• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

S

skokan

Guest
Da na to sam i mislio,,,pa ima još tih ulja,,ja ne koristim lancol,,uzimam drugu vrstu,,ali svojstva su ista...

Mogu reč da je ovo prava stvar,,jer je po meni trajnije na lancu,,,samo treba pratit koliko jer da lanac ne ostane suh,kod mene se nije štedilo na tim stvarima,,,zato su lanci i lančanici bili na kombajnu i ostalim strojevima od velike trajnosti a sati rada su imali ni sam nezna broja.......8)

Da sigurno što se tiče ulja lancola moralo bi definitivno biti puno bolje. Malo sam luto po forumu, vidim da si mi odgovorio na moje slike, da sve u crvenom, ali mogu ti reći da sam zadovoljan sa tom kombinacijom pogotovo sada kad je gorivo ovako skupo, a ferac malo troši.
 
B

BAGERISTA

Guest
Da sigurno što se tiče ulja lancola moralo bi definitivno biti puno bolje. Malo sam luto po forumu, vidim da si mi odgovorio na moje slike, da sve u crvenom, ali mogu ti reći da sam zadovoljan sa tom kombinacijom pogotovo sada kad je gorivo ovako skupo, a ferac malo troši.


Siguran sam i ja ga imam,,,traktor,,i mogu reč od kad sam napravija prije 4 godine generalno sve,,,ali sve,prezadovoljan s njim,,imam i 560 ali kao za okretnost,ekonomičnost i skoro u svim karakteristikama je po meni puno bolji i traktor kako se kaže pogođen.
U današnje vrijeme,,je teško ič u neke veče investicije,,a na kraju kad se bude moglo,,onda jedan mali s duplom vučom od nekih 55-60 konja i gas,,,ali 39-tka ostaje i dalje8)8):rolfer:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Ovo ste sve lepo objasnili za podmazivanje za EKO 3500.Jos bih dodao da u reduktore dobro ide i SAE 90 mazivo vrlo lepo maze i bas nisam imao nikakvih kvarova za sve ove godine a radim sa EKO vec puno godina.Hvala vam za ovo sa LLANCOLOM nisam razmisljao o tome!Prava stvar!
Mali ispravak: U pogonsku kutiju raketa ide Viskoma R0 tekuća mast, a nikako Hipenol. Također, Viskoma R0 ide i u ova dva ostala reduktora.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
...
Ovaj link sa uputstvom i katalogom sam već postavio pa ga skini i tu ima šema podmazivanja.
Fale ti naslovna (prva), zadnja i 38 stranica. Nabavi i njih pa mi ih pošalji da sredim te tvoje upute, tak da se mogu dvostrano printati ;)
Slike sam već malo obradil, a samo mi još ove fale.
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Danas sam dao urediti cilindre-promjena gumica i brisača,te izrada novih crijeva za kipanje kukuruza-680,00kn.
U sistemu hidraulike je bilo 1/3 voda ???
Nego nemogu otvoriti shemu podmazivanja-kako?

Kad je opran sad još ljepše izgleda:

slika158p.jpg


slika160.jpg


slika161w.jpg


slika162.jpg


"ZJ" gledal sam ja i tornado 35 ali nisam naletio da je u solidnom stanju, pa sam se zato odlučio za eko 3500, vidim da su ljudi i sa njim zadovoljni.
Nego original guraći klipova su od gume debljine 10 mm,nisu li od gume sa platnom od 8mm malo pretanki.
Kardan ima samo sigurnosnu spojnicu,ali me zanima taj dvostruki zglob,kako ga ugraditi vele da košta 600-700 kn. Kaj se onda sigurnosna spojka skida i umjesto nje stavi taj dvostruki zglob ?
 
Posljednje uređivanje:

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Fale ti naslovna (prva), zadnja i 38 stranica. Nabavi i njih pa mi ih pošalji da sredim te tvoje upute, tak da se mogu dvostrano printati ;)
Slike sam već malo obradil, a samo mi još ove fale.
Katalog nisam ja postavio ,niti ga imam.
 
B

Bobo

Guest
Sto se lancola tice za mazanje lanaca, to je odlicna stvar. Od kako sam kupio kombajn lance mazem lancolom, a bome i berac. "pozmazivanje" rabljenim uljem izbjegavam u sirokm luku. Lancol se tako lijep ozaljepi za lanac, da je to strasno, sam se razmaze vrlo brzo i jako jako tesko ce ga prasina obrisati, jer se "zavuce" i u najmanju rupicu...
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
što bi tek bilo da trošite pravo ulje za podmazivanje lanaca - Oregonovo. Ovo INA Lancanol, Modriča testarelol jest jeftino, ali i toši ga se više.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Negdje su bile postavljene slike mojih kardana, pa malo potraži. Na slici su dva sa CV zglobom, prvi je original Bondioli&Pavesi, a dugi je Walterscheid.

CV zglob sam kupil pri Ferenčaka i ugradil ga na posojeći kardan od prikolice za gnoj. Sigurnosna spojka, koja je išla na traktor sad je okrenuta na gonjenu stranu, znači prema prikolici/beraču. Jedino kaj ima samo za limun (a ne i trokrake) cijevi. Neznam kakva je cijev na tvojem kardanu. CV zglob je na tanjoj cijevi, no to nema veze. Istina, košta oko 700kn (Walterscheid, pri Ferenčaka), ali vrijedi svake lipe.

EDIT:
Eto, nađoh ga:
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
...
Nego original guraći klipova su od gume debljine 12 mm,nisu li od gume sa platnom od 8mm malo pretanki...
Ove su gume pretvrde. Stavi 10 mm ako imaš. Sad se više ne sjećam kakve sam ugrađival, no nek budu mekše i dulje, jer nježnije a duže pritišću bate na valjke, pa zato valjci bolje očiste. Tim mekšim i duljim gumama nadoknađuješ nedostatak podešavanja visine lopatica.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Negdje su bile postavljene slike mojih kardana, pa malo potraži. Na slici su dva sa CV zglobom, prvi je original Bondioli&Pavesi, a dugi je Walterscheid.

CV zglob sam kupil pri Ferenčaka i ugradil ga na posojeći kardan od prikolice za gnoj. Sigurnosna spojka, koja je išla na traktor sad je okrenuta na gonjenu stranu, znači prema prikolici/beraču. Jedino kaj ima samo za limun (a ne i trokrake) cijevi. Neznam kakva je cijev na tvojem kardanu. CV zglob je na tanjoj cijevi, no to nema veze. Istina, košta oko 700kn (Walterscheid, pri Ferenčaka), ali vrijedi svake lipe.

EDIT:
Eto, nađoh ga:
Fala, nema na čemu kaj si me podsjetil na njih :lol: ;)

Nego nekak mi se puno motaš oko susede tam pri Ferenčaku :scratch
Tu se bi mogli i zakačiti ;)
 
B

Bobo

Guest
Ja sam CERJAK kardan kupio sa CV zglobom i sigurnosnom spojkom za 1600Kn. Nisam budala mjerio krizeve na starom kardanu sto imam, jer sam msilio da su jednako veliki kao i na CERJAKU, pa sam spojku htio prebaciti na drugi kardan s kojim tjeram malcere, jer ne vidim svrhu spojke na beracu, pogotovo sto ga "zagljam" 4. sporom, a tu bi moglo doci do preskakanja spojke...

U Rumi na vasaru sam nasao novi CV zglob za cetvrtastu cijev bez zastite za 400Kn i ne kupim ga, sad mi je jako zao, al sta se moze, cinilo mi se skupo, jer je polovan kostao 20€, a Savo me preduhitrio taj dan i kupio ga prije mene...

Morat cu nekako za iducu godinu izmisliti "adaptaciju" s cetvrtaste na trokutastu cijev, pa da od dva "losa" kardana napravim dva dobra ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Fala, nema na čemu kaj si me podsjetil na njih :lol: ;)

Nego nekak mi se puno motaš oko susede tam pri Ferenčaku :scratch
Tu se bi mogli i zakačiti ;)
Mare? O, pa ja ju jako dugo poznam... a zglob sam kupil još dok je bila dete...(i delala u Herbiju).
Slobodno ju pozdravi. :) Ja ti se nebum mešal v posel ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Mare? O, pa ja ju jako dugo poznam... a zglob sam kupil još dok je bila dete...(i delala u Herbiju).
Slobodno ju pozdravi. :) Ja ti se nebum mešal v posel ;)
Ima tu posla za obadvojicu i još nam bu pomoč trebala :D ;)
 

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
Nakon nekoliko dana gotov remont berača
evo nekoliko slika rastavljanje:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

jedan dio starih ležajeva



Uploaded with ImageShack.us

promjenjeni ležaji na cijelom kljunu, reduktoru glavnom, tarupu, valjcima, na lančaniku pogonske osovine, na osovini s lopaticama...
tokarene osovine, naoštreni noževi,novi klizači lanaca, svaki vijak skinut, bačen i naravno stavljen novi...
i sastavljanje:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

, i malo sam si dao truda izvario limove na kljunu, ofarbao, evo slike sa kraja radova :



Uploaded with ImageShack.us
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
E sad da je bilo još malo truda da se cijeli ofarba,e to bi bio posao onda:D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
E sad da je bilo još malo truda da se cijeli ofarba,e to bi bio posao onda:D
Nevalja ga farbati sastavljenog. Mi smo ga farbali po dijelovima, a onda izgleda bolje nek' novi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh