• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
vidi ovako, taj berač sam gledao......i on stoji na istom mjestu sigurno 2 godine, koliko ja znam, ako ne i više, pod nebom, tako da to izbjegavaj u širokom luku.......a i taj što prodaje je teški švercer, i takve izbjegavaj......nadam se da sam ti dosta rekao......

berač si trebao kupiti u 1 ili 2mj tada je bilo odličnih berača za nikakav novac......

ja ako bi i uzimao, onda bi to bio dvoredni, pa bi tjerao sa rusom......al ima dosta dobrih zmajeva za 18000kn, ako kažeš da raspolažeš sa toliko novca......


Hvala na infomaciji, sad bar znam na čemu sam, ma ići ću do njega vidjet kaj ima možda ima nešt zanimljivoga jer imam motor koji bi mu dao pod račun pa se možda nađe nešto kaj bi mi bilo iskoristivo.....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ak već uzimaš drugi traktor, zašto bez prednje vuče, pogotovo ako uzimaš berač 2 reda.......jedan red vuče i 539 bez problema.......
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Ma imam IMT 539, ali bi uzo nešto malo veće, više sam lud od traženja, gledanja, cjenkanja itd.
Sad mi je trenutno najzanimljiviji jedan zetor 6911
ja sam brao sa 6911 94.g. sa originalnom kabinom(ovaj je sav neki čudan) i to je užas, kad na večer izađeš iz traktora u ušima ti zuji da ne čuješ sam sebe, a pogotovo ako hočeš dvoredni berač traktor bez prednje vuče samo u ovako sušnim godinama a ni to nije sigurno jer kad uđeš sa prvim kotačima u grabu zadnji samo klize
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ova godina je suha, al zato prošla jesen.......taj zetor nebi 2 reda ni pomaknuo s mjesta......
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
što se tiče cijene dijelova najbolje idi na stranicu termometal-ada , od njih sam kupovao sve što mi treba , nisu skupi kvalitet zadovoljavajući
gume za komušački sto sam platio 50e od dobrog i kvalitetnog proizvodjača (provjereno)
za farbu ću da ''riknem'' oko 200e
ja pretežno sa beračom radim uslužno , sebi oberem 1-2ha i to je sve

Orginal gume u mom kraju kostaju 300km.Malo su mi te prejeftine da bi bile kvalitetne,al to ces najbolje znati kad pocnes brati.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ovaj berac je naizgled mnogo izradjen i neodrzavan.Za tebe kao pocetnika ja mislim da je to promasena investicija.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
@lisnik
nemora da znači da sve što je skupo mora biti dobro , i obratno
ovo gume sam uzeo po preporuci mnogo ljudi sa poljoinfa

danas sam sklapao berač i pukne mi jedno kućište ležaja tamo gdje je onaj dupli lančanik na pogonskoj osovini komušačkog stola , odem i kupim nov za 15e , ujedno kupim i punu kutiju kojekakvih mazalica,špentli,osigurača i još koješta

bogami sam lijepo dao para na berač , ne usuđujem se ni da saberem :blackeye

evo ga skoro je pri kraju sklapanje

dsci0379.jpg


dsci0378.jpg


sutra ostaje da se sklope još neke sitnice , ponovo prešmirgla malo i ofarba završni sloj
posle toga će da legnu i originalne naljepnice pa već može u posao :partyman:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Savo, još samo da preseliš ovaj bočni kotač, i onda bu ko pravi...
Ako te zanimaju detalji, reci...

Nego, nekak sumnjam u taj berač. Svi tvoji (rđavi) strojevi rade savršeno, o ovaj ovak lijepo pofarbani...nebi ga se usudil niti maknuti iz dvorišta, da mu ne ogrebem boju...:mrgreen::weedman:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
sada nemam više snage za premiještanje točka , detaljime zanimaju u svakom slučaju

da znaš i meni izgleda da će berač štrčati izmedju ostalih mašina , morat ću ga makar malo preradjenim uljem i prašinom posuti :rolfer: da se osjeca kao kod kuće :lol:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Budem ti ih poslal mailom.
Ovak je nekak izgledal i moj bivši T35.
Daj samo prikaži pojačanja šasije ako imaš koju sliku.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Smeta ti tam gdje su redovi uži, ili pak kad moraš iti na glavicama poprek, jer više pogazi nego kaj pobere.
Čovjek je okrenul taj kotač i smjestil ga iza freze, unutar gabarita.
 
B

Bobo

Guest
Evo i mene nakon poduze stanke...

ZJ, Kao sto znas imam tornada 40 i nikakvih problema nemam sa tockom sa strane a berem i po ravnom i po nakosom i kod ljudi koji ne znaju sastaviti prolaze da redovi budu jednako razmaknuti, pa ih suze pri sjetvi i tako... Poprijeko OBAVEZNO berem uvratine, kome se svidi a kome ne.

Kljunove rasirim malo i podignem ih od zemlje da savija stabljiku i da ju ne lomi i u nekih 10-ak prolaza njivom od 40-ak redova, iza mene se jedva nakupi kosar klipova na obadvije strane njive...

To je svima zadovoljavajuc rezultat i nitko se ne zali kao ni kad pogazim dva reza pa ih na kraju "pokupim" u suprotnom smijeru...

Brao sam i s tornadom 35 i 50 puta je okretniji od tornada 40, ali je 40-ka toliko puta komforniji stroj za rad, zbog pomicne rude, stabilnosti i hidraulicnog kljuna...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Savo, još samo da preseliš ovaj bočni kotač, i onda bu ko pravi...
Ako te zanimaju detalji, reci...:

Može li koja slika ako imaš da se vidi gdje i kako je smješten taj točak. Ja imam SIP-ov "Tornado 35" al mislim da je što se tiče tih detalja oko točka isti kao i 3500. Razlika je samo u veličini koša i još možda par nekih sitnih detalja.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
40 bolje izgleda i ima dosta prednosti,al zato i lakse pucaju nosivi dijelovi sasije.
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Pozdrav..kolega je kupio tornada 40 eol i sa njim je dobio neke cistace pa nezna sad kak se oni okrenu..zna ko?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
od čega čistače , daj kakvu sliku o čemu se radi
 

Najnoviji postovi

Na vrh