• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

B

Bobo

Guest
Re: berac kukuruza

za 539 T35 dusu dao... T40 ce mu biti pre tezak i po najmanjem brdu... Ja s prednjom vucm imam kad misliti hoce li ili nece uz neko brdo uzvuci t40...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,872
Re: berac kukuruza

moj izbor T-40 po bilo kakvom terenom jer nista lakše mu ne bude s T-35 i sl.
mi smo nekad na 100% ravnici povijali zašt.limove na kljunovima(EKO 3500)
prednost T-40 (na njemu nisam)i za takav teren
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: berac kukuruza

Bolji je T 40 za brdo jer na 35-ici kojeg imamo 20 god i više nije dobro složeno kad visi na desnu stranu ne guta i štopa se, a na T 40 toga nema.
 
B

Bobo

Guest
Re: berac kukuruza

jel itko od vas IKADA brao s 539 ikakve kukuruze na nekom brdu? Ako covjeku preporucate T 40 za 539 i brdovit teren, svaka vam cast...

Kazem, znam sto je brati kukuruze po brdu i jedne godien sam brao s t35 i torpedom 4006 i traktor ga je na mjestima jedva vukao uz brdo, a nizbrdo ga gura... s 539 bi bio isti slucaj a na takvom brdu T 40 ne bi mogao uzvuci na vrh, nema sanse...

549 nekad posustaje ali ide, nosi ga, ali nekad mu bude i gusto...

Po ravnom 549 ide 4. sporom i to bez ikakvih poteskoca i po ravnom bi ga 539 nosio samo tako, ali brdo je druga stvar i jos ako je vlazna jesen... neznam... ja na 539 ne bi kacio t 40 po brdu...
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: berac kukuruza

mi smo sa 533 brali nekad kad je berač bio novi(T 35) po brdu, jer nismo baš na ravnom terenu i išlo je samo što nije smio puniti bunker do kraja jer ga je dizalo.
Ja sam naveo samo za ravnicu T 40 po brdu ne.
Za brdo EKO 35.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,872
Re: berac kukuruza

OK
da riješimo dilemu traktor 60ks za brdovit teren i .
 

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
pozdrav, jel ima neko katalog od berača šempetera eko 3500 u digitalnom formatu?
Počinjem remont ovih dana, pa me zanima kako se skidaju klipovi za kipanje? Nisam nikad to skido, a treba gumice promjenit, pušta ulje...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ako misliš na skidanje cilindara oni su najvjerojatnije na bolcnima, a za rastavljanje istih polikaj gornji kraj pa da vidimo jel je matica ili kakav osigurač.
Ako ne nabaviš katalog.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,708
Ako misliš na skidanje cilindara oni su najvjerojatnije na bolcnima, a za rastavljanje istih polikaj gornji kraj pa da vidimo jel je matica ili kakav osigurač.
Ako ne nabaviš katalog.

Matica. Trebaš veliki ključ.
 
B

Bobo

Guest
najprije skines oprugu, samo ti smeta.

na gornjem klinu odvrnes onaj mali imbus vijak i izbijes vanjski "prsten" van. ako ne zelis skidati cilindar s donje strane, ne moras, ali ako zelis, isto tako odvrnes mali imbus i izbijes klin. kad imas cilindar dolje, s gornje strane imas maticu koju odvrnes, i samo razvuces jedno od drugog, gumice stare skines, nove stavis, i pazljivo to sve sastavis nazad i vratis cilindar na mjesto.

Nije tezak posao, koliko je zeznut. klinoci ce ti garant praviti probleme jer je boja zapekla a kako mi se cini da nikad nisu vadjeni, pa ce trebati malo vise sile da ih pokrenes. inace zamjena gumica je "prosta ko pasulj"...
 

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
Hvala na odgovoru, javim i poslikam radove, ovih dana krećem u remont berača, pa ću malo poslikat.
 
B

Bobo

Guest
Ja sam prosli tjedan napravio remont kompletnog beraca. Sve podotezao, valjke vadio van i pregledavao lezajeve, elevator pregledao, sjecku pregledao (samo ju jos treba naostriti malo), lanci podotezani i podmazani, berac komplet podmazan i dostelan... samo ceka da berba krene... Cak sam mu i signalizaciju popravio ;)

Sad bas gledam sto sam napisao i samo da se ispravim... MORAS skidati cilindar i s gornje i s donje strane. Mislio sam da be ga mogao samo "smaknuti u stranu" ali imas dulje klinove zbog opruge, pa to nije moguce...

Eto, samo toliko za ovaj put ;)
 
B

Bobo

Guest
A Kiraj, ti se se na svog pravo naljutio ;) ;)

Ja nisam reduktore i prijenose ni otvarao, jer kad je berac u radu, ulje vlazi kroz lezajeve i znam da ga ima... Luftova nema nigdje pa je to u planu za iducu sezonu.
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Nisam ni ja planirao da ovoliko remontujem ali kad sam pogledao da na jednom reduktoru gde pogoni lance ima "lufta" u ležaj ,rešio sam da ih sve izmenjam pa da sam miran.
 
B

Bobo

Guest
Svaka cast, ja nisam toliko detaljno isao raditi, jer nisam primjetio da se ista klima...

Jedino sto nisam znao, a otkrio sam tek ove godine (sramota me i priznati ovo) da na raketama imam nozeve koji ciste nakupljenu travu, a ti nozevi su kod mene na beracu bili skroz odmaknuti, tokiko da sam mogao progurati ruku izmedju rakete i noza. Nozevi su kao novi i mislim da ih nitko nikada nije ni stelao. Pa sam skidao rakete i brusilicom ih "poravnavao" po duzini da mogu sto vise nozeve pribliziti da ne udara jedno o drugo i ove godine mislim da vise nece biti problema sa zatravnjenim njivama...

Poslije sam skidao one, ne znam kako da to i nazovem, gumene "mlatilice" sto tjeraju klipove preko komusaca, da dodjem do valjaka, sve valjke povadio, pregledao lezajeve, i svi su jos dobri, pa sam valjke vratio nazad, te sam ih po praovima priblizio da ne bude lufta ni medju njima, da bolje komusaju. takodjer sami te "mlatilice" malo spustio, da malo bolje pritiscu klip na komusace, al to cemo vidjeti ako bude previse krunilo, podici cu ih...

remenje i lanci dobri, samo trebalo malo postelati, navoje za stelanje raketa podmazao, instalaciju rijesio, kupio kardan s duplim zglobom i skratio ga na mjeru, crijeva za hidrauliku provukao malo bolje po beracu da ne smeta jedno drugom...

Zao mi samo sto nisam mogao poslikati, jer sam bio prljav od glave do pete...
 

Najnoviji postovi

Na vrh