• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
do sada sam imao zmaja jednorednog 211 koji je bio nošeni pa je prepraavljen na normalni vučeni sa bunkerom , najveći dnevni učinak sa njime mi je bio 2.5ha , ali to je najviše
obično je bilo kvarova jer je bio u lošem stanju i jako star

posle toga sam imao isto zmaja 221 na kojem sam se totalno zeznuo , bio je u strašno lošem stanju i jedva sam ga se otarasio , samo sam probao da berem sa njime i napustio sam odmah prvu njivu
on je isto bio onaj bez bunkera pa mu je neko dogradio bunker i to je veoma loše uradio , kljunovi se ne podižu pa je to ogroman nedostatak

nisu ni dvoredni tako bajni jer sam ja brao sa koleginim (član rashoug) 224 koji je u jako dobrom stanju i nije od duplo brži od jednorednog
dok recimo gledao sam čovjeka koji sa 216S bukvalno leti po nivi , IMT558 u prvoj brzohodnoj i pun gas , ALI već je berač sav rasturen , kupio ga novog i tako jerao 2-3 sezone i berač je u jako lošem stanju
sa beračom ne treba žuriti , treba polako jer dva-tri dana brzog gonjenja naprave kvar koji popravljaš pola dana i opet dodješ na isto :finga:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sa 533/539 sam vidio da beru u 2 ili 3 sporohodnoj.....sa 1900 obrtaja.....a prva je prebrza, i čovjek mi priča, kako mu baš fali brzina između 2 i 3 brzine, ovisno o godini.......i davno prije je imao ursusa C 360, i kaže da je bolji od 539 u branju.....bolji raspored brzina......


znači taj 2 KM i taj njegov nasljednik 221 nisu baš dobri koliko sam vidio da ih hvale.....



a oni odžački berači kažu da nisu loši, jer dosta čisto beru, a na prvi pogled dosta masivno djeluju......njega sam vidio samo na slikama, u mom kraju svi imaju SIP
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
pa ja razmisljam uzeti sip tornado 40 ali malo su mi preskupi pa se sad orjentiram na 35-cu da li ona ima puno manji bunker od sip -a 40?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
T40 ima jednaki bunker kak i T35, 1,8m3.
T40 je malo brži u radu, jer možeš hidraulički podizati kljunove.
Mi smo imali T35, i on ti je okretniji i kraći od T40. Pri Vama u ravnici to nije presudno, dok je nama na bregima bilo.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
da ne dodje do zabune , K2 i 221 nisu ni slično konstrukcijski
K2 ima valjke na beraćem stolu , kao u BURGONA , i zato je jako hvaljen jer skoro cijeli posao komušanja obavi već na beraćem stolu

dok 221 ima klasične otkidačke ploče kao i većina berača
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
T40 ima jednaki bunker kak i T35, 1,8m3.
T40 je malo brži u radu, jer možeš hidraulički podizati kljunove.
Mi smo imali T35, i on ti je okretniji i kraći od T40. Pri Vama u ravnici to nije presudno, dok je nama na bregima bilo.

ali da li je isto t35 i onaj eko 3500 da li je to isti berac???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
ali da li je isto t35 i onaj eko 3500 da li je to isti berac???
Mehanički su ti isti KK25, KK30 EKO3500 i T35.
KK ti nemaju teleskopsko kipanje bunkera, pa nemogu u visoku prikolicu i imaju preuske kotače.
EKO ti ima lijevi kotač 10/75-12, pa ne tone toliko, no mana mu je (pre)mali bunker.
T35 ti je najbolja serija te klase berača, s modificiranim teleskopom i oblikom (naravno i zapreminom) bunkera. Nećeš se pokajati ako ga kupiš.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
da ne dodje do zabune , K2 i 221 nisu ni slično konstrukcijski
K2 ima valjke na beraćem stolu , kao u BURGONA , i zato je jako hvaljen jer skoro cijeli posao komušanja obavi već na beraćem stolu

dok 221 ima klasične otkidačke ploče kao i većina berača



221 sam vidio u prolazu 20km od mene, i slični su mi naizgled, nisam ulazio u detalje.....samo sam vidio da ima puhalnik, kao 223.......

znači K2 je onda bolji od 221......

kakav je sipov KK30???? taj što se prodao za 900€ sada vidim u oglasniku da mu je cjena oko 1700€......zanimljivo



što mislite o ovom beraču:

http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva...ktorski-zmaj-2-reda-ili-mjenjam-oglas-1288089
 
Posljednje uređivanje:

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Mehanički su ti isti KK25, KK30 EKO3500 i T35.
KK ti nemaju teleskopsko kipanje bunkera, pa nemogu u visoku prikolicu i imaju preuske kotače.
EKO ti ima lijevi kotač 10/75-12, pa ne tone toliko, no mana mu je (pre)mali bunker.
T35 ti je najbolja serija te klase berača, s modificiranim teleskopom i oblikom (naravno i zapreminom) bunkera. Nećeš se pokajati ako ga kupiš.

a kakav ima kotac taj tornado 35? ZNaci prepoznat cu ga po bunkeru ima veliki bunker vislje mu se dize bunker,ali nema podizanje raketa .
Mene samo zanima kako da prepoznam tornado 35 od eko 3500
 
Posljednje uređivanje:

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
mene zanima koliko mora biti razmak na sip tornado 40 beraču dolje gdje su rakete ulaz stabiljke i gore gdje ulaze klipovi tu su dvije letve meni uvjek u početku i večino u sredini se zaustave klipovi i pucaju klipovi molim pomoč hvala
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Razmak treba biti najmanji koliko je moguce.to ovisi o debljini stabljike.Izmjeris par stabljika kukuruza i najdes neku srednju mjeru.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
evo upustio sam se u posao kompletnog detaljno pjeskarenja berača i ponovnim farbanjem

dsci0362h.jpg


dsci0361y.jpg


dsci0363d.jpg
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
ovaj sto pjeskari ce brzo da oboli ako ovako nastavi da radi,
e ovo je poso kad se sve opjeskari pa farbanje,.kolko ce da kosta pjeskarenje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
ovaj sto pjeskari ce brzo da oboli ako ovako nastavi da radi,
e ovo je poso kad se sve opjeskari pa farbanje,.kolko ce da kosta pjeskarenje

ovome nemožeš nikako natjerati u glavu da mora bolje da se štiti , stalno ga terorišem kritikama ali ne vrijedi

pjeskarenje će da me košta onoliko koliko košta pijesak i nafta , pjeskara je od moga druga a ja mu pomogao da je napravi , tako da njegovu uslugu ne plaćam
s svakom slučaju teško da bi se isplatilo da plaćam uslugu ovako detaljnog pjeskarenja i farbanja , evo pjeskarimo drugi dan , ima mali milion ćoškova pa je nezgodno :mad:
 

Najnoviji postovi

Na vrh