• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

S

skokan

Guest
Današnja berba

Je, teško se izvlači cijev iz vilice (na kardanu) ;)

Nevalja ga farbati sastavljenog. Mi smo ga farbali po dijelovima, a onda izgleda bolje nek' novi.

krivi link si stavio, stavi direkt link, ovo šta si stavio vrijedi samo za youtube filmiće
Mrki88
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

skokan

Guest
Hvala na pomoći, a pokušavam se snaći. Nadam se da će biti bolje.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Mare? O, pa ja ju jako dugo poznam... a zglob sam kupil još dok je bila dete...(i delala u Herbiju).
Slobodno ju pozdravi. :) Ja ti se nebum mešal v posel ;)

negda si i ti bil dete, te si pozabil !?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
negda si i ti bil dete, te si pozabil !?
Pa još sam i sad (i mama i tata su mi, fala Bogu, živi).
Čuj, ne zafrkavaj, da nebuš Muhaničaru stal na put (i ti si ju sigurno videl dok smo kupovali one bolcne pri Ferenčaka) :D:rolfer::rolfer:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Pa još sam i sad (i mama i tata su mi, fala Bogu, živi).
Čuj, ne zafrkavaj, da nebuš Muhaničaru stal na put (i ti si ju sigurno videl dok smo kupovali one bolcne pri Ferenčaka) :D:rolfer::rolfer:

čuj vi ste već pri ljeta, tak da. mislim da njoj treba novi stroj.. ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
čuj vi ste već pri ljeta, tak da. mislim da njoj treba novi stroj.. ;)
nisam zgodan al sam svrsishodan :rolfer:
zbalijaneseri_b3cab.gif
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
čuj vi ste već pri ljeta, tak da. mislim da njoj treba novi stroj.. ;)
Ma ne novi stroj, samo novi bolcni ;) :rolfer::rolfer::rolfer:
 
B

Bobo

Guest
Puknuti, samo da znas, danas sam te se sjetio kad sam kukuruze brao i snimio sam mobitelom koliko se kardan s duplim zglobom da "slomiti" u radu, ali nije dobro ispalo. suta berem dalje, pa cu te se sjetiti i snimiti digitalcem ;)

meni je danas prvi puta u zivotu da sam radio nesto konkretno s tim kardanom i mogu vam reci da je to ZAKON svih ikad zakona koji postoje. vise berac bez takvog kardana ne bih imao. Vrijedi svake ulozene kune.
 
B

BAGERISTA

Guest
Puknuti, samo da znas, danas sam te se sjetio kad sam kukuruze brao i snimio sam mobitelom koliko se kardan s duplim zglobom da "slomiti" u radu, ali nije dobro ispalo. suta berem dalje, pa cu te se sjetiti i snimiti digitalcem ;)

meni je danas prvi puta u zivotu da sam radio nesto konkretno s tim kardanom i mogu vam reci da je to ZAKON svih ikad zakona koji postoje. vise berac bez takvog kardana ne bih imao. Vrijedi svake ulozene kune.

ja sam ga dobio sa balirkom,,,i mogu reč da je kardan vrhunski napravljen,,,,,,,imao sam problema malo na početku,,jer mi je klin imao dosta visoko napravljen držač za ga vadit,,,pa mi je jednom kardan bacilo van iz centra,,,odnosno zglob ima centralnu jabučicu moja ga drži uvijek u centru..........

Ali ko nema takav kardan,a ima bilo koji stroj koji se zakreče odnosno vuče,,preporučujem ga toplo...........:p:p:p
 
B

Bobo

Guest
gle, prikolicu za stajnjak kopcam na gornju poteznicu koja je malo duza, tj viri van skoro kao i klateca poteznica donja, tu stavljam obican "direktni" kardan i nikad s njim problema nisam imao, jer nemas nogdje u radu potrebe naglo skretati s "djubretarom" posto ona siroko baca, pa pravim manji luk pri okretanju i sve 5. vuceni malcer kopcam na donju poteznicu koju izvucem do kraja. tad dobijem mjesto skretanja tocno na pola tog direktnog kardana i obadva zgloba se malo jako "lome" prilikom skretanja, a motam ga u radu koliko 549 moze i nikakvih problema nemam ni tu.

jedino berac me mucio, jer sam prosle i pretprosle godine u branju koristio daj moj direktni kardan i prilikom ulaska u novi red, iskljucuj, nanisani red, ispravi traktor ukljucuj... pa da poludis. ovaj kardan ukljucim i dok se bunker ne napuni ne iskljucujem, samo se vrtim, manje uvratine mi trebaju za branje, nego s obicnim kardanom, a prilikom skretanja berac i kardan rade super mirno, kao da je to CV zglob. Ma, nesto savrseno...
 
B

BAGERISTA

Guest
U pravu si,,,za prikolicu od gnjoja znam,,,ja moju izbacam sa kardanom od stare kosačice,,,,i nikad problema,,jedino bi htijlo imat kvačilo,,jer nedaj bože da se nađe kamen ili nešto ode kardan sigurno...

A za strojeve koje ja koristim nikad više preša bez njega,,ima sam prešus običnim i kako kažeš,,,moraš isključit,,,ima onih kojih ne brine to,,,ali ja nemam srca da čujem da drobi,,,ali da valja svaku kunu valja.....:D
 
B

Bobo

Guest
kolega, na djubretaru kvacilo, ne znam koliko bi to kod mene dugo bilo u funkciji, jer bi u drugoj turi isao kuci povariti sklopku da bude fiksna. ove godine tovario gnoj bagerom i jako ga kasika stisne i stlaci, traktor bome osjeti tako tovaren gnoj. proslih godina tovario s utovarivacem traktorskim, ali korpa za repu prilagodjena utovaru stajnjaka, ista stvar, samo jos cak i malo jace moze stisnuti gnoj. sigurnosni vijci samo frcaju, a kardan s kvacilom tu nema sto traziti, stalno bi preskakao...

rucno kad se tovari ili s vilama za gnoj koje su "rijetke" i ne stisnnu stajnjak toliko, to je dobra stvar, ali u mom slucaju mislim da kardan s kvacilom tu nema sto traziti.

Da se vratimo na temu: denas prilikom okretanja kod covjeka u basci, nehotice stisnem kvacilo i u drugi stupanj (ne znam sto mi bilo) i idem krenuti u naprijed, malo naglije pustim pedalu, a kardan samo presklace, ne moze "uhvatiti", stisnem pedalu, malo lakse ju otpustim, berac se zaleti, sve 5 ;) a nisam u pocetku htio kardan s kvacilom, dupli zglob mi je sasvim dovoljan, ali sam na onaj obican kardan staviti kvacilo a normalan zglob staviti na ovaj kardan koji koristim na beracu, ali ja nisam isao premjeriti zglobove i ne pasu krizevi s jednog na drugi, jer je ovaj obicni kardan "za broj" veci... sad imam kvacilo na kardanu koje ne mogu iskoristiti... grrr. sve mislim da cu mjenjati ovaj moj kardan za isti takav, samo CERJAK i da napravim kako sam odmah ispocetka i zamislio...
 
B

BAGERISTA

Guest
E sad,,,vidiš,,nisam probao,da bi znao da kvačilo nebi držalo,ali nezaboravimo da ima i raznih vrsta kvačila,,,i po snazi i po samoj veličini,,koji se stavljaju na strojeve ovisi o njihovoj namijeni......:scratch:scratch

Dat ču primjer ,samoutovarne koja je kad je seno bilo malo manje suho i imala noževe gore po meni dosta teško vrtila,,,pogotovo kod kraja di je bila skoro puna..

Drugo je imt-ova freza koja je na original kardanu imala kvačilo,,,a promijer samog kardana i kvačila,,bome si imao šta vidit......

E sad ja kad sam bio u dučanu,,,di se prodaje poljooprema,,ima svega da kažem raznoraznih kardana,,,po snazi i namijeni,,,s kvačilima i bez njih,,pa sad ko voli nek izvoli............

A uvezi krcanja ,krcam i ja s mojim strojem (fermec860)i bogami kad ga nakrcaš netreba pritiskat,,dovoljna je sama njegova težina,,,ali za kvačilo govorim baš iz razloga jer ga je meni usukalo(kardan)pa ču ove godine posudit od prijatelja ako ne bude dug,,,i probat.........
 
B

Bobo

Guest
naravno da postoji vise vrsta kvacila i vise "jacina istih" za fresu ide kvacilo s lamelom koja je "napregnuta" oprugama... to kad se potrosi, jako je tesko ustelati da radi kako treba. a ovo kvacilo, o kojem pricamo je u biti sigurnosna sklopka i njezin otpor ovisi o broju kuglica unutra 3, 6, 9 komada... osjetljivost ove skolopke takodjer ovisi i koliko dobro je podmazana, ako ju natrpas mascu, radit ce kako je i zamisljena, a ako ne podmazujes s vremenom ce se ukljucivati na sve vecem momentu, dok na kraju ne "zariba"...
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Probao sam brati sa svojim EKO 3500 i dosta mi loše čisti, kukuruz je bc 462,bil je malo sitniji klip pa je možda i to razlog.
Kupio sam gumu sa platnom 8 mm dedljine i izrezao nove potiskivaće malo duže od starih, danas ih izmjenio a sutra sljedi proba.

Izrada gumenih potiskivača

slika172.jpg


slika173.jpg


Sad me več ulovio mrak

slika174.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Danas brao kukuruz ali se čiščenje nije puno poboljšalo sa novim potiskivačima.
Sretnem jednog znanca koji ima sipov berač 16 godina i pita me imam li "ščepce" na metalnim komušačima i veli stavi ih bude bolje.
Kupljeno, kad isprobam javim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh