• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Imal sem isti problem i to sa kvalitetnijom muškom spojnicom izbušil sem 3 rupe uz iglu ventila spojnice i tak godinama radi . Čak je jedanput zablokiral kaj nisem mogel spustiti .
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Pa treba mu sigurno dobrih 5 min da vrati bunker. Dok spremimo silazu probacu ovo sto ste rekli. Hvala na savjetima :icon_jook:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,492
Tata je davno stavljao maticu na musku spojnicu. 6 mm ako se sjecam dobro. Onda je radilo dobro. Bitno da naide na onaj pipak.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa treba mu sigurno dobrih 5 min da vrati bunker. Dok spremimo silazu probacu ovo sto ste rekli. Hvala na savjetima :icon_jook:
5 minuta je prevše , kako su rekli probaj spojiti bez spojki , direkt

to je najmanji trošak
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Oficir, T35 i T40 nemaju federe na cilindrima.
Moj bed,a njihov promašaj.
Opeuge i mazalice su zakon...[emoji111]

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,981
Nije promašaj. T35 i T40 imaju veće bunkere i drugačije težište istih, pa se vraćaju i bez federa.
Na EKO-u se košara nije mogla bez njih okrenuti natrag pa su zato bili potrebni.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Neki put se nemože vratit ni sa federima [emoji53]

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
130
jesam uspio sam http://prntscr.com/cjgzgr
a41f76e5725c41d1bae1f93c68ce8c73.png
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
306
super..ja sam nabavio neki veliki kardan sa duplim zglobom pa sam moram tu kuku izvici maksimalno vam koliko se dalo da mogu raditi. Neznam po kakvim terenima beres, ali pripazi na pregibima dacti kardan ne udara u kuku ( ako ima kakav pregib tu uvij malo udji ukoso, da ti se kuka i karfan u vrnji ne sretnu )

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
130
super..ja sam nabavio neki veliki kardan sa duplim zglobom pa sam moram tu kuku izvici maksimalno vam koliko se dalo da mogu raditi. Neznam po kakvim terenima beres, ali pripazi na pregibima dacti kardan ne udara u kuku ( ako ima kakav pregib tu uvij malo udji ukoso, da ti se kuka i karfan u vrnji ne sretnu )

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk

ok,http://prntscr.com/cjhf70

f9ae65ee219449caacefee504a56956a.png
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
130
danas sam brao,maknuo sam onu napred svu zaštitu sa kardana da ne zapinje,poluge su stalno u zraku,ja pozicije nemam jer mi kerovi sve potrgali,danas mi se nosač otšarafio od donje vuče.:icon_eyes:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
da, hoće se ta 4 vijka odšarafiti, što drže ploču pričvršćenu za blok, stavi nešto protiv odvrtanja, elastični prsten je kod mene pomogao
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
vidis da je plastika malo ostecena, uzrok ke bio upravo onaj pregib o kojem sam ti pricao,

Da ali je kod tebe vučnik više izvučen nazad pa pregibi dolaze više do izražaja. :(y):
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
306
da, ali i njemu je izvucen ( samo ne do kraja ) pa sam ga odmah upozorio da malo na to pripazi ;)

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Danas se rastadoh sa mojim SIPom:(sweat):
Otišao je u kompenzaciju za samohodni , nadam se da će služiti novog vlasnika kao što je i mene.

Znači nisam imao nikakvih zamjerki na taj berač , meni se pokazao odlično (uz rješavanje fabričkih nedostataka) , sve moje lične potrebe je zadovoljavao bez problema , prosječno sam za ovih 5 sezana sa njime skidao po 30+ Ha po sezoni.

Od kvarova je bilo nekoliko sigurnosnih čivija , par lanaca , ležajevi prvog reduktora i jeden zupčanik u njemu , velika remenica (proklimala joj kajla) , ležaji na privodnim lancima (čim je stradao jedan zamijenjeni su svi).

Odrekao sam ga se isključivo zbog usluga , sa njime se jednostavno nemože konkurisati samohodnim beračima , čim mušteriji kažeš da mora probirati ručno oko njive tvoja priča je u 90% slučajeva završena odmah.
Nakon treće sezone (kada se pojavio samohodni u mojoj blizini) sam izgubio drastičan broj mušterija.


Nekako sam malo i tužan :s:

Ali , stigao je veliki brat , valjda i njega sredim da me služio kao ovaj malac :icon_thumright:
 

Prilozi

  • IMG00358.jpg
    IMG00358.jpg
    54.6 KB · Pregleda: 163

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a ljudi se pogospodili ,..to se u ovom kraju desilo prije 10 godina , samo su se mnogi česali kad su shvatili da nakon višerednog treba još platiti i malčer ..bilo je česanja iza uha .

evo ove je godine kolega koji ima jednoredni a bere cca 14 bunkera ozbiljno razmišljao da da pobrati višerednom i plati uslugu .
1. berač je zatrpan u štaglju i treba mu jedno popodne za ga izvuče van ,
2. pumpaj gume , podmazuj , pregeldavaj itd. s tim da kolik znam nikad nije imao ozbiljniji kvar (znači i to ga čka )
3. nema koga da odvozi kukuruz s polja
4 trošak nafte
5. neda mu se par popodneva brati ta dva reda jer su mu sve njive zarobljene
 

Najnoviji postovi

Na vrh