• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Re: berac kukuruza

Kao što Bobo kaže, taj BERKO (srpski berač) je neka zlatna sredina i ima dobrih rješenja... Meni je sad žao što ga nisam imao izloženog na sajmu, a mogao sam, problem je bio prostor (malo sam krivo preračunao)...

Mislite da ima još uvijek potražnje za takvim strojevima? Nekako mi se čini da je sve manje interesantan za poljoprivrednike...
 
B

Bobo

Guest
Re: berac kukuruza

Ne znam kakvo je sad stanje, al po pricama cujem da se se prvi modeli trebali pojacavati na odredjenim mjestima (sasija) i kad se u njega potrosilo jos 3m 40x40 cjevi, tada je bakav berac bio bez greske.

Kazem, ne znam je li to bilo obavezno, ali znam da su ih ljudi pojacavali.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: berac kukuruza

zjockoo kaže:
Kad se već priča o Berku, evo linka da se vidi što je to. Obratite pozornost na tablice, u njima su cijene tih berača ovisno o tome kad ga kupuješ...to prvi puta vidim :mrgreen:

http://www.adria-panos.com/upload/dokumenti/berac.pdf
Kad bi i cijene tvojih prizvoda dolje na prodaji ili u RL stavio u tablicu dobio bi slicni uvid , ili :mrgreen:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Re: berac kukuruza

Hmm... da...ja puštam da bi vama bilo povoljnije, a vi ni tak ne kupujete...
No dobro; tema su berači...
 
I

IMT560

Guest
Re: berac kukuruza

jel ima tornado 40, 2 reda, i koliko je para berac sto kupi 1 red, a koliko sto kupi 2 reda,
i dali bi mogao tornado 40, koji kupi 2 rada(ako ga ima) vuci se za imt 560
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: berac kukuruza

Imaš Tornado 80, to je dvoredni i išlo bi sa imt 560
 
I

IMT560

Guest
Re: berac kukuruza

ŠANANA kaže:
Imaš Tornado 80, to je dvoredni i išlo bi sa imt 560

kolika je cijena beraca u dobrom stanju
 
B

Bobo

Guest
Re: berac kukuruza

Prodaje se jedan dvoredni SIP za 3800€. 88.g. pogledaj u oglasniku, naici ces na njega a mislim da ima i na njuskalu jedan po slicnoj cjeni...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Re: berac kukuruza

IMT560 kaže:
ŠANANA kaže:
Imaš Tornado 80, to je dvoredni i išlo bi sa imt 560

kolika je cijena beraca u dobrom stanju

SIP tornado 70 odlično stanje ,možda bi ga dal za 6000E
vidjet ću poslije sezone

kolko ja znam cijene za 35 od 2500E pa do 9-10 000E za ispravan 80
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Re: berac kukuruza

Bobo kaže:
Prodaje se jedan dvoredni SIP za 3800€. 88.g. pogledaj u oglasniku, naici ces na njega a mislim da ima i na njuskalu jedan po slicnoj cjeni...

koja je to linija ? vjerojatno los kad se prodaje prije sezone
 
D

DontKihnjot

Guest
Re: berac kukuruza

Pozdrav.

REKLAMA UKLONJENA

Tu ima BERKO berač a tonu je lakši od SIP ovog.
 
Z

Zoran0230

Guest
Re: berac kukuruza

Ja imam jednorednog Berka.Ako vas nešto zanima pitajte.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Re: berac kukuruza

evo ja bih htio pitat danijela koji je stavio sliku beraca i ursusa i kaze da bere kukuruz sa ursusom pa me zanima kako kipa kukuruz u prikolice posto ursusu radi i kardan i hiraulika zajedno i ne samo to ti moras na svakom kraju reda iskapcat kardan...mi posjedujemo ursusa c-360 i brat ima u planu kupiti tog sip tornada 40 pa bi ga vukli sa njim ali mi se to cini komplicirao za radit kum od sogorice bere sa univerzalom neznam jel je 45 ili 53 ali znam da je 3 klipa duplak i ima onu dugu rucku sta trenutno gasi kardan pa on je stim jako brz i lako je za radit...kod nas beraci se voze sa zetorima jedan je bas brao sa zetorom 4712 kakvog samo i mi nekad imali fergusoni 533 i 539 mi se cine malo slabi traktori za berace ali kazem samo mi se cini iako su vjerovatno jako lako okreces sa njim jos da ima servo bio bi idealan ali ipak po meni on mora imat idealne uvjete jel ak je negdje malo brijeg i nek je mokro i bunker ak ti je pun mislim da se ferko tu gubi.
Opet 560 mi se cini pre glomazan i neogretan traktor za berac ja ne kazem da se nemoze radit samo kazem i zakljucjem i naravno pitam koji bi po vama bio idealan traktor za berac ,Covjek koji meni bere ima casa xj90 ,
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: berac kukuruza

Pa majku mu i Ursusu, pa kolko sam već puta reko da može radit hidraulik i kipa a da neradi kardan :evil:
Imaš u onoj temi upute, i nemožeš pogriješit, nema skidanja kardana, i ja imam roto kosilicu s hidrauličnim podizanjem, neskidam kardan.
Ide branje s usrom dobro, imaš dosta brzina, 5spora ti je između prve i druge brze, a 4 spora ti je sporija od 1 brze. Dakle biraj. 1 red ide super, snage dosta i za brdo, ima kila dovoljno za vuć i po mekšem, a okretan je.

Gledo sam jednom kako lik bere s njim u 5 sporoj, s kardanom na mjenjač, na oko 1100okr, al mi to nekako zvučalo gusto za motor al i kukuruz je bio odličan.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Re: berac kukuruza

ma znam uspio sam taj polozaj ubacit znaci lijeva rucica prema gore zadnji polozaj a desna u neutral i ubacim u brzinu koju hocu samo zanima me sljedece ja kada to napravim to radi ali kada desnu pomaknem u zeca znaci da moram npr pomaknut se naprijed nesta mi zuji kao da nesta nije ubaceno kako treba zato pitam inace to funkcionira ali sam kada stojim cim hocu malo krenut nesto zuji sad dali treba opet isljucit na desnoj polugi gornji polozaj to me zanima ??cini mi se puno prckanja po rucicama za brat kukuruz
 
D

denisgb

Guest
Re: berac kukuruza

Imam imt 539 novi s hidro volanom i namjeravam kupit berac i neznam dal ce bit preslab za tornado 40
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: berac kukuruza

denisgb kaže:
Imam imt 539 novi s hidro volanom i namjeravam kupit berac i neznam dal ce bit preslab za tornado 40

Po meni ako nemaš brda ili tak nečeg bi moralo iči...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Re: berac kukuruza

ak misliš imati traktor duže vrijeme, nemoj ni pomišljati brat na uzbrdicama većim od 5%...
meni bere čovjek sa 533 i T40, lani jedna njiva bila malo uzbrdo, dan prije padala kiša, pa je dosta proklizivao, a uzbrdo 2.spora i gas...
još su stariji kvalitetniji po materijalu, a sad je to sve za k...
 
Na vrh