• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
savo, nisam još nikada vidio da je to netko radio.....ajd da je traktor ili kombajn, al berač......:prayer:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
mene zanima koliko mora biti razmak na sip tornado 40 beraču dolje gdje su rakete ulaz stabiljke i gore gdje ulaze klipovi tu su dvije letve meni uvjek u početku i večino u sredini se zaustave klipovi i pucaju klipovi molim pomoč hvala
Razmak letvi ti zavisi o debljini bata. Ja sam to imal podešeno na negdje oko 35...38 mm dolje i 38...40mm gore. Letve trebaju biti čim više raširene, tako da ti bolje očisti , ali opet ne toliko da bati propadaju do raketi. Za loših godina, kad su bati tanji, treba ih stisnuti.
Rakete podešavaš na ona dva šarafa bočno, tak da ti na otprilike 1/3 (do najviše polovice) dužine letve od ulaza otkida bate. To se podešava ako uzastopno bereš dva različita polja kukuruza ( s visokom i debelom stabljikom te sa nižom ili tanjom).
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
evo upustio sam se u posao kompletnog detaljno pjeskarenja berača i ponovnim farbanjem

Svaka čast :!: U veliki posao si se upustio :supris: Jesi li skoro kupio ovaj berač pa ga zato sređuješ ili ga možda namjeravaš prodavati?
Radiš li mu možda kompletan remont, mislim na gume na ventilatoru, perušaču i na transporteru?
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Razmak letvi ti zavisi o debljini bata. Ja sam to imal podešeno na negdje oko 35...38 mm dolje i 38...40mm gore. Letve trebaju biti čim više raširene, tako da ti bolje očisti , ali opet ne toliko da bati propadaju do raketi. Za loših godina, kad su bati tanji, treba ih stisnuti.
Rakete podešavaš na ona dva šarafa bočno, tak da ti na otprilike 1/3 (do najviše polovice) dužine letve od ulaza otkida bate. To se podešava ako uzastopno bereš dva različita polja kukuruza ( s visokom i debelom stabljikom te sa nižom ili tanjom).

hvala na pomoči
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Svaka čast :!: U veliki posao si se upustio :supris: Jesi li skoro kupio ovaj berač pa ga zato sređuješ ili ga možda namjeravaš prodavati?
Radiš li mu možda kompletan remont, mislim na gume na ventilatoru, perušaču i na transporteru?

skoro sam ga kupio i radim kompletan remont , svi ležajevi,gumeni dijelovi i lanci idu novi
takodje sam zamijenio nekoliko lančanika i osovinu glavnog reduktora te remenicu na tarupu i još dosta stvari
nema šanse da bih ovo radio pa da ga prodajem , ne bi bilo nikakve računice

iskreno ovo je mnogo veći posao nego što sam očekivao ali nema nazad :blackeye
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
tacno tako savo ovo je veliki poso i nema nazad,kad je bal nek je bal,.ljudski odradjenjo,.svaka cast
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
U pravu si, nebi se isplatilo to tako temeljito raditi da ga prodaješ, to je veliki posao a i veliko ulaganje! Smije li se znati koliko su te koštali dijelovi s obzirom da mijenjaš puno toga?
Puno posala, puno truda i puno ulaganja al isplati se, na kraju ćeš imati gotovo nov berač, pouzdan u radu na koji narednih nekoliko godina ne treba ulagati ništa osim masti, ulja i remenja za frezu. Koliko inače bereš kukuruza, planiraš li u zaradu s njim ili samo sebi?
Još jednom svaka čast za trud, odličan posao!! :partyman:
Daj stavi još slika da vidimo kako teku radovi i dokle ste stigli.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
što se tiče cijene dijelova najbolje idi na stranicu termometal-ada , od njih sam kupovao sve što mi treba , nisu skupi kvalitet zadovoljavajući
gume za komušački sto sam platio 50e od dobrog i kvalitetnog proizvodjača (provjereno)
za farbu ću da ''riknem'' oko 200e
ja pretežno sa beračom radim uslužno , sebi oberem 1-2ha i to je sve

EDIT
evo nabačen prvi sloj završne
image002cn.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Ljudi pozz, trebao bi pomoć, spremam se kupiti berač, a kako nemam previše novaca na raspolaganju gledam svašta zasad, vidim po postovima da vas ima puno iskusnih po tom pitanju pa bih vas zamolio par savjeta što kupiti do 2500 €, ja sam npr naišao na zmajev dvoredni berač malo lošije limarije, ali vlasnik tog berača me uvjerava (naravno) da je mehanički odličan, zna li ko kakve su boljke na njima i dal ga se uopce isplati kupovat evo link (i da se razumijemo berač kupujem isključivo radi uslužne djelatnosti svojeg kukuruza imam cca 2ha)


http://m.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/zmajev-berac-2-reda-prodajem-ili-mjenjam-oglas-1812776


unaprijed hvala!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
kasno je da uzimaš berač koji treba sredjivati , čisto sumnjam da ćeš ga spremiti kvalitetno za sezonu , jer uslužno ako ideš onda berač mora biti pouzdan , nekoliko kvarova na njivi i mušterije počinju da te izbjegavaju

realno ovaj i nije mnogo para ali berač se nemože nikako pripremiti za ovo kratko vrijeme do branja , bar ne nepoznat berač jer ga kupuješ , da je tvoj od prošle sezone pa da odmah ideš na kvarove i održavanje onda OK , ovako ne mislim da je to pametan potez
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
kasno je da uzimaš berač koji treba sredjivati , čisto sumnjam da ćeš ga spremiti kvalitetno za sezonu , jer uslužno ako ideš onda berač mora biti pouzdan , nekoliko kvarova na njivi i mušterije počinju da te izbjegavaju

realno ovaj i nije mnogo para ali berač se nemože nikako pripremiti za ovo kratko vrijeme do branja , bar ne nepoznat berač jer ga kupuješ , da je tvoj od prošle sezone pa da odmah ideš na kvarove i održavanje onda OK , ovako ne mislim da je to pametan potez


dobro s tim se slažem u potpunosti, a dal znaš kakvi su ti zmajevi berači...ima svakakvih mišljenja o njima...kakvo je stanje s nabavom diijelova...ako bi ga sad uzeo onda bi prvu godinu pobrao samo sebi pa bi vidio koje su mu slabe točke i znao bi za sljedeću sezonu kaj treba slagat, ali ako je na tržištu teško naći dijelove onda mi se bolje isplati kupiti sip-a ili torpeda za kojih 1000 € više
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
:supris: s obzirom gdje stanuješ,,,,, bolje uzet sip-a jer ima obilje dijelova,,,, za zmaja teže,,, samo je sip-ov nježniji,,, ali to su nijanse.
Dođi vidi moj sip 3500,,,, jednostavno da nemreš vjrovat 8)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
ja sam imao prvo zmaja 211 , radio je kako-tako , imao sam problema sa time što je često krivio osovinu elevatora , taj kvar nisam uspio riješiti iako sam zamijenio skoro pola berača , na kraju sam ga prodao i kupio dvoredni zmaj 221
e tu sam tek pogriješio , berač je bio u jako lošem stanju i imao je mnogo loših osobina a najveća od njih je preveliki gabariti za moje podneblje i to što su nije imao hidraulično podizanje kljunova , uglavnom moj totalni promašaj :oops:

e jedva sam se otarasio tog berača i sada sam uzeo EKO 3500 u solidnom stanju , uradio sam mu kompletan remont iako je i kao takav mogao ići u sezonu ali sam uradio iz preventivnih razloga

kod mene je manje dijelova za sip , više je za zmaja ali mene to ne plaši jer ako ga pripremiš dobro dijelovi ti ni ne trebaju , mogu van sezone da ga opet sredim za sledeću , nabavljam dijelove u Rumi

i još jednu stvar nisi rekao , koji traktor imaš ? sa kojim bi vukao berač
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
:shock: nezna ni sam,,,,, valjda kupuje i traktor :mrgreen:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ma šta 15 dana,,,,, ja jučer brao ,,,slikano al me hebe mob neće prebacit slike,,,,, ide odlično,,, malo mjestimično zeza zelena stabljika ak je visoka, al idem sporije i prolazi.
Berač ti je zvijer,:supz: podizni kljun brže brenje, veći protok klipa.
Slobodno te pitam jel ima možda ventilator za komušinu ?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ma šta 15 dana,,,,, ja jučer brao ,,,slikano al me hebe mob neće prebacit slike,,,,, ide odlično,,, malo mjestimično zeza zelena stabljika ak je visoka, al idem sporije i prolazi.
Berač ti je zvijer,:supz: podizni kljun brže brenje, veći protok klipa.
Slobodno te pitam jel ima možda ventilator za komušinu ?

ne nemam ovo je stariji model 1997.godina pa neznam kod mene su jos zelene stabljike dosta!
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
ne nemam ovo je stariji model 1997.godina pa neznam kod mene su jos zelene stabljike dosta!


Ti si možda kasnije sadio ,,,,,,,,,,, ja sadio (01.05) a i sorta je rana (288) 8)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ljudi pozz, trebao bi pomoć, spremam se kupiti berač, a kako nemam previše novaca na raspolaganju gledam svašta zasad, vidim po postovima da vas ima puno iskusnih po tom pitanju pa bih vas zamolio par savjeta što kupiti do 2500 €, ja sam npr naišao na zmajev dvoredni berač malo lošije limarije, ali vlasnik tog berača me uvjerava (naravno) da je mehanički odličan, zna li ko kakve su boljke na njima i dal ga se uopce isplati kupovat evo link (i da se razumijemo berač kupujem isključivo radi uslužne djelatnosti svojeg kukuruza imam cca 2ha)


http://m.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/zmajev-berac-2-reda-prodajem-ili-mjenjam-oglas-1812776


unaprijed hvala!!!



vidi ovako, taj berač sam gledao......i on stoji na istom mjestu sigurno 2 godine, koliko ja znam, ako ne i više, pod nebom, tako da to izbjegavaj u širokom luku.......a i taj što prodaje je teški švercer, i takve izbjegavaj......nadam se da sam ti dosta rekao......

berač si trebao kupiti u 1 ili 2mj tada je bilo odličnih berača za nikakav novac......

ja ako bi i uzimao, onda bi to bio dvoredni, pa bi tjerao sa rusom......al ima dosta dobrih zmajeva za 18000kn, ako kažeš da raspolažeš sa toliko novca......
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
ja sam imao prvo zmaja 211 , radio je kako-tako , imao sam problema sa time što je često krivio osovinu elevatora , taj kvar nisam uspio riješiti iako sam zamijenio skoro pola berača , na kraju sam ga prodao i kupio dvoredni zmaj 221
e tu sam tek pogriješio , berač je bio u jako lošem stanju i imao je mnogo loših osobina a najveća od njih je preveliki gabariti za moje podneblje i to što su nije imao hidraulično podizanje kljunova , uglavnom moj totalni promašaj :oops:

e jedva sam se otarasio tog berača i sada sam uzeo EKO 3500 u solidnom stanju , uradio sam mu kompletan remont iako je i kao takav mogao ići u sezonu ali sam uradio iz preventivnih razloga

kod mene je manje dijelova za sip , više je za zmaja ali mene to ne plaši jer ako ga pripremiš dobro dijelovi ti ni ne trebaju , mogu van sezone da ga opet sredim za sledeću , nabavljam dijelove u Rumi

i još jednu stvar nisi rekao , koji traktor imaš ? sa kojim bi vukao berač

Ma imam IMT 539, ali bi uzo nešto malo veće, više sam lud od traženja, gledanja, cjenkanja itd.
Sad mi je trenutno najzanimljiviji jedan zetor 6911 to ću ić pogledat ovih dana evo linka.....

http://m.njuskalo.hr/traktori/zetor-6911-oglas-3377615
 

Najnoviji postovi

Na vrh