• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
kak je krenulo morali bumo ovu godinu gledat neke čamce da možemo brat kuruzu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Nisam vidio ovakav berac uzivo al sam cuo da su dobri. Za komusacke valjke ima majstor u Krizevcima sto mjenja gume, sve tipove.
Jel majstor Jovo?
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Eto pogledao ja berač iz Odžaka.Po gabaritima je čak malo veći od tornada 40,ali izgleda čvrsto, tak da baš nije za manje parcele.

Ali našao sam EKO 3500 u jako dobrom stanju tj. malo korišten,pa ga kupio. Kad ga dovezem stavim slike.
 
B

Bobo

Guest
ZJ, nemam vise slika, zao mi je sto nisam uslikao i odozada i lijevu stranu. Ako ga vidim u akciji poslikat cu ga detaljnije, a ako bude digitalac u dzepu, snimit cu ga i u radu.

Istina, jako je glomazno napravljen i tu nema dvojbe, mislim da gabaritima nije veci od T-40, samo se tako cini, jer je jace konstrukcije. Covjeka muci sto nema kardan s duplim zglobom i sto ide jako kratak kardan na taj berac, pa ne smije puno skretati, inace je dosta okretan u radu.

Sto se tice otkidackih valjaka, sistem super, kad se potrose, samo im navaris "smirali" i teraj dalje, isti sistem otkidanja klipova imaju i ZMAJ 2km/kr i taj sistem se pokazao odlican, ali ocito je da je imao neku manu, jer je zamjenjen danasnjim otkidackim valjcima.

MRK, cestitam na prinovi, jedva cekam slike
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Najveći problem kod Poljostrojevih berača je što nemogu da rade kad je vlažna stabljika.Namaju kontra nož pa namota na odkidački valjak .
 
B

Bobo

Guest
E, ovo nisam znao, ali inace koliko sam vidio, po suhim uvjetime bere kao lud, i jako jako lijepo cisti...
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Danas sam išao po berač eko 3500, ali ga nisam dovezao.Dođem po njega prikopčam da ga probam u radu a on zaglavio i neda se pokrenuti,probali na sve načine i nikako pokrenuti.

Danas po danu sam vidio da su i svi gumeni dijelovi od stajanja u lošem stanju ( vidi se da je malo korišten ali je zadnje vrijeme bio vani,tako da je vrijeme napravilo svoje na boji i gumama),pa sam odlučio da ga ne kupim, sutra nastavljam sa potragom za boljim.
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Evo jednog iz Međimurja. Okolica Čakovca, 87.god za 17000 Kn.

p9271974.jpg


p9271975.jpg


Malo iz Sv. Ivana Zeline:
Tornado 35, 1990 god, 3000eura

slika130.jpg


slika128.jpg



Eko 3500 ,1989 god,3000 eura

slika134.jpg


slika133.jpg



Eko 3500, 1980 god, 16500 kn

slika135.jpg


slika136.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Mrk, potraži radije Tornado 35. Ima vei bunker, a kaj je još značajnije, dublji je pa ima niže težište.
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Gore treča i četvrta slikica je tornado 35, u dosta je dobrom stanju jer se vidi da je dobro održavan, ali je farban ,dosta je delal,a cijena je 3000 eura.

Možda bi trebal pričekati kraj sezone branja, pa bude ponuda veča a i cijene budu valjda malo pale.
Trenutno sam zagrijan za jedan eko 3500,jer je cijena povoljna...a tornado za naše krajeve ipak bolje paše,sad treba vagnuti.
 
B

Bobo

Guest
Brao sam s tornadom 35 jedne godine i mogu ti reci da je to jako dobar i jako okretan berac, posto je kratak. 549 s prednjom vucom ga skrene toliko da se berac vrti kao sestar, cak se unutarnji kotac pocne vrtjeti u rikverc. kardan pravi i to je super kombinacija.

Uz brdo kad beres, malo pravi probleme kad imas duze redove, posto mu je elevator skoro pa okomit, pa kad ides uzbrdo, klipove ne nosi u bunker, vec ih skuplja na dno elevatora, i kad ga izravnas onda ih prenese u bunker. Valjalo bi na lopatice izmisliti neke "granicnike" da klipovi s njih ne mogu pasti, onda bi mogao i uz brdo brati kao covjek.

Precjenjeni su i to jako, kad sam ja trazio berac prosle godine, isao sam na T35, ili ako naleti jeftini T 40. svaki 35 koji sam nasao da valja, je imao cjenu preko 25 000Kn a toliko NE VRIJEDI upravo da nije radio nista. dao 27 000 za tornada 40 i nisam ni najmanje pozalio, bas zato jer imam nekog iskustva i s tornadom 35. 40 je dosta duzi, malo se na njega treba naviknuti poslije 35-ice, ali brzina rada, podizanje "hedera" nebo i zamlja u usporedbi s tornadom 35. Malo potrazi kakvog tornada 40 jeftinog, bit ces puno zadovoljniji.
 
S

skokan

Guest
Pozdrav svima na forumu,ja sam novi član, a zanima me jel mi neko može reći kolika je zapremina bunkera berača sip tornado 40, zanima me kilaža?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Pozdrav svima na forumu,ja sam novi član, a zanima me jel mi neko može reći kolika je zapremina bunkera berača sip tornado 40, zanima me kilaža?

1,8 m3. Specifična masa klipova je oko 0.6.
Znači oko tone kukuruza ima u bunkeru.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
1,8 m3. Specifična masa klipova je oko 0.6.
Znači oko tone kukuruza ima u bunkeru.

A jesi ga u kilu izračunao, kaj ak je kuruza mokra :rolfer: :rolfer: :rolfer:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
A jesi ga u kilu izračunao, kaj ak je kuruza mokra :rolfer: :rolfer: :rolfer:

Onda je jednako teška jer se napuhne :rolfer: :rolfer: :rolfer:
Napisal sam oko tone. Neznaš čitati?
Pa zavisi i koliko je bunker pun i kak su veliki klipovi...
 
H

Hurlimann86

Guest
Mrki sad sam se sjetio.

Znam ti ja za jedan t40 kod nas u međimurju.
kombajn je jako uščuvan ko nov jako je malo radio, ako te zanima ja ti sutra pitam za broj pa ti napišem, pa nazoveš i pitaš za cijenu.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Onda je jednako teška jer se napuhne :rolfer: :rolfer: :rolfer:
Napisal sam oko tone. Neznaš čitati?
Pa zavisi i koliko je bunker pun i kak su veliki klipovi...

Ma šala znam čitat, to ti je bio kometar u tvoju korist, znači vidi se da znaš :supz:
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Mrki sad sam se sjetio.

Znam ti ja za jedan t40 kod nas u međimurju.
kombajn je jako uščuvan ko nov jako je malo radio, ako te zanima ja ti sutra pitam za broj pa ti napišem, pa nazoveš i pitaš za cijenu.

Hvala na pomoći,ali danas sam kupil i dovezel eko 3500.Jučer sam bil u Međimurju pogledati jedan tornado35,i dva eko 3500.Ovaj jedan eko 3500 bil je u super stanju, kao iz dučana.Orginal boja,nigdje lufta na mehaniki,radil samo za vlastite potrebe, cijena 3000 eura i ništa manje.
Puno me mučil da ga kupim, ali je prevagnul onaj kaj je malo radil, a stajal vani pa su gumeni dijelovi malo lošiji, ali je mehanika odlična, čak nije uspio pogrepsti boju po kanalima ,a cijena je 15500kn.
Sad ne stignem ali u proljeće mu slijedi obnova, bit će kao "curica".
 

Najnoviji postovi

Na vrh