• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: berac kukuruza

drugo je terati možeš ti i s 4 al kako če ti čistiti kolko češ rastepsti itd još brijeg toga. kad radiš na njem i usavršiš ga nemre standardni radit bolje od dorađeno nikad.
vidim ti imaš zetora al vjerojatno nemaš ono kaj imam ja na njemu. zetora inače netreba u zimi grijat jel tak e pa zašto ne bolje za motor i lakše upali ja sam mu ugradio na usisnu granu grijač i spojio naftu na njega onako kako ima princip fiat znači višak nafte koli mu na diznama ostane vrača u rezervoar a ja sam spojio do te male posudice u kojoj uvjek ima nefte i dok se napuni opet višak ide u rezervoar i kad upalim grijač gad se grijač zagrije(odnosno zapali) ja ga kresnem i takve zime nema pali na okretaj kao u ljetu i to je puno bolje za motor a dok mi se žuri odme kresnem al kad več je ja ga svejedno grijem a netrebam sad imam u planu ugradit kiler ulja da mi hladi motorno ulje jer je zetor bolestan da na velikom opterečenju se grije. kiler je opran al pošto je pojačan motor na veču ks onda se i grije više pa na ovo ugradim kiuler ulja na elktro prekidač i stavim dodatni elektronski ventilator od auta da se upali na nekih 90 stupnjeva i ugasi na 80 i onda nema zime i nema ljeta za njega gdje ču se bojat da moj zeko nepe jedina velika mana u zimi na -20 je kaj nemam kabinu to još nisam osmislio :?
tako sam isto i berač preredio i radio ko mina
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: berac kukuruza

eh baš 4...mislim da nebi išlo :lol: :lol: :lol:
a kaj se rastepanja tiče to se lako smanji na najmanju moguću mjeru podizanjem adaptacije pod same klipove ;)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: berac kukuruza

Mike kaže:
eh baš 4...mislim da nebi išlo :lol: :lol: :lol:
a kaj se rastepanja tiče to se lako smanji na najmanju moguću mjeru podizanjem adaptacije pod same klipove ;)

ma sve to super to sam i ja radio al s obzirom da sam picajzla odnosno moj tata njemu je to moralo raditi 100% čisto i s vremenom je on njega složio da tak i radi a to s brzinom je poslje bilo automatika al kad je htjeo čisto pobrat bez tih dorada je morao iči sporo i to ga ubilo kad je on cjeli dan morao brat 1 ral
ž
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: berac kukuruza

539 bere sa tornadom 40 mali kad je mokrije, može plakat. Godinama berem sa 560 i tornadom 40 i mogu reć da je berač u redu, čisto radi i traktor mi ne potroši previše, probali smo sa 540 jednu godinu i volan nas je ubio koliko je težak za motat
 
B

Bobo

Guest
Re: berac kukuruza

Cuj, 549 je tjerao tornada 35 da ga nije osjetio. U jakom kukuruzu 2. spora, u slabijem 3. spora i da je ijednom posustao... 539 bi tjerao tornada 35 kao od sale (bar sam takav dojam dobio dok sam s 549 radio) al kad dodje u vlazno mislim da po ravnom moze ici, al po brdu ne znam kako ce ici.

Imam kukuruze na jednom jako velikom brdu i jedva cekam da vidim hoce li 539 to moci odraditi il cu morati prekopcavati 549. Ako tamo 539 obere, obrat ce bilo gdje.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: berac kukuruza

ivanm kaže:
vidim da večina bere sa 533, 539 pa me zanima koliko sezona feran more odgulit a da ne prosvira. po ravnici naravno :scratch
vidi moj 539 je kupljen 88.g.prije sezone kukuruza,sada ima debelo preko 8000h i još uvijek ide ali nakon ove sezone ide na generalku.usto za njim mi je često bio kvačen i malčer 190cm kojeg sam vukao u prvoj sporoj a u boljim uvjetima je ponekad i druga spora mogla proći.nebrojeno puta sam ga pregrijao i ferkan ide a godinama je radio cca 100 jutara usluga u berbi kukuruza.kod mene je većina njiva na ravnici pa sam zaključi koliko ferkan može da izdrži.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Re: berac kukuruza

ivanm kaže:
u mom kraju ima dosta 40-setki ali nisu lljudi nekaj prezadovoljni, dosta slabo čisti klip a ima dosta cjele stabljike u bunkeru. istina da je noviji i ima štelajući heder i rudo ali ekipa sa 35-icom je puno zadovoljnija mada je stariji. po meni ima T-35 i eko3500 puno bolje rješene lopatice u lupalici nego one zvijezde kod 40, a 40 ima i samo 2 valjka iza za izbacivaje stabljike dok ovi stariji imaju 4. jedan gazda je imal onaj stari model koji ima obadva kotača uska neznam kak se taj model zove (sip je uglavnom) i kupil je novi 40 (mislim da je bil oko 11000 E) i veli da mu je sad krivo kaj je prodal onaj stari.
S ovim se slažem. Imal sam T35 6-7 godina. Istina, fali mu ponekad dizanje hedera, no zato je jako dobro čistil.
Najveća mu je prednost bolja okretnost od T40, koji je predug. Mislim da je to bila najbolja serija 1-rednih Sipovih berača: Veliki bunker a vrlo mali stroj. Inače, mehanički identičan sa EKO3500 (ima manji bunker) i KK30 (bunker kao na 3500, samo bez teleskopa).
Najveća prednost i ujedno nedostatak T40 su dugačke rakete. Imaju kapacitet branja, a valjci to ne stignu očistiti. Neznam zakaj, no Zmajev komušač s kanalima to radi puno bolje (čak i sa manje valjaka).
T35 nije tako brz u branju kao T40, no zato je okretniji i bolje čisti.

Mislim da ti je 560 prevelik traktor za jednoredni berač. Moj ti je savjet da potražiš Zmaja 222.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: berac kukuruza

petar kaže:
Daniel: kojom brzinom bereš?

ovisi o kukuruzu koliko je gust i visok, od 4 spore do 2 brze s tim da brzine na ursusu idu redosljedom 4 spora, prva brza, 5 spora, 2 brza. mislim da je URSUS najbolji izbor za branje kukuruza, ima snage dovoljno i veči raspon brzina nego IMT. a kod nas nema brda, sama ravnica.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: berac kukuruza

evo mog berača, danas ga pripremali za berbu, podmazali, malo povarili i trenutno je u pogonu. ima i slikice valjaka di se vidi kak sam narezivao gumu sa pištoljem, gume su bile potrošene, pa mi je ovo bilo brže i jeftinije rješenje.




evo i kako čisti:
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: berac kukuruza

takvoga sam i ja istog imo, prodan je prije par tjedana, bio je ko novi nije brao 1ha godišnje
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: berac kukuruza

daniel ajde ako uhvatiš vremena daj koju sliku od ursusa u odgovarajuču temu
 
B

Bobo

Guest
Re: berac kukuruza

Netko je pitao za onaj berac s njuskala... Radi se o BERKU, srpski proizvod, koji ujedinjuje najbolje kvalitete ZMAJ beraca s najboljim kvalitetama SIP beraca i tako tvori zlatnu sredinu izmedju ove dvije najkonkurentnije marke na nasim prostorima. Bar po rijecima proizvodjaca. Imaju jednoredne i dvoredne varijante, postojala je i samohodna verzija, al nije zazivjela, posto je bio okretan kao lokomotiva, a jednako i dugacak...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Re: berac kukuruza

Bobo kaže:
Netko je pitao za onaj berac s njuskala... Radi se o BERKU, srpski proizvod, koji ujedinjuje najbolje kvalitete ZMAJ beraca s najboljim kvalitetama SIP beraca i tako tvori zlatnu sredinu izmedju ove dvije najkonkurentnije marke na nasim prostorima. Bar po rijecima proizvodjaca. Imaju jednoredne i dvoredne varijante, postojala je i samohodna verzija, al nije zazivjela, posto je bio okretan kao lokomotiva, a jednako i dugacak...
jel bil koji u Gudovcu?
 
B

Bobo

Guest
Re: berac kukuruza

JOK...

Ovaj oglas s njuskala mi je prvi glas da se prodaju i kod nas.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: berac kukuruza

bio je jedan novi prošle godine u podvinju kod sl.broda na prodaju,mislim da mu cijena nije bila nešto pristupačna.
 
U

ursus4514

Guest
Re: berac kukuruza

Ovako.....ja sam imao takvog SIP-a nije on los berac ali stvar je u tome kod mene bila onaj kljun lim stalno ga savijem i izlomio se a i nemogu ja s njim danas obrat nesto....NPR: sada imam ZMAJA 222 2 reda berač i s njim berem usluzno lane sam oko 60 jutara obro ove godine sam 70 jutara ugovorio i to mi je dosta kod mene je 1 jutro 450kn i ja tako berem.....! ;) ;)

Eto toliko od mene....!
 

Najnoviji postovi

Na vrh