• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa tu nikaj z ničim ne paše. Sve mora biti improvizacija.

Dobro je rekel pokojni J, da ferguson ni traktor.
Potpuno se slažem i za berač sem moral raditi vuču ,kardan je na traktoru prenisko za puno priključaka (560 je malo viši) ali teško preko međe pa spor kod kipanja itd.:x:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,432
Ja sa 539 i T40 nemam baš nikakvih problema niti improvizacija. Samo im treba kukuruza i hektari padaju samo tako.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Ne bi to kod mene držalo vodu, bereš pa naiđe kukuruz s nižim klipom pa malo spustiš heder, pa kad su viši podigneš i tako.. A ti stalno držiš na istoj visini preklopljen na koš. Nadalje kad je prikolica skoro puna nakipam koš, popnem se gore i ručno naguram klipa koliko stane na vrh prikolice :).

Kad bi kupio Zetora 43/5320 obavezno bi brao s njim..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,432
Pa i ja dižem i spuštam heder tokom berbe, bunker mogu ostaviti u položaju u kojem hoću, mala uvratina treba jer je kombinacija kratka.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Ionako gdje je jarak ispred bez 6 redi nemože? Berem i ja 70-80% toga sa Z3511 koja je takodjer kratka kombinacija i svuda sijem 8 redi uzglavnice..

Jedne godine smo 6 nasijali pa su prednji kotači morali biti lagano u jarku da bi pokupio red.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,229
Pa tu nikaj z ničim ne paše. Sve mora biti improvizacija.

Dobro je rekel pokojni J, da ferguson ni traktor.

Misliš, dok je pokojni J s svojim 549 i jednorednim Sipom novce služil tvoj Štorko i Same su čekali.
E kad je pokojni J pil u blizini tebe ti si krenul, ali je on vrhnje obral s 549 a tebi su ficleki ostali pa makar imal bolju konjicu od njega na koju sve paše :icon_wink:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mislim da je to rekel (i sam sem to čul) pokojni J iz Prikraja a on je bral bukve grabre i hrastove nije kukuruzu .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,975
Pokojni J je imel samo jednog IMT-ja, 560-tku. Očito ne mislimo na istoga.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja ili Muhač? Ovaj iz Prikraja je imel 558 i 560 stara linija i 10 -ak velikih Usranih .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,975
Željko, 558 se ne sjećam. Znam samo za 560.
A veliki medo mu je bil najbolji na svijetu i bližoj okolici :D:

Misliš, dok je pokojni J s svojim 549 i jednorednim Sipom novce služil tvoj Štorko i Same su čekali.
E kad je pokojni J pil u blizini tebe ti si krenul, ali je on vrhnje obral s 549 a tebi su ficleki ostali pa makar imal bolju konjicu od njega na koju sve paše :icon_wink:
Ak si mislil na J. ćaću, nismo si bili konkurencija. Svaki je imal svoju klijentelu.
Nažalost, većine te klijentele više nema (ili ih nema ili nema kukuruza).
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
304
sad ne hvata, ali zapinje rudo u zemlju,kad sam od ispod okenuo rudo od vuče



eb8e9c9e385740cd87fc0cc50f696e9f.png
ne pratim bas temu, ali posto je kuka okrenuta naopako prerpostavljam da je problem u dodirivanju zgloba kardana i kuke..ja sam na svojem imt- to rijesio tako da sam kuku izvukao van ( kod mene ima 3rupe na kojima se moze udaljavati i priblizavati u odnosu na traktor ) i nisam imao problema vise sa dodirivanjem

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Da li neko zna u cemu bi mogao biti problem. Sip 40 tornado jako sporo vraca bunker nakon kipanja? Brzo ga podize ali spustanje ide jako jako sporo. Pogoni ga zetor 3320.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Onaj šteker od hidraulike često zna biti problem , navari pipak ako nemaš bolje.
 

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
130
Da li neko zna u cemu bi mogao biti problem. Sip 40 tornado jako sporo vraca bunker nakon kipanja? Brzo ga podize ali spustanje ide jako jako sporo. Pogoni ga zetor 3320.

i moj 35
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
n znam koliko je to sporo i prema čemu uspoređujete brzinu ali ne očekivajte čudo jer je bunker lagan a crijevo tanko i dugačko ..a ulja dosta
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,975
Crijevo je 3/8" ili 1/2", ali se sporo spušta radi viskoznog ulja i razvodnika na traktoru.
Ako je presporo, nemojte iskipati bunker potpuno, već ostavite 1/4 bunkera, pa b išlo brže.

Ono kaj je Savo spomenul može biti problem: spojnica ima kratak nos, pa se ne otvori puno. probati zamijeniti muški dio spojnice nekim boljim.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Zna i ženski zezati , najbolje je izbaciti spojnicu i direkt spojiti crijeva samo za probu.

Kod kolege godinama bunker spuštao po par minuta , nije znap šta je.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
samo da ne bi sad čovjek išo mjenjat pol traktora uz ulje i crijeva pa i razvodnik ..možda bolje da ugradi mazalice
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Netreba iči pola traktora mijenjati.
Kod nas su mnogi ugradili jače opruge na cilindre.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,975
Oficir, T35 i T40 nemaju federe na cilindrima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh