• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Kad sam dopelal berača doma ovak je izgledal:

slika144.jpg


slika145l.jpg


slika146.jpg


slika147.jpg
 
K

kristijan

Guest
bok dečki.novi sam na forumu,al da se uključim u razglabanje teme.Usput i meni na 40 isto ide u bunker puno kukuruzovine bez obzira dal bilo jutro,podne il večer
 
B

BAGERISTA

Guest
Kad sam dopelal berača doma ovak je izgledal:

slika144.jpg


slika145l.jpg


slika146.jpg


slika147.jpg

Stroj ljepo izgleda,,,nije polupan nači neko je gledao malo,,,a ne samo tijerao,pa nek radi kako oče.i to mi je prvo zapažanje,,,tako da bi i ostalo moglo bit uredu..
Nek te dugo služi,,i da ti bude ljepo brao...:mrgreen:
Vijerujen da češ ga s vremenom i uredit,,kako si i sam reko...
 
S

skokan

Guest
Pozdrav Pele, ovdje Skokan, još jedan novi član. Zanima me isto kako bi mogo poboljšati branje kukuruza tj. da ima manje šuške i onog otpada tj. lista. imam sipov 40, u radu sam zadovoljan s njim s tim da nebi bilo loše da čistije bere. Usput vučem ga sa 539 i nemam nikakvih problema sa te strane premda sam čitao tu na forumu da 539 nepreporučuju za 40-tku.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Pozdrav Pele, ovdje Skokan, još jedan novi član. Zanima me isto kako bi mogo poboljšati branje kukuruza tj. da ima manje šuške i onog otpada tj. lista. imam sipov 40, u radu sam zadovoljan s njim s tim da nebi bilo loše da čistije bere. Usput vučem ga sa 539 i nemam nikakvih problema sa te strane premda sam čitao tu na forumu da 539 nepreporučuju za 40-tku.

Pozzzz ajd ovak idi pod temu "O nama" napiši nešto o sebi, odakle si, šta imaš od strojeva, ak kužiš nabaci koju fotku, vidim da si novi to nem beda nek si nam dobrodošel. Sip 40 hmmm neznam kakve on ima guljače jel ima metalne čupače mislim oni što načimaju ljusku ak je klip zatvoren, neznam dal mu se štelaju valjci tj razmak između gumica valjaka, ja imam 35-icu tak da nisam baš upoznat kak ti funkcionira tvoj 40. Da li ti odvaja ljusku od klipa? Da li ti idu komadi stabljike u benker?
 
D

denigb

Guest
Evo jednog iz Međimurja. Okolica Čakovca, 87.god za 17000 Kn.

p9271974.jpg


p9271975.jpg


Malo iz Sv. Ivana Zeline:
Tornado 35, 1990 god, 3000eura

slika130.jpg


slika128.jpg



Eko 3500 ,1989 god,3000 eura

slika134.jpg


slika133.jpg



Eko 3500, 1980 god, 16500 kn

slika135.jpg


slika136.jpg

jel znas dal su ti svi prodani il ima jos koji da se prodaje
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Mrk kakvi su guljači, jel šasija varena, a getriba ?

Kaj se tiče guljača,zupčanika,lanaca ,španera...sve izgleda nepoderano ,veli gazda da je više stajal nego radil, jedini problem je kaj je zadnje vrijeme bil vani,pa je izbljedila boja i malo pohrđal.Varen nije nigdje, dok se pusti u rad radi tiho kak bude pod opterečenjem bude se vidlo.

JEDNA MOLBA ,TKO IMA UPUTSTVO ZA EKO 3500,neka mi izvadi šemu podmazivanja i promjenu ulja u getribi.Uputstvo je gazda izgubil.

Danas je bilo skidanje zaštita i generalno pranje:

slika149.jpg


slika150i.jpg


slika151.jpg


slika153.jpg


slika155.jpg


slika156.jpg



"BAGERISTA" hvala na čestitci ,več polako popravljam nedostatke,bit će on dobar kad se sve pregleda i popravi.


"denigb", Svi ovi beraći su u prodaji ,ako je za kupiti, to su prva dva eko 3500 i tornado 35 u solidnom su stanju. druga dva po mom su preskupi u odnosu u kakvom su stanju tj. dotjerani su za prodaju. Znam ti za jednoga u Međimurju kao novi eko 3500,2002godina i cijena 3000 eura.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Mrk, dobro to izgleda. Jedino je šteta kaj nisi kupil T35 (u takvom stanju).
Nabavi trake s platnom 8mm debljine od transportera i napravi nove gurače klipova. Samo, napravi ih na srednjem i zadnjem 15mm duže od originala, a na prvom redu mogu biti 10mm duže. Budeš videl koliko se poboljša čišćenje na valjcima.
Otpusti one šarafe ispod koji drže kućišta valjaka i malo stisni dva i dva nasuprotna valjka. Pogonski valjak ne diraj. Ostavi lufta nekih 0,5mm između metalnih dijelova.

Podmazivanje... sve mazalice koje nađeš, pogotovo ove na kliznim ležajima natezača lanaca (jedan na pogonskom 1" lancu prije kutije pogona valjaka, dva na pogonu valjaka, vide ti se na slikama), lančane spojnice pogona, kućišta lagera freze, glavčine kotača (preporučam ti da ih skineš, opereš i doooobro napuniš mašću, jer to nitko nije nikad napravil, a često su ti kotači u vodi). Nemoj zaboraviti gornji lančanik na elevatoru (za to trebaš elevator tak okrenuti da ti je mazalica dostupna prema gore).
Također namaži i spojnicu pogona valjka (ovo gdje je štift) tovotnom masti. Nemoj zaboraviti namazati kardan (cijev i križeve). Imaš li kardan s dvostrukim zglobom na strani traktora?
Lance maži Lancolom, jer ostaju jako dugo masni ;)
 
Posljednje uređivanje:

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Koliko se sa slika vidi berač je očuvan.Promeni gume na komušačkom valjku,vidi se da je na izlazu potrošena pa će tu da zaustavlja klipove.
Ovaj link sa uputstvom i katalogom sam već postavio pa ga skini i tu ima šema podmazivanja.
http://www.megaupload.com/?d=6EK74GHP
 
B

BAGERISTA

Guest
Kaj se tiče guljača,zupčanika,lanaca ,španera...sve izgleda nepoderano ,veli gazda da je više stajal nego radil, jedini problem je kaj je zadnje vrijeme bil vani,pa je izbljedila boja i malo pohrđal.Varen nije nigdje, dok se pusti u rad radi tiho kak bude pod opterečenjem bude se vidlo.

JEDNA MOLBA ,TKO IMA UPUTSTVO ZA EKO 3500,neka mi izvadi šemu podmazivanja i promjenu ulja u getribi.Uputstvo je gazda izgubil.

Danas je bilo skidanje zaštita i generalno pranje:

slika149.jpg


slika150i.jpg


slika151.jpg


slika153.jpg


slika155.jpg


slika156.jpg



"BAGERISTA" hvala na čestitci ,več polako popravljam nedostatke,bit će on dobar kad se sve pregleda i popravi.


"denigb", Svi ovi beraći su u prodaji ,ako je za kupiti, to su prva dva eko 3500 i tornado 35 u solidnom su stanju. druga dva po mom su preskupi u odnosu u kakvom su stanju tj. dotjerani su za prodaju. Znam ti za jednoga u Međimurju kao novi eko 3500,2002godina i cijena 3000 eura.


Stanje po ovom šta se vidi više nego odlično,,,samo ti njega podmaži,,,i napravi kako su neki rekli,i ima da ide bez greške..........vidi se da nije nigdje povijan ili varen,,,barem na ovim slikama:):)
 
T

tesbojan

Guest
Bravo

Ovo ste sve lepo objasnili za podmazivanje za EKO 3500.Jos bih dodao da u reduktore dobro ide i SAE 90 mazivo vrlo lepo maze i bas nisam imao nikakvih kvarova za sve ove godine a radim sa EKO vec puno godina.Hvala vam za ovo sa LLANCOLOM nisam razmisljao o tome!Prava stvar!
 
B

BAGERISTA

Guest
Taj "lancol",,ulje,,je isto koje se koristi za motorne pile,,podmazivanje lanca i mača..??????8)
 
S

skokan

Guest
Za lancol nisam ni ja znao, a mislim da bi to moglo biti dobro, ja sam do sada podmazivao sa lance sa rabjenim uljem.
 
B

BAGERISTA

Guest
Za lancol nisam ni ja znao, a mislim da bi to moglo biti dobro, ja sam do sada podmazivao sa lance sa rabjenim uljem.

Isto ko i ja,,,ali čini mi se da bi ovo moglo više radit(duže trajat)tako da bi ovo moglo duže radit,,,jer se ulje više nateže i izdržava temeperaturu veču..
 
S

skokan

Guest
Taj "lancol",,ulje,,je isto koje se koristi za motorne pile,,podmazivanje lanca i mača..??????8)

Ispravak, ako je to bilo pitanje je da, lancol se koristi za podmazivanje lanca na motornim pilama.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ispravak, ako je to bilo pitanje je da, lancol se koristi za podmazivanje lanca na motornim pilama.

Da na to sam i mislio,,,pa ima još tih ulja,,ja ne koristim lancol,,uzimam drugu vrstu,,ali svojstva su ista...

Mogu reč da je ovo prava stvar,,jer je po meni trajnije na lancu,,,samo treba pratit koliko jer da lanac ne ostane suh,kod mene se nije štedilo na tim stvarima,,,zato su lanci i lančanici bili na kombajnu i ostalim strojevima od velike trajnosti a sati rada su imali ni sam nezna broja.......8)
 

Najnoviji postovi

Na vrh