi je sjebo kažiprst,desne ruke,, stoji ni očišćen ni opran, već 20 dana, (po kazni).
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Milan, znaci komplet cijeloga beraca peres s vodom, jel ga podmazes poslije?
Ja nikad ne perem s vodom nego ga samo dobro ocistim i ispusem, nekako mislim ako bi ga polijal s vodom da bi pola lezajeva otislo, jer komusacki valjci uopce nemaju mazalice, a uostalom imam samo 5, 6 mazalica na cijelom beracu, a drugo su sve zatvoreni lageri, al otom potom koliko su zatvoreni..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
4 godine već berem bez kvara i svake godine ga detaljno perem vodom cijelog sa miniwashem 150 bara. Podmažem ga obavezno poslije i namažemo lance jer nam je jedne godine pukao lanac čim smo ga upalili sljedeće sezone.

Mi planiramo kroz zimu remont lagano odraditi, zamijeniti ležajeve, lagere, gume na komušačkim valjcima, remenje od tarupa, možda i rakete budemo vidjeli još..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Au ja sujedu pomogao pukli zatici i ošle rakete svrdla nisu išla dolje ni grijanjem.
Pa lanac s getribe štekao lomio nosače getribe.
Pa ga varili kod freze od vibracija pukao pa se kljunovi objesili.
Inače radi se o 35 eco.
Koštalo ga samo to preko 3000 kn kupovao i nove lančanike od uvlačnog lanca.
I baš u branju se pokvario.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Ja pobrao ove god 19 jutara, od kvarova mi pukao nosac lijeve otkidacke letve, i sad na zadnjem jutru mi skurio remene na frezi i jedan lezaj freze mi se poceo grijati pa ga budem zamjenil..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Perem ja i svog, de bi to blatnjavo i cmazavo denul u garažu.. mehanički očistim perušinu, zaostale klipove, blato.. onda čarli ili autošampon, minivoš i deri :D: ocjedi se, i onda ga pustim da roglja 10-ak minuta u leru, a u međuvremenu napravim u kantici mješavinu nafte i ulja, naspem u kanticu i pošpricam po lancima, hederu i tim djelovima koji nemaju farbe, nakon gašenja, još masti naguram pod rakete, frezu i te neke djelove di je mogla voda doći , pospremim i nikakve brige do iduće sezone nemam.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja mog berača nikad nisam prao, znači zadnjih 10 godina od kako ja berem s njim nikad nije pran, ali nikad nije pokisnul i uvjek je u svojoj šupi na suhom i mogu se pohvaliti nigde nije trul i hrđav, za svojih 40 godina starosti ide ko ZMAJ :)

Znači samo čiščenje i ispuhivanje, voda ni blizu njega, eventualno kotače operem ako su blatni.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Ovak.. imam u nekoj ponudi zamjenu svog berača t-40 za dvoredni t-70, tak oko 2000-te.. ovak mi se čini da je dosta kompliciran, puno lanaca, prijenosa zupčanika, itd... neznam kakav je sad t-70 u odnosu na ovaj novi t-80? T-80 mi djeluje puno manji i manje komplicirano složen što se tiče mehanike
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Kolega je neki dan pozajmljivao T-80 od prijatelja , kaže da nikako nije zadovoljan njime ako ga uporedimo sa Z-224 kojeg je imao , pretpostavljam da je i T-70 tu negdje.

I meni djeluje komplikovano.

Jednoredni SIP a dvoredni ipak ZMAJ kako sam zaključio.

I ja imam u planu nabavljati dvoredni pošto sam sada uzeo samohodnog burgona pa da rade u saradnji pošto burgon je jednostavno prebrz ako neko nema dovoljno brz prevoz pa da tu šaljem radnika sa dvorednim.
Ali to tek za narednu sezonu možda bude , sledeću ću da odradim ovako pa ću vidjeti potrebe.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
A što se dešavalo onda s njim, kad kažeš da nije zadovoljio? Štopa se ili?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,981
Bježi od T70.
Pretežak, preglomazan, prekompliciran.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ovih dana ću ići kod njega da tovarim neki stajnjak pa ću pitati za detalje.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Kažeš ZJ? Ma i tak bude vjerojatno, ja tu vidim sam hrpu problema i kvarova, ali budem baš otišao pogledati da vidim kak je i šta.. .... t-80 je preskup za ovolko kolko ja delam, ali ipak je dobro podjeliti iskustva s nekim tko je radio s njim :)
 
Na vrh